Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne trzeszczenie
Autor Wiadomość
liptoneq 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 67
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 29-04-2014, 13:23   Dziwne trzeszczenie

Nie mam pojęcia od czego tak mi się zrobiło, pewnego razu (jakieś 3 dni temu) przy odpalaniu samochodu zaczęło tak trzeszczeć i dzieje się tak za każdym razem nawet przy przekręceniu kluczyka do pozycji 2 i po dosyć krótkim czasie ustaje, jakiś wiatraczek? Miał tak ktoś kiedyś? Jest to straszliwie irytujące, myślałem, że problem zniknie sam tak jak sam się pojawił niestety nie i nie wiem co z tym zrobić ;< wrzucam filmik https://www.dropbox.com/s...%2010.12.03.mp4 trzeszczenie po stronie pasażera bardziej wewnątrz (po otwarciu maski i zajrzeniu pod nią ten dźwięk jest stłumiony i lepiej go słychać w samochodzie)

Ostatnio zakładałem gaz czy to możliwe, że mechanicy coś skopali i oni mają naprawiać?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2014, 13:47   

liptoneq napisał/a:
Ostatnio zakładałem gaz czy to możliwe, że mechanicy coś skopali i oni mają naprawiać?
Oczywiście.

Wygląda, że to może być wiatrak nawiewu. Sprawdź czy jak wyłączysz nawiew nadal jest ten dźwięk i czy się zmienia przy zwiększaniu/zmniejszaniu mocy nawiewu. Jeśli tak, to gdzieś w okolicy wiatraka coś wpadło. Począwszy od np. gałązki, a skończywszy na np. ułamanym plastiku.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
liptoneq 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2014, 22:35   

Niestety nie, to nie to.

1. To trzeszczenie trwa tylko pierwsze kilka sekund po przekręceniu kluczyka i potem ustaje aż do ponownego odpalenia bez względu na to czy nawiew/klimatyzacja cokolwiek jest włączone, przez te kilka dni nie zauważyłem trzeszczenia w innej sytuacji niż właśnie odpalanie samochodu.
2. Właśnie byłem sprawdzić co się stanie jak wyłączę nawiew i bez zmian.
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 29-04-2014, 23:04   

Może pompa paliwa ? wejdz pod auto i niech ktoś przekręci kluczyk
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 29-04-2014, 23:05   

Dziwne, że to nie wentylator dmuchawy bo w sumie w tych okolicach nic innego z silnikiem nie ma oprócz silniczka obiegu zamkniętego. Popróbuj jeszcze go włączać i wyłączać ale on chyba da się włączyć tylko z włączonym nawiewem :???:
 
 
liptoneq 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2014, 23:55   

Dukes szczerze mówiąc to wątpię żeby obieg zamknięty bo chyba wgl nie działa (jakiś czas temu to zaobserwowałem), ale sprawdzę ;)

Pietia pompa paliwa w tym miejscu? To stukanie jest jakby za poduszką powietrzną, nawet zdjąłem osłonkę od niej ale nic tam nie było... oprócz poduszki, która się przeterminowała (chyba była ważna do 2012, puma z 97 czyli dosyć długi okres przydatności ciekawe co potem z nią się dzieje) hm chyba najlepiej to słychać w okolicach schowka, pod nim/za nim...


Korekta Dukes miałeś rację nie wiem jakim cudem (pewnie mechanicy od gazu coś ruszyli bo jak słowo daję nie działał i na to bym nie wpadł) ale to obieg zamknięty, przekręcam kluczyk, hurgocze klikam obieg zamknięty, mechanizm się "odwraca" ale nie zatrzymuje w dobrym momencie i dalej trzeszczy. Tylko co z tym zrobić? Bez obiegu zamkniętego da się żyć, po prostu wyjąć bezpiecznik (jest wgl oddzielny od obiegu zamkniętego) i zapomnieć o problemie czy jakoś to naprawiać?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2014, 00:57   

liptoneq, skoro pseudo-fachowcy zepsuli, to niech naprawią. Na Twoim miejscu pojechałabym do nich i niech się martwią. Ma być dobrze i już...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
liptoneq 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2014, 01:34   

Znaczy no ja nie wiem czy popsuli, to się nie stało bezpośrednio po założeniu gazu tylko po jakimś czasie (ok tygodnia), może mieli jakiś tam wpływ, ale nie bardzo mam jak im to udowodnić w dodatku oni raczej naprawili, bo jak napisałem wcześniej kiedyś ten silniczek wgl nie działał a teraz działa i w sumie przeszkadza chyba po prostu go wypnę bo widziałem na forum gdzie się znajduje i tyle trzeszczenie ustanie może kiedyś na allegro kupię drugi działający wsadzę go i będzie wszystko po staremu :) problem rozwiązany, dzięki !!! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo