Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 21:24
Sprzęgło
Autor Wiadomość
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 21-08-2007, 08:15   

ojojoj to u mnie sprzegiełko sobie troche śmierdziało :???: Ciekawe ile naprawa mnie wyniesie...
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21-08-2007, 18:13   

Bacha napisał/a:
próbujesz ruszyć np. z drugiego biegu jak auto zgaśnie to jeszcze nie czas i pora na zabawy ze sprzęgłem

chodź raz mogło by zgasnąć :P
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Piotrex-P1
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 12:49   sprzęgło

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i od razu mam pewien problem. wcześniej czytałem podobne posty jednakże u mnie jest kilka róznic.
Objawy w mojej Pumce. Podczas jazdy gdy chce gwałtownie przyspieszyć wzrastają szybko obroty natomiast samochód nie przyspiesza tak jak poprzednio. Przy spokojnym przyspieszaniu pojaz osiaga kazdą predkość i brak jest powyższych oznak. Podejrzewam że przyczyną takiego stanu rzeczy jest zużyta tarcza lub docisk sprzegła. Jednakże przed wydaniem kasy chciałbym skonsultować to z forumowiczami. Być może jest jeszcze inna możliwość usterki.
Aha moja Puma to 1,7 VCT 1998 r.
Przebieg 92 000km - raczej pewny, gdyż sprowadziłem ją sam z Niemiec i była serwisowana do końca w jednym serwisie na co wskazują wpisy w książce serwisowej.
Proszę o wszelkie sugestie, które pozwolą na ustalenie przyczyn takiego zachowania samochodu.
Ponadto proszę o ewentualne wskazanie warsztatu w okolicy Koszalina w którym ktoś z Was naprawiał Pumę. Serwis w Koszalinie nie wzbudza mojego zaufania, gdyż na pytanie o części, gdy podaję pojemność to pada pytanie czy silnik to diesiel :566:
Pozdrawiam i prosze o pomoc
 
 
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 14:02   ...

Przebieg raczej mało proawdopodobny-to wychodzi 9 tys. rocznie - czyli conajmniej dziwne,albo autko długo stało niejeżdzone. Ja mam tez 1997 r., przebieg 142 tys. i sprzęgło jeszcze mi sie nie slizga. Spróbuj zrobić test z ruszaniem z dwójki.
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 24-09-2007, 15:48   

Objawy Twojej Pumki IMO zdecydowanie wskazują na ślizgające się sprzęgło.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 24-09-2007, 16:43   

90% sprzeglo,sam to kiedys przerabialem...
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 16:52   

Piotrex-P1, ,Passenger, ma racje, ja tez mialam takie objawy i nie tylko przy porywczej jezdzie, ale takze przy spokojnej. Mala uwaga, pasuje tylko oryginal ( tu moge sie mylic,ale do mojej drezyny pasowal tylko i wylacznie oryginal wiec raczej z zamiennikami chyba nie warto kombinowac :cool: )
Piotrex-P1 napisał/a:
pada pytanie czy silnik to diesiel :566:
"moj" mechanik przy pierwszej mojej wizycie a wlasnie pojechalam na wymiane kompletu sprzegla o to samo sie zapytal, tez sie zawachalam,ale ludzie slyszac o pojemnosci 1,7 tak kojarza ( akurat temu swojemu mechanikowi ufam,jeszcze :wink: )-ale koledzy i kolezanki z Koszqlina badz okolic pomozcie nowemu klubowiczowi w znalezieniu wlasciwego warsztatu :smile:
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 24-09-2007, 17:01   

Tomu napisał/a:
Przebieg raczej mało proawdopodobny-to wychodzi 9 tys. rocznie - czyli conajmniej dziwne,albo autko długo stało niejeżdzone

a ile Ty robisz na rok?? ja przez dokładnie rok zrobiem 9 tysięcy. Jeśli są w domu jeszcze inne samochody to dodaj ich przebieg wtedy może Ci wyjdzie razem około 40 tys. rocznie. Jeśli Sprowadzona była z niemiec to możliwe że właśnie w domu było kilka aut. Każdy swoje.
Tym bardziej jeśli kolega ma książke serwisową do końca. Na zachodzie co jest napisane to jest napisane, a nie tak jak u nas w kraju przeglądy za flaszke i jedzie sam dowód rejestracyjny.
Piotrex-P1 napisał/a:
gdy podaję pojemność to pada pytanie czy silnik to diesiel

1,7 np w Corsie to właśnie diesel. Puma jest jeszcze tak mało popularnym samochodem że, nie którzy pierwsze słyszą.

mało tego mogę dodać że jeden z samochodów rodziców ma nie całe 70tyś. Rok produkcji?? 1996 (od nowości u nas), samochód ---> 6km do miasta i z powrotem.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 17:48   Re: ...

Tomu napisał/a:
Przebieg raczej mało proawdopodobny-to wychodzi 9 tys. rocznie - czyli conajmniej dziwne,albo autko długo stało niejeżdzone.

Ale mam ubaw! Moja mama robi rocznie 7-8tys km i codziennie gdzies jedzie! Tescia brat, ma Probe z 98r. i ma 70tys km a autko kupil nowe w salonie w niemczech. Uwierz kolego, ze maly przebieg moze byc realny! Ja moja Pume kupilem zima z przebiegiem 77tys km. ze Szwajcarii...
 
 
Piotrex-P1
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 18:00   

Witam ponownie
dzieki za odpowiedzi
dzisiaj dowiedziałem się że komplet sprzęgła (tarcz+docisk+łożysko z wysprzęglikiem) mogę kupić za 1000,00 zl firmy Sachs, wymiana 350 zł.
Jak myślicie czy to dobra cena? :roll:
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 24-09-2007, 18:13   

ja za swoje dalem 800ojro [*]

Hehe za granica jak jest napisane tak jest napisane,to jest dopiero dobre.Tutaj wcale sie licznikow nie cofa(szczegolnie pakole) i wcale sie nie przechodzi przegladu za flaszke.Bez przesady,wszedzie sie waly robi,czy polska czy niemcy czy uk...
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24-09-2007, 18:32   

Piotrex-P1 napisał/a:
komplet sprzęgła (tarcz+docisk+łożysko z wysprzęglikiem) mogę kupić za 1000,00 zl firmy Sachs, wymiana 350 zł. Jak myślicie czy to dobra cena? :roll:

Trochę drogo. W Brodnicy komplet (markowe sprzęgło, ale zapomniałem jakiej firmy :???: ) z wymianą kosztuje 1000 zł.
 
 
Piotrex-P1
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 18:43   

Tylko czy do silnika 1,7 bo do 1,4 faktycznie jest dużo taniej
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24-09-2007, 18:45   

1.7
 
 
Piotrex-P1
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2007, 18:47   

jak możesz to daj namiary na sklep
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo