Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 21:16
Ocena stanu Pumy & pasy bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
MaCinek
[Usunięty]

  Wysłany: 05-03-2006, 17:33   Ocena stanu Pumy & pasy bezpieczeństwa

Witam Was serdecznie!! :wink:
Jutro jade odgladnac i byc moze nabede pume. Jest to wersja 1.7, wszystko oprocz skory, koncowka 1999roku. Niestety sprowadzona z Italii.Jeden wlasciciel kobieta.Przebieg 115tys km.Autko jest dobite przodem, uszkodzenia (bylismy z blacharzem na ogledzinach) obejmuja-maske zderzak lampy i niestety chlodnice z wentylatorkiem.Poduszki cale(!!) ale jeden pas jest chyba strzelony(napinacz)-swieci kontrolka poduszki-czy moze tak byc ze jest wylaczona poduszka pasazera?jesli tak to gdzie sie to wylacza?ew czy napinacz jest polaczony z sensorem od poduszek ze jesli jest strzelony to wlasnie swieci ta kontrolka??Klima nieszczelna, nie ma gazu. Silnik pali ladnie, co mnie zastanawia to wyjatkowo czysty kolor oleju. W srodku niestety trzeba konkretnie wyczyscic (Wlosi to jednak ehh...szkoda gadac!).
Ogolnie cena ciekawa...jest wazna ale nie jest najwazniejszym kryterium...
Nie jest zmasakrowana jedynie lekko zaniedbana w srodku.
Pomozcie bo w sumie moge w nia zainwestowac ale boje sie troszke wpakowac w jakas kabale....
Co o tym sadzicie??brac nie brac zapomniec? :oops:
Ostatnio zmieniony przez Boogie 21-08-2006, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-03-2006, 18:16   

Ja miałem podobnie bitą, u mnie poduszka była wystrzelona i jest dla mnie dziwne, że tu poduchy nie wystrzeliły. Zawsze mi się wydawało, że kontrolka świeci wtedy gdy jest brak poduszki, a nie gdy wystrzeli napinacz od pasów. Może wsadzili zaślepki. Najlepiej zrobisz jak podjedziesz na serwis FORDA i się o to zapytasz. Poza tym warto podpiąć pod kompa na serwisie.
Olej wcale nie musi być zły jak jest nowy to może być barwy prawie przezroczystej. Sprawdź na końcu bagnetu od oleju czy nie ma jakiegoś dziwnego osadu z tego co pamiętam barwy metalicznej, może to być oznaka o dostaniu się wody do oleju. Jeśli jest możliwość odpalenia silnika to poproś aby go odpalili i posłuchaj jak chodzi.

Ta Pumka stoi w Rzeszowie ??
Jeśli tak to mógłbym na nią zerknąć w tym tygodniu bo będę w Rzeszowie. :wink:
_________________
www.nieruchomosciwysocki.pl
 
 
 
MaCinek
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2006, 18:37   

Hej.niestety puma jest poza RZ.Odpalili silnik, chodzi ladnie.Mysle ze przez napinacz moze sie swiecic kontrolka ale moge sie mylic...napinacz od kierowcy strzelil.Olej ladny na calym bagnecie.moze szukam kwadratowych jaj ale nie chce sie wrabac w kabale :oops:
Mozna wylaczyc poduszke w pumie od pasazera jak np w peugeocie?
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 05-03-2006, 18:47   

A masz pewność, że poduszki są całe :?: . A może to tylko zaślepki, pod którymi nic nie ma :572: . Wszystko jest możliwe.

Kontrolka od poduszki pali się gdy np. odepniesz kabel od napinacza pasów (ten pod fotelem; np. w związku w wymontowaniem fotela) a więc nie zawsze paląca się kontrolka od AIRBAGu oznacza wystrzeloną poduszkę. Paląca się kontrolka od AIRBAGu oznacza (o ile mnie pamięć nie myli), że poduszka w razie konieczności nie wystrzeli (bo jej nie ma / bo jest wystrzelona / bo napinasz jest uszkodzony / ...).

Moja Pumka ma od nowości tylko jedną poduszkę więc u mnie nie ma co wyłączać :wink: , ale z tego co pamiętam to Pumki, które mają dwie poduszki nie mają możliwości wyłączenia AIRBAGu przeznaczonego dla pasażera.

PS. Powodzenia :!: .
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 05-03-2006, 19:37   

Powiem szczerze - nie pakowałbym się w kupno "bitej" PUMY... Chyba nie warto inwestować w takie auto - lepiej poszukaj czegoś bardziej sensownego. Wiadomo, że nie kupisz czegoś w ogóle super - bo nawet auta nowe, z salonu potrafią "irytować", ale przemyśl swoją decyzję bardzo mocno.
Jest możliwe, że nie masz tam już poduszek, albo masz "gazety" w ich miejsce. A na serio - mam kumpla, który pracował w serwisie FORDa w łodzi -> jak opowiadał, jak MONDEO i inne auta po dzwonie - nadające się już tylko do kasacji - szły na sprzedaż jako bezwypadkowe to daje naprawdę do myślenia. "Chłopaki" z serwisu zostawali po godzinach, sprzątali części mózgu :!: z wnętrza, prali krew z tapicerek, prostowali ramy w autach, klepali, szpachlowali, lakierowali a wprawni elektrycy podpinali czujniki poduszek pod czujki alternatora itp. - tak by na chwilkę się zaświeciły i gasły (że wszystko jest OK) -> także sam rozumiesz, po prostu total hardcore !!!! :!:
Nie wiem - pomyśl nad tym dobrze, bo wiadomo, że z autkiem jest coś "nie tak" - oby po zakupie nie okazało się, że musisz dopłacić więcej niż auto jest warte...

Najlepiej weź autko (o ile jeździ) i podjedź do "zaprzyjaźnionego" mechanika, który zna się na rzeczy i sprawdź...
A jeśli nie masz takiej możliwości -> wstrzymaj się z zakupem, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą...
Zawsze możesz sobie poszukać w necie aut w powiedzmy - dobrym stanie!!!
Looknij na www.mobile.de , www.trader.pl
lub
www.auto-swiat.pl - jest tam wyszukiwarka aut, stojących m.in. w Niemczech.
Także - przemyśl to i ... powodzenia!!!
:D
 
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-03-2006, 20:16   

Waluś napisał/a:
Powiem szczerze - nie pakowałbym się w kupno "bitej" PUMY... Chyba nie warto inwestować w takie auto - lepiej poszukaj czegoś bardziej sensownego.

Nom :) Lepiej kupić pumę, która wygląda na niebitą ;) Tak naprawdę nie oszukujmy się, ale większość aut sprowadzonych jest bitych i remontowanych, a potem udają one nowe śliczne pumki. Nie lepiej włożyć kasę i chociaż wiedzieć co się ma i co było? Puma jest szybkim autem i nietrudno o stłuczkę. Potem takie auto jest remontowane i sprzedawane jako super auto, a potem wychodzi przy jakiejś okazji, że tu i ówdzie nie jest tak jak powinno być. Dlatego jeśli masz kasę na włożenie w to auto to może Ci naprawdę dobrze służyć, ale zapytaj się kogoś kto się naprawdę na tym zna, bo być może auto już było odpicowane, skoro nie zrobili go do końca? Uważać trzeba kupując każde auto, bo także takie fajne, może okazać się bite. O czym już się pewnie nie jeden przekonał (poczytaj ostatni przykład na forum - puma 2001 sprawdzona przez rzeczoznawcę, a niestety trzeba było w nią już sporo kasy włożyć). Życzę powodzenia w szukaniu i dobrze przyglądaj się nie tylko autu, ale także sprzedającemu - to bardzo wiele mówi jak się zna troszkę ludzi. Poza tym oczywiście dobry mechanik, a najlepiej komputer w Fordzie, który pokaże Ci sporo błędów (jeśli takowe są). A co do poduszek to jedyną możliwością wyłączenia poduszki pasażera jest jak powiedział Gaydek - bezpiecznik.
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
MaCinek
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2006, 20:57   

dzieki wielkie za pomoc!!
autko nie jezdzi, silnik pali i ladnie chodzi ale chlodnice sa zwalone wiec nie ma szans na jazde.generalnie ogladnal to auto moj blacharz przed niecala godzinka i ogolnie nie jest zle.blotniki nie ruszone, do wymiany maska lampy zderzak i chlodnice z wentylatorem.na glebsze ogledziny wyglada ze wiecej poki co nie.jestem gotow na wieksze koszta ale nie chce auta skarbonki. wiem ze chlopaki podpinaja poduszki pod co sie da.zastanawiam sie czy wziac to auto na lawetke i podpiac w serwisie.pytanie z serii trywialnych-czy moge podpiac pod kompa jesli nie jest wskazane uruchamianie silnika..?czy silnik musi pracowac aby posprawdzac takie rzeczy jak airbagi..?prosze o pomoc :wink:
ps. pumek niebitych jest naprwde malo a jesli sa kosztuja duuuzo.tutaj wiem co kupuje i wiem ze sam naprawilem, chyba wole tak niz byc sciemniany ze bylo jezdzone do Kosciola... :roll:
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-03-2006, 21:00   

Aby sprawdzić silnik musi on palić, co do poduszek zależy jaki samochód - w niektórych nie, ale w niektórych tak (zależy od napięcia). Powinno się sprawdzać komputerem także z włączonym silnikiem, chyba że nie jest to korzystne dla samochodu jak w Twoim przypadku. Tylko, że część rzeczy może przy tym nie wyjść.
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 05-03-2006, 22:05   

Wiesz-oględziny blacharza to jeszcze nie wszystko... Stosunkowo najprościej naprawić blache -> gorzej jeśli wyjdą defekty typu silnik, skrzynia biegów, sprzęgło(zadarza się, że się "ślizga") i ogólnie elektryka i elektronika - a to już kosztowne sprawy...
Jasne - wiesz, co, jak i za ile naprawiłeś, ale żeby to nie była "totalna skarbonka".
Przemyśl to i życzę UDANYCH DECYZJI!!
:D
 
 
 
Mlody77
[Usunięty]

Wysłany: 07-03-2006, 16:07   

Dodam swoje pare groszy ;)
Niech Ci ten sprzedajacy nie wciska KITÓW ze auto jest od KOBIETY i wnetrze auta jest nie do przyjecia ze trzeba czyscic ! Najlepiej od KOBIETY powiedziec :roll:
Pozniej piszesz tylko o remoncie blacharki OK,a tutaj prosze uszkodziło układ od KLIMY,teraz duzy znak :?: Czy to tylko na układzie sie skonczy,i czy masz pewnosc ze sprezarka chodzi ,a to nie sa juz małe pieniadze wszystko wychodzi w praniu !
Dalej lecimy,co do kontrolki jestem swiecie przekonany ze jak swieci,jest FAJER poduszki.Widziałem nie jednego forda bardzo lekko uszkodzonego i miał wystrzelone,jeszcze Ci dodam ze cała orginał kierownice z poduszka kupisz za 300zł widziałem na giełdzie,kiedys sie bawili w zaslepki ale to idzie po dotyku rozpoznac,jak masz mechanika ze soba to on powinnien wiedziec dobrze.
Co do oleju jak jest czysty,to tez daje do myslenia :roll: Czyzby zmienili zeby silnik ciszej chodził<Czyzby jakas zacheta> mimo ze ma chlodnice i wentylator uszkodzony ! Ja bym wolał usłyszec go na starym brudnym OLEJU :wink:
cos piszczy w tym aucie, ale wybór tylko do Ciebie nalezy,wiesz jeszcze jest taka kwestia za jaka CENE to auto jest po opłatach..

Jeszcze wez sobie do myslenia,ze przy uderzeniu szybko wyciekł płyn z ukladu chłodzacego za tym tez ida czasami konsekwencje.

Ps.Własnie nie sztuka kupic byle co zeby tylko miec,chodz tacy ludzie tez sa,jak kupowac to zeby miec i z tego sie cieszyc.A nie zeby człowieka krew zalewała pózniej,bo wiadome co tanie ,to pozniej drogie.

POWODZENIA ...
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2006, 17:01   

Gdy kupowałam moją pumkę to nie miała pół przodu, a mimo to poduchy nie wywaliły.
Albo mam tylko zaślepki i nawet nie wiem o tym :|

Jeśli jeżdzę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to czy poduchy wywalą przy walnięciu?
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 07-03-2006, 17:14   

Jeśli są, to pewnie, że tak! I na dodatek mogą wyraźnie zmienić geometrię Twojej cery :wink: (to nie żart - jak w aucie są poduchy, to jazda bez pasów jest większym "kozaczeniem" niż w przypadku, gdy nie ma airbag-ów). Pozdrowienia Pusia :) !
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2006, 17:32   

Ale ja nie kozaczę !
Po prostu pasy mi się w szyję wbijają i mnie uwiera, nie wygodnie mi z nimi. A Ty jeździsz w pasach??
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 07-03-2006, 17:45   

To nie za dobrze Pusia :| Powinnaś podnieść fotel, tak żeby pas szedł niżej! Coś za coś :) Ja zapinam jak jeżdżę autem z poduchą. Choć w moim przypadku pokiereszowanie gęby nic by nie pogorszyło ;)
 
 
 
Patriqs 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 248
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-03-2006, 18:59   

Pusia napisał/a:
Jeśli jeżdzę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to czy poduchy wywalą przy walnięciu

ja też się nad tym zastanawiałem bo też często jeżdżę bez pasów...wygodniej :) już mam odpowiedź czy wystrzelą :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo