Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 21:24
Sprzęgło
Autor Wiadomość
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 09-12-2005, 04:22   

hmm... czyli w mieście spiekowe bardziej szarpie czy szybciej sie 'kończy'?

btw. czy Wy też tak macie, że podczas np. ruszenia pod średnio stromą górkę (np. wyjazd z dolnego poziomu parkingu przy Multikinie w Wawie) w pięć osób czuć smrodek sprzęgła? to samo przy cofaniu pod górę...
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
Lukas 


Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 198
Skąd: Pruszków
Wysłany: 09-12-2005, 11:19   

foo napisał/a:
hmm... czyli w mieście spiekowe bardziej szarpie czy szybciej sie 'kończy'?


szybciej się kończy jak chcesz ruszać bez szarpnięcia 8)
_________________
UZNANIE W WIELKOPOLSCE.
 
 
 
elficka78
[Usunięty]

Wysłany: 14-06-2007, 12:31   

ratunku ipomocy .... we wroclawiu kasozercy i oszusci... juz widze jak mnie wykiwaja jak zobacza lasie podjezdzajaca puma po war5sztat.... hmm... mam sprzeglo do wymiany lub tarcze ( ale chyba raczej sprzeglo) gdzie najlepiej podjechac? moze juz ktos ma przetarte szlaki? gdzies tu wyczytalam o panu, ktory naprawia swoja pume w warsztacie w Miliczu u kolegow noi nie moge znalezc drugi raz...... pomocy klubowicze..... dzieki z gory za jakieklowiek podpowiedzi - Basia
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2007, 14:56   

Gdzie to Ci nie powiem bo jestem z Warszawy, ale moge Ci powiedzieć za ile. Mnie właśnie panowie w tej chwili wymieniają komletne sprzęgło + wysprzęglik + robocizna za 1800 zł :evil:
Nic się nie dało uratować, poprzedni właściciel zajeździł je dokumentnie (ja jeżdżę dopiero od 3 m-cy, więc chyba niewiele się przyczyniłam :wink: )
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 14-06-2007, 20:29   

ile???????????????????????????? 1 8 0 0 ? chyba 180 chciałaś napisać.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 15-06-2007, 11:49   

ja za wymiane sprzegla placilem z robocizna 700 pln....u Pawła....Adam ma takie ceny raczej.....gdzie Ty nomka, pojechalas?
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2007, 18:06   

Do znajomych mechaników. Ale sprawdziłam ceny w tremarze - dobrze mi policzyli, same części to ok 1200. Snaco, kompletne sprzęgło do Pumki 1,7 (LUK) kosztuje ponad 700 zł, nie wiem skąd Ci Paweł brał części :shock: , a ja jeszcze do tego miałam wymieniany wysprzęglik (LUK) - prawie 500zł.

Do Adama mam za daleko, musiałabym brać urlop w pracy, a nie zawsze mogę. Tu mam bliżej i znamy się z panami, nie są może najtańsi w wawie, ale robią dobrze.
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 19-06-2007, 09:07   

Cytat:
ale robią dobrze.


to dosc mocny argument by nie jezdzic do Adama :lol: :lol:

ale tak na powaznie...to nie msuisz brac urlopu....zawsze mozesz sie z kims umowic i jechac po pracy, zostawic samochod i odebrac pare dni pozniej. napewno wyjdzie taniej jak sie przemeczysz po pracy i zawiezesz auto do Adama... Ja tez mam daleko bo z Piaseczna....i jezdze....
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 19-06-2007, 11:52   

apropo sprzegła wczoraj zostało wymienione.. nie wiem co i jak. dokładnie... 900zł zostało u panów mechaników :(
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2007, 19:08   

Teraz to już i tak musztarda po obiedzie :wink: A to, że robią dobrze jest argumentem za tym by im ciut więcej zapłacić z czystym sumieniem :grin:

Snaco to ile Twoim zdaniem przepłaciłam ? - niech mam tę straszną świadomość :twisted:

A swoją drogą, to pewnie też trochę leniwa jestem, bo ten mój warsztat jest dwie ulice od mojego domu :mrgreen:
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2007, 21:14   

podobno w fordzie sprzęgło + wysprzęglik to ponad 2 tys (2400 czy coś koło tego) :shock: . Ale nie sprawdzałam osobiście.
 
 
 
u_b_e_k 
Pumofil

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 66
Skąd: Olsztyn / Słupsk
Wysłany: 25-07-2007, 00:28   Problemy ze sprzęgłem.

Witam. W ciągu ostatnich kilku dni zauważyłem, że "ślizga" mi się sprzęgło. Na poniedziałek jestem umówiony do mechanika, jednak dokładna diagnoza będzie postawiona dopiero po wyjęciu "bebechów". Itutaj pytanie do Was: Orientujecie się może gdzie najtaniej można dostać części (wysprzęglik, tarcza i docisk - jeszcze nie wiem co będzie do wymiany) i w jaką markę zainwestować (Motocraft, Luk czy może coś innego)? Dziękuję i Pozdrawiam.
 
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2007, 23:46   

Ja w kwietniu wymieniłem w sprzęgło. Za niecałe 800 zł udało mi się kupić kompletne sprzęgło Luk'a i jestem bardzo zadowolony. Nieprzypadkowo na tarczy jak byk, jest taki napis ---> SACHS ;) rewelacja to chodzi :>
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2007, 19:56   

witam.
przyszedł czas na moje sprzęgło. zaczęło trochę ślizgać więc trzeba się rozejrzeć za nowym. powiedzcie mi co rozumiecie przez "kompletne sprzęgło" i jakie jest sprzęgło w mojej pumie: 1700, 1997 rok - hydrauliczne czy mechaniczne czy jeszcze inne? dzieki
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
pierzchan
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2007, 21:38   

wszystkie pumy mają sprzęgła hydrauliczne ,kąpletne znaczy tarcza,docisk,wysprzęglik .A co do marki to czy to będzie LUK czy MOTORCRAFT to jeden wacek . bo LUK robi części dla MOTORCRAFTA .Tyle że będzie tańsze LUKA. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Opoya 27-07-2007, 03:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo