Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
21-01-2013, 22:15
Twarde zawieszenie!!!
Autor Wiadomość
blady2000 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 12
Skąd: Reda
Wysłany: 21-01-2013, 21:17   Twarde zawieszenie!!!

Witam.

Z uwagi na to, że nie mam styczności z innymi egzemplarzami pumy i tym samym nie mam możliwości porównania chciałbym się dowiedzieć czy tak twarde zawieszenie w tym aucie to norma.
Pytam, bo od zakupu pumy dla żony nie mogę się nadziwić, że ten samochód jest tak twardy. Myślałem wcześniej, że może samochód ma sportowe zawieszenie lecz po wejściu pod auto zobaczyłem że wszystko wygląda bardzo zwyczajnie. Nurtuje mnie strasznie ten temat gdyż autem tym jeździ się bardzo niekomfortowo i wręcz niebezpiecznie. W trakcie przejeżdżania prze poprzeczne nierówności drogi można sobie guza nabić o podsufitówkę. Jeżeli ktoś z was ma propozycję jak "zmiękczyć" to zawieszenie to byłbym bardzo wdzięczny.

Korzystając z okazji chciałby się dowiedzieć czy przeguby zewnętrzne do Zeteca 1.7 są takie same jak do 1.4, bo właśnie przymierzam się do ich wymiany. Z tego co widziałem to nigdzie nie jest podane, że te przeguby są jednocześnie do 1.4 jak i 1.7 lecz ktoś tu wcześniej pisał, że są takie same (ilość zębów się zgadza) i chciałbym się w tym fakcie upewnić.

Nie sugerujcie się avatarem, bo auto już nie stoi na tych felgach.
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 22-01-2013, 11:32   

hmmm... z seryjnym zawieszeniem nie mialem do czynienia bo od kupienia samochodu odrazu miałem gwint założony, a jaki masz kolor sprężyn ? dużo też zależy od rozmiaru kół jaki posiadasz :)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 22-01-2013, 11:42   

blady2000, jeżeli przesiadłeś się do Pumy z większego, bardziej komfortowego auta to możesz mieć takie odczucia. Ogólnie Puma jest mała i do tego ma dość twarde zawieszenie także myślę, że u Ciebie jest wszystko ok. No chyba, że ktoś zmienił właśnie zawieszenie na twardsze, jakieś sportowe. Jeżeli bardzo zależy Ci na "zmiękczeniu" zawieszenia załóż mniejsze felgi z większym profilem opony (większy balon :P ).
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
blady2000 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 12
Skąd: Reda
Wysłany: 22-01-2013, 14:04   

Profil mam standardowy bodajże 60mm na 15", wcześniej miałem 45mm na 17" i wtedy było również nieciekawie lecz myślałem, że po zmianie będzie dużo lepiej.
Sprężyny w zawieszeniu są czarne i sam mechanik powiedział, że nie są to żadne sportowe.

Problem w tym, że zawieszenie mimo tego, że jest twarde prawie w ogóle nie amortyzuje, samochód skacze jak sprężynka co sprawie, że dostaje się rewolucji żołądkowych podczas jazdy, a w dłuższej trasie auto jest naprawdę męczące.
Myślałem, że dobrym rozwiązaniem będzie wymiana samych amortyzatorów, tylko zauważyłem, że po naciskaniu na karoserię skok ugięcia sprężyny jest znikomy i zmiana amorek chyba w tym wypadku by nie pomogła.

Jak będę miał trochę czasu to może nagram i zaprezentje wam jak komicznie pracuje to zawieszenie.
 
 
MarcinP 
Świeżak, ale ambitny!


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 177
Skąd: Nowy Dwór Gdański
Wysłany: 22-01-2013, 14:31   

Ja też mam bardzo twardo, mimo, że zmieniłem już amortyzatory na "komfort". To auto jest lekkie, więc o wiele łatwiej wychodzi podrzucenie całego auta w górę, na jakimś wyboju/dziurze, niż np. amortyzowanie takiego bumpa, poprzez ciężar auta. IMO to normalne, takie auto i tyle.
_________________
Moja Pumba <3
http://img809.imageshack.us/img809/2799/pumek.png
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2013, 14:43   

blady2000, sprawdzałeś stan amortyzatorów na stacji diagnostycznej? Ile mają %? Jakie masz ciśnienie w oponach?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2013, 16:40   

hmmm ale kupujac auto o sportowych aspiracjach liczyles na komfort ?
to niestety, a moze i stety nie Tigra ;-)
wygodnie w pumie raczej nie bedzie, wiec albo sie trzeba przyzwyczaic i cieszyc z frajdy jak to popitala, albo niestety zmienic auto ;-)

wpadnij na jakis spot naszej grupy to porownasz sobie , bo mamy pumy na gwincie, na sprezynach i na serii. wiec chyba wszystkie opcje do porownania :-)
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2013, 17:09   

Niestety to auto tak ma. Tak naprawdę to amorki olejowe, mniejsza felga i opona o wyższym profilu delikatnie zwiększa komfort. W pierwszej pumie gdy musialam wymienić poduchy amortyzatorów i same amortyzatory to zdecydowałam się na gazowe. Z jazdy w zakrętach był większy Fun,choć właściwie to też była seria to zmiana pasa w koleinach zawsze kończyła się uciekającym tyłem. Teraz w pumie mamy krótkie sprężyny Weitec'a wiec komfortu nie ma żadnego, no może delikatnie jest lepiej na 13" i profilu 65. W pro cee'dzie też nie mam komfortu wiec ja juz się do tego przyzwyczaiłam :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo