Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki
Autor Wiadomość
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 02-09-2011, 12:19   

Nówka, używka? 2kanałowy? 4kanałowy? do jakiej kwoty? :)
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 02-09-2011, 13:40   

w sumie używaną można kupić. nieraz można nawet w dobrym stanie wylookac ;) hmmm.. a ile kanałów to nie mam pojęcia :D wg. Ciebie jaki byłby dobry pod same głośniki? bo skrzyni raczej nie będzie ;)

[ Dodano: 02-09-2011, 14:38 ]
a może coś takiego?

http://allegro.pl/pioneer...1797698711.html

ja nie znam się wgl. na tym :neutral: z wyglądu nie jest zły :wink:
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 02-09-2011, 22:26   

Jeżeli nie chcesz skrzyni to wystarczą dobre, mocne dwa kanały. Najlepiej poszukać coś ze starych serii wzmacniaczy. Tylko ile chcesz wydać. Bo są fajne za 400pln, a także gorsze za 100pln :P

Ps: Na wygląd nie patrz, bo to ma ładnie grać... a nie wyglądać :)
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 02-09-2011, 22:36   

może być do 300 pln :mrgreen:
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 02-09-2011, 22:46   

Kilka propozycji:
Sony
Crunch
Soundstream

Wybierałbym spośród tych trzech. Te piece grają jakościowo i na nich się nie zawiedziesz...
Pamiętaj też, że każdy wzmacniacz inaczej gra ;) Niektóre dają fajną, ciepłą muzykę, a niektóre potrafią zagrać tak ostro, że nie da się słuchać... Akurat te należą do tych cieplejszych.
Ten dzwięk może przypaść ci do gustu, bo CA to metoda prób i błędów - w końcu znajdziesz to co lubisz :)
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 04-09-2011, 07:24   

nawet fajne te piecyki :) a teraz mam małą prośbę. mógłbyś mi powiedzie jak podłączyć to wszystko razem bo ja niebardzo ovarniam ten temat :D
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2011, 11:55   

Hmmm... jeżeli nie kumasz o co chodzi to lepiej znajdz kogoś znajomego co się zna i ci podłączy, bo inaczej zjarasz sobie sprzęt ;)
Pamiętaj o kupieniu dobrych kabli zasilających i sygnałowych.
Kabel zasilający o przekroju 20mm2, a sygnałowy taki, który jest min. podwójnie ekranowany.
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 06-09-2011, 08:12   

oki, to trzeba poczekać do wypłaty i zabierem sie do kompna sprzętu ;)

[ Dodano: 07-09-2011, 13:15 ]
Witam.

Dziś postanowiłem zdjąć boczek drzwi, żeby sprawdzić czy wszystko będzie pasować jak kupie głośniki. I zdziwiłem się co do wymiarów otworu na głośnik, myślałem że jest tam znacznie mniej miejsca a tu nieee... ;)



odległość między tą tylna blachą a przednią częścią drzwi gdzie można zamontować głośnik wynosi 64-65 mm. Prawdopodobnie nie powinno być problemu z zamontowaniem głośnika "16" :mrgreen:





Poniżej fotka oryginalnego głośnika który odchodzi na emeryturę :grin:



 
 
 
Stev92 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 237
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 22-09-2011, 19:12   

skoro już wymieniasz głośniki może warto było by od dołu mate odkleić i zakonserwować w drzwiach spód, bo tam przelatuje woda :D
_________________
http://www.polskajazda.pl...ord/Puma/119247
Brak Sposobu Jest Sposobem...
Pozbycie Się Ograniczeń Stanowi Ograniczenie...
 
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 22-09-2011, 19:51   

rockezik napisał/a:

odległość między tą tylna blachą a przednią częścią drzwi gdzie można zamontować głośnik wynosi 64-65 mm. Prawdopodobnie nie powinno być problemu z zamontowaniem głośnika "16" :mrgreen:


Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Głębokość montażowa i średnica to dwie osobne sprawy..
Pamiętaj też, że wszystko powyżej 13cm średnicy może nieprzyjemnie reagować z tapicerką. U Ciebie seryjny głośnik co prawda wygląda ładnie ale u mnie był strasznie odciśnięty od tapicerki właśnie..
 
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 22-09-2011, 22:51   

witam, głośniczki już zamontowane ;) wszystko "buczy i gra" :mrgreen: idealnie sie spasowało. jutro postaram się wrzucić jakieś fotki :wink:

[ Dodano: 23-09-2011, 11:46 ]
obiecane zdjęcia. za dużo ich nie ma ;)





 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2011, 13:12   

Ukierunkuj te tweetery, bo jak na razie to grają dla pasażerów z tyłu ;)
 
 
rockezik 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 23-09-2011, 13:24   

nie no.. chyba jest dobrze, na fotkach może źle widać :) fotki zrobione od razu po montażu więc pewnie dlatego sądzisz, że są źle ustawione. teraz jest git majonez :D
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2011, 15:19   

Przecięcie się fali dzwięku powinno być mniej więcej 15-20cm nad radiem ;)
 
 
vladix
[Usunięty]

Wysłany: 28-03-2012, 14:40   

Panie i Panowie takie głupie pytania :) .
Te głośniki oryginalne fordowskie widoczne m.in na zdjęciach powyżej mają moc 20W. Pytanie (może głupie) - to ich max moc czy rms? Google niestety milczy na ten temat. Podejrzewam, że chyba rms, ponieważ obecnie posiadam dziwne radyjko, które ma niby rms 4x25w (max 4x45W). Co prawda nie grałem nim nigdy "na full", ale podejrzewam, że gdyby miały 20W max to byłoby już po nich (czasem używało się 3/4 mocy). Teraz zamierzam wsadzić radyjko z rms 4x27w (zastanawiam się jeszcze nad Kenwoodem KDC-BT60u, który ma rms na poziomie 30W). Nie będę się bawił w żadne wzmacniacze - najzwyklej jak dla mnie te ustrojstwa zajmują za dużo miejsca i potrzebują za dużo kabli :) . Myślałem ewentualnie swego czasu nad kombinacją radyjka Alpine + gadżet KTP-445 dajacy ponoć 4x45W - ze wzdlędu na małe wymiary i zero kombinowania z podłączeniem, ale w końcu odpuściłem - głównie przez cene gadżetu, która jest niewspółmierna do możliwości (no chyba, że nagle znalazłbym w dobrej cenie jakąś używkę)
Dlatego szukam teraz jakichś głośników do pumci - przednich i tylnych (choć przednie są priorytetem), które mają rms w okolicy 30W (szkoda kupować mocniejsze, zeby się marnowały i nie grały tak jak trzeba, bo radyjka na 95% nie będę rozbudowywał). I tu teraz po Waszych postach mam mętlich w głowie. Jak rozumiem do drzwi zmieszczą się "16"? Wiadomo, ze ine wszystkie - ze względu na magnes). Tak wynikałoby z niektórych postów no i wymiarów ze zdjęć powyżej. Do montażu potrzeba jakichś dystansów, czy da radę jakoś przykręcić bez nich? I pytanie o głośniki z tyłu - w końcu mieszczą się tam tylko 5x7 czy również 6x9? Głupio byłoby mi zamówić większe głośniki jakby okazało się, że nie wejdą - a niestety nie mam ich szans przymierzyć (minus sprzedaży wysyłkowej). Myślę też jakiego rodzaju głośniki wrzucić - jeśli nie będe miał żadnej tuby? Na przód dwudrożne, a na tył dać jakie? Tak, zeby było słychac jakiś lekki pomruk basowy :) .
Wybaczcie moje miejscami może śmieszne pytania, ale moja wiedza na temat car audio ogranicza się głównie do samych radyjek - w głosnikach nigdy nie grzebałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo