Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczyciele
Autor Wiadomość
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-01-2012, 13:37   

A ja mam takie pytanie na moją starą pumę skończyło mi się z dniem 9.12.2011 r. Przed końcem umowy ani później nie dostałem żadnej korespondenci od nich z upomnieniem ani z niczym. Teraz co mi grozi w takim wypadku? z tego co wiem to umowa automatycznie się przedłuża i będę płacić odsetki. Ale czy tak to do końca jest? Nawet jak nie dostałem żadnego powiadomienia o nie zapłaceniu składki.
_________________

 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2012, 13:40   

chyba bedziesz musial zaplacic skladke ?
chyba ze ja wyrejstrowales lub sprzedales ?
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-01-2012, 13:45   

No właśnie nie. długo się zastanawiałem co zrobić z nią. Bo wystarczy żeby teraz zderzak przedni i tylni zamontować i śmiga ona dalej jednak czas mi na to nie pozwala. Czyli muszę iść i dać im tzw. łapówkę. Z tego co wiem, nawet jakbym ją teraz sprzedał to będę musiał zapłacić za ten okres co nie miałem ubezpieczenia do momentu pozbycia się jej.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Opoya 09-01-2012, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2012, 13:51   

no tez mi sie tak wydaje.
w przypadku sprzedania, nie wiem czy i tak calosci bys nie musisl, a potem pisemko o zwrot . ale to najlepiej jak sie wypowie ktos kto w tym siedzi, lub infolinia :-)
niestety ale chyba musisz wyjac troszke $$$ z portfela
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-01-2012, 14:02   

Z ta kasą to rozumie tylko ubezpieczenie ( czyli 500zł ). Tylko szkoda bo ta kasa mogła iść do nowej pumy. Z tymi ubezpieczeniami to mnie normalnie już i tak wkurzają bo pumę 1.4 mam właśnie w HDI. Po kupnie obecnej pumy 1.7 ten sam ubezpieczyciel policzył mi stawkę 1080zł :shock: Sam się zdziwił. Dzwonił do nich tam do centrum i co się dowiedział że faktycznie taka stawka będzie, to mówi się czy zależy im na kliencie skora ma już jeden samochód ubezpieczony chce ubezpieczyć drugi ale nie za taką kwotę. A kobieta z tego centrum to jak się nie podoba to dziękujemy nam nie zależy na kliencie. Facet po rozmowie widać było że ciśnienie miał podwyższone :twisted: . Tego samego dnia poszedłem do PZU z małą nadzieją ( bo pamiętałem że jak oni mi wyliczali na pumę 1,4 rok wcześniej to mi policzyli prawie 900zł ) ale to nic, ku mojemu zaskoczeniu pani ( koleżanka z szkoły :razz: ) wyliczyła mi 470zł z NNW. I co wy na to? dla mnie to są normalnie rozboje w biały dzień :evil:
_________________

 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2012, 14:06   

tekst pani o kliencie . . . mega.
ehhh
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-01-2012, 14:13   

No bo taka racja skoro im nie zależy na klienteli to komu ma zależeć? Najlepiej jakby kasa sama przyszła pod nos :neutral:
_________________

 
 
 
marcinsonax 
NOS=N2O


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 147
Skąd: Ostróda
Wysłany: 10-01-2012, 20:46   

ja mam ubezpieczony w AXA i płace na rok 420 zł. Mam pełne zniżki.
_________________
Wesela, bankiety oraz inne imprezy okolicznościowe. Dojedziemy w każde miejsce w Polsce. Zapraszam na www.zespolsonax.pl
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2012, 21:04   

rafalski69 napisał/a:
No właśnie nie. długo się zastanawiałem co zrobić z nią. Bo wystarczy żeby teraz zderzak przedni i tylni zamontować i śmiga ona dalej jednak czas mi na to nie pozwala. Czyli muszę iść i dać im tzw. łapówkę. Z tego co wiem, nawet jakbym ją teraz sprzedał to będę musiał zapłacić za ten okres co nie miałem ubezpieczenia do momentu pozbycia się jej.


dokładnie tak samo miałem w zeszłym roku. Samochód stał już od roku i jakoś olałem sprawę. Jak chciałem sprzedać to się zorientowałem że od 3 miesięcy nie mam OC. Podjechałem do ubezpieczalni (w tym wypadku Allianz), Pani wypisała mi wznowienie z datą wygaśnięcia tamtej polisy. Przy okazji wziąłem druk iż kupujący zrzeka się ubezpieczenia. Następnego dnia zjawiłem się ponownie kopią umowy sprzedaży, oraz z wnioskiem o zwrot części składki. po 2 tygodniach na konto wpłynęło coś koło 3/4 zapłaconej składki.

Od stycznia wzrosła też kara za brak OC (tylko nie wiem kto to sprawdza) http://ipolisa.pl/3-000-z...oku,artykul,599
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 11-01-2012, 00:48   

deejay napisał/a:
Od stycznia wzrosła też kara za brak OC (tylko nie wiem kto to sprawdza)

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
:twisted:
 
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-01-2012, 13:38   

Ja w zeszłym roku ubezpieczałem Pumę po raz pierwszy jako pierwsze moje auto. Kwoty były astronomiczne. Udało mi się wyszukać coś takiego jak youcandrive.pl i t zdziwienie, bo zapłaciłem 840zł za mój pierwszy samochód. Jest to jakiś program dla osób do 30 roku życia. A ubezpieczyciel to ERGO Hestia. Teraz dostałem propozycje 533 zł. Ma ktoś może ubezpieczenie w tej firmie, bo chętnie skorzystałbym w tym roku dodatkowo ze zniźki za polecenie jakiegoś klienta. Ewentualnie ja mogę poddać taki kod. Sam z niego nie mogę skorzystać próbowałem:).

[ Dodano: 19-01-2012, 13:44 ]
Już znalazłem kod :) , pan google rządzi generator kodów

[ Dodano: 19-01-2012, 14:02 ]
A ps. Wszystko trzeba załatwiać drogą email. Nawet szybko odpisują. Na kontakt telefoniczny nie ma co liczyć. Dodzwonienie się na infolinie jest chyba nie możliwe.
 
 
 
Barman91 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 65
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 19-02-2012, 19:29   

Taka ciekawostka, którą ostatnio zauważyłem wypełniając formularz internetowy w celu poznania wysokości składki OC:

Zaznacząjąc stan cywilny jako: "żonaty" obliczono 40 zł do zapłaty mniej niż w przypadku "samotny" ... największa skłądka jest w przypadku "wdowiec".

Posiedzieć trochę nad formularzami internetowymi od ubezpieczycieli ... i duuuuża oszczędnosć :)
Pozdrawiam!
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 19-02-2012, 19:33   

Formularze internetowe - moim zdaniem lepiej poszukać dobrego ubezpieczyciela lokalnego.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
Ostatnio zmieniony przez trojan6 17-09-2012, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-02-2012, 09:17   

Barman91, Nie wiem ,czy to nie oszustwo:).
Podpisujesz się w sumie pod tymi danymi.
Zaoszczędzisz kilka groszy. A kiedy coś się stanie dokładnie wszystko sprawdzają. Odmówią ubezpieczenia i mogą być problemy.
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-02-2012, 10:19   

Oczywiście, że to oszustwo.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo