Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki
Autor Wiadomość
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 04-04-2008, 21:46   

um cyk cyk to rodzaj muzyki, ja słucham ogólnie wszystkiego ale nie walę basem poza swój samochód :)
natomiast krystaliczny dźwięk z JBL 637 mnie po prostu dziś powalił w Media Markt jak kupowałem głośniki i to na filmie a nie na muzyce więc można się domyśleć jak to brzmi na dobrym CD.
Chętnie porównam swój sprzęcik jak go skompletuję
Pozdrawiam
_________________

Ostatnio zmieniony przez artisu 05-04-2008, 05:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 04-04-2008, 21:48   

Spoko - ja jestem bardzo chetny na takie porównanko. Z góry mówie ze nie startujemy na moc :razz: Choć nie potępiam tych JBLków ;) Człowiek całe zycie jest zaskakiwany :cool:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 04-04-2008, 22:09   

Jak dawnio temu założyłem JBLe 10ki z tweeterami osobno do Seicento + skrzynia w bagażniku (zasilana z końcówki radia kenwood :) to ludzie nie mogli się nadziwić że coś może tak ładnie grać za tak małe pieniądze. A tamto radio było na kasety i grało lepiej niż CD moich kumpli hehe. Tyle że się grzało jak diabli więc musiałem przykręcić spory radiator z tyłu. To naturalnie była partyzantka ale daje do myślenia.
_________________

Ostatnio zmieniony przez artisu 05-04-2008, 05:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 04-04-2008, 22:11   

Nie wątpie - ja tez nie mam wzmacniacza ( i gdyby nie to ze potrzebuje filtru dla niskotonówki nie zakładałbym go) a dzwiek mam... hehehehe nawet wypasiony jak to znajomi mówią... Kilku znajomych akustyków tez sie dobrze wypowiadało o tym :cool:
 
 
 
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 05-04-2008, 02:00   

Ja w każdym razie wymieniam jutro omyłkowo kupione 13ki JBL-a na 16ki (u idiotów) i jutro zdam relację z montażu i jak się sprawują na fabrycznym cd 6000. Fotki oryginalnego głośnika z Forda (16cm) są już zamieszczone wcześniej w tym wątku, szkoda że go całego nie czytałem. Dodam tylko że średnica otworu o kształcie koła w blasze drzwi na przednie głośniki wynosi 129 mm szerokość i 132 mm wysokość, głęboki na ok. 6,5cm, trzy otwory na śruby mocujące.

Z moich obliczeń wynika że powinny się zmieścić głośniki 16ki JBL GTO 627 i 637 - one wg instrukcji mają średnicę otworu montażowego dokładnie taką jak w Pumie.
Mają też podobno dodatkowy pierścień montażowy na różne rozmieszczenie śrub tak że może nawet nie trzeba będzie wiercić blachy!

Wszystko się jutro okaże...
Dla ciekawskich katalog JBL seria GTO:

http://manuals.harman.com...pkrs_pis_08.pdf

oraz instrukcje montażu i wymiary w/w głośników:

http://manuals.harman.com...E%20OM%2005.pdf
_________________

 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 05-04-2008, 02:16   

Tylko nie pamiętam czy czasami głośnik nie może być za głęboki ponieważ trzeba pamiętać o szybie ale nie jestem pewien czy szyba nie przechodzi obok.Jak będziesz zakładać to sprawdz i napisz.
 
 
 
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 05-04-2008, 18:17   

Zamontowałem właśnie z przodu głośniki 16 cm JBL GTO 627, wchodzą bez żadnych przeróbek, w komplecie jest pierścień metalowy który się przykręca do drzwi a na niego głośnik. Grają cacy, polecam!!! Poniżej fotki z montażu. JBL RULEZ!

DSCF2854-1.JPG
Plik ściągnięto 10877 raz(y) 33,82 KB

DSCF2853-1.JPG
Plik ściągnięto 10877 raz(y) 30,7 KB

_________________

 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2008, 12:06   

Czy wszystkie Pumy maja seryjnie montowane kolumny? Jak zdjełem tylni boczek to ku uciesze moich oczu zobaczyłem ze moge zainstalować jeszcze dodatkowy głosnik :twisted:
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2008, 13:49   

U Opoyi tak jest - tzn. seryjnie miała kolumny, ale czy otwór na nie wszyscy mają ... ? Hmmm ... :???:
_________________

 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2008, 15:35   

Pusia, nie rozumiesz... Mi chodzi o to czy wszystkie Pumy były wyposażone w takie kolumny jak na fotce, bo u Opoi to kolumna i nawet boczek ma otwór zrobiony, a u mnie bedzie trzeba zrobić dopiero :)
 
 
Benon 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 249
Skąd: Wiry/Poznań
Wysłany: 09-05-2008, 16:44   

Hadzi poka jeszcze boczek, bo na przykład ja mam przy tylnej kanapie takie zagłębienia pod maskownicą głośnika, jakby miejsce na napoje czy coś i "na oko" to u mnie by taka kolumna nie weszła, tapicerki jeszcze nie zdejmowałem z tyłu.
_________________

 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 09-05-2008, 18:24   

Hadzi napisał/a:
Mi chodzi o to czy wszystkie Pumy były wyposażone w takie kolumny jak na fotce

ZTCW to tak. Opcjonalne wyposażenie to dodatkowa para głośników jak w Pumie Opoyi.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2008, 18:57   

A mi się wydaje, że być może tylko część, dlatego, że spotkałam się już z Pumami z kolumnami i bez (częściej bez) Pomijam oczywiście wersję Pum z dodatkowym pakietem audio, czyli tak jak w mojej Pumie.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 10-05-2008, 00:12   

Hadzi napisał/a:
Czy wszystkie Pumy maja seryjnie montowane kolumny?
Raczej wszystkie mają takie kolumny. U mnie w Pumie wygląda to dokładnie tak samo jak w Twojej. A u Opoyi w miejscu gdzie my mamy ten okrąg z literą "R" jest zamontowany dodatkowy głośnik. A my nie mamy Pum z dodatkowym pakietem audio i dlatego zamiast głośnika mamy właśnie ten otwór fabrycznie zalany. Jeżeli od nowości wycieliby dziurę a nie włożyli głośnika to nie byłoby efektu, ta kolumna musi być zamknięta. Także dla tych, którzy mają Pumy bez pakietu audio a chcą mieć coś więcej mogą sami sobie wyciąć tam dziurę i wstawić głośnik tylko wtedy trzeba też zrobić dziurę w tym boczku (tapicerce).
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2008, 17:07   

Benon, rozbierz boczek i zobacz, bo ja w tylnich boczkach też mam te miejsca na napoje (piwo tam przewożę).
Opoya, mozliwe ze to miały Pumy z np alarmem, lub troche bogatszym wyposażeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo