Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Opoya
30-06-2011, 23:57
szum podczas jazdy
Autor Wiadomość
Tomek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Brzeg
Wysłany: 30-06-2011, 22:34   szum podczas jazdy

Witam mam niezły problem do zgryzienia Jadąc puma przy prędkości 20km/h zaczyna się szum pod spodem w przedniej części auta zaznaczam że mam wymienione łożyska w kołach nowe przeguby i cała ośka była sprawdzana u mechanika są minimalne luzy na krzyżaku ale to zaledwie 2 mm więc paniki nie ma a wszystko wskazywało na skrzynie lecz jak wciskam sprzęgło to i tak szum jest a powinno się uciszyć jak skrzynia rozłącza silnik więc może to łożyska przy skrzyni szumie ale mi się nie wydaje wyczytałem że zaciski hamulców mogą byc za bardzo zapieczone i podczas jazdy wytwarza się szumi coraz bardziej go słychać wraz z przyspieszeniem auta rozpędzam się nawet do 80 -tki i wciskam sprzęgło i dalej jest szum co to może być i jak najlepiej to sprawdzić ? Proszę o kilka wskazówek Pozdrawiam tomek.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-06-2011, 22:46   

Przeczytaj: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?p=142837#142837
Zastosuj się, szczególnie §1, pkt 1. Do tego czasu temat zamykam.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-06-2011, 23:57   

Temat odblokowany, zapraszam do dyskusji.

Od siebie dodam, że warto sprawdzić koła - podnieść samochód na podnośniku i zakręcić poszczególnymi kolami. Jeśli to zaciski, będzie słychac, jeśli to łożyska, tym bardziej. Jak długo masz Pumę? Czy nie wymieniałeś ostatnio opon?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
KRECiK 
Black Eyed PUMA


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 68
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-07-2011, 10:02   

A czy szum szmienia się np.: w raz ze zmianą nawierzchni? Możliwe, że są to opony. Chyba, że któreś z łożysk było wadliwe i teraz daje o sobie znać, albo się zanieczyściło.
_________________
B. lack
E. yed
P. UMA
 
 
 
Tomek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Brzeg
Wysłany: 01-07-2011, 13:42   

Witam sam już nie wiem podnosiłem auto i wcześniej jak pisałeś był szum z łożyska i to znaczne że było go słychać nawet kręcąc kołem a teraz to jest nowe wymienione i opony są te same i w dobrym stanie szeroki profil a hamulce działają lecz mechanik mówił że warto szczęki przeczyścić skrzynia pracuje idealnie ma olej i mam wrażenie że to może łożyska od skrzyni ale jak je zdiagnozować trzeba chyba zdemontować wał i resztę a jak już pisałem czym szybciej jadę tym głośniej i szum też jakby przyspieszał auto ma swoje lata 97r i jest na zawieszeniu sportowym utwardzone i obniżone myślałem że to może pęd powietrza tak szumi ale sam już nie wiem.

[ Dodano: 01-07-2011, 21:36 ]
Witam zrobiłem już dzisiaj 150km puma i myślałem, że się w końcu coś dotrze i uciszy, lecz nadal szum jest ale niespodzianką jest to, że jak skręcam w prawą stronę po ostrym łuku to szum cichnie i jak koła wyprostuje to powraca więc myślę że to jest wina wadliwego łożyska z lewej strony :) jutro lecę po łożysko i do roboty :lol:
_________________

 
 
McGregor11
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2011, 21:44   

Mam podobnie daj znać czy wyeliminowałeś szum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo