Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Puma
Autor Wiadomość
Haro
[Usunięty]

  Wysłany: 08-01-2007, 00:13   Ford Puma

Kochani!

Witam Was serdecznie! Zdecydowalem sie na kupno Pumy. Czekala mnie dluga droga do tej decyzji, wahalem sie pomiedzy Tigra, Renault Megane i wlasnie Puma. Akuratnie jestem wlascicielem czarnej Tigry i postanowilem zmienic samochod. Na auto chce przeznaczyc 20.000zl. Wiadomo, ze roznie sprawa wyglada z kupowaniem uzywanych aut dlatego chcialbym sie poradzic: co sadzicie o tym egzempie?

http://otomoto.pl/index.p...how&id=C1222190
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2007, 00:26   

Autko wygląda ładnie,tylko zastanów sie czy chcesz instalację gazową.Na pewno jest ona założona kosztem bagażnika a on i bez instalacji nie jest zbyt duży.Ja osobiście nie jestem zwolenniczka instalacji gazowych,ale to już jest kwestia dla przyszłego użytkownika,no i od wygladu na pewno ważniejszy jest stan techniczny autka.Pozdrawiam:)
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2007, 00:32   

Wiesz, ze nawet nie zauwazylem, ze tam jest instalacja gazowa? W sumie mi jest wszystko jedno, mam tylko 21 lat i auto bedzie mi sluzyc do przemieszczania sie z domu do mojej dziewczyny i powrotu do domku :)

Was prosze o pomoc w ocenie poniewaz nie kazdemu usmiecha sie jezdzic iles tam kilometrow po to tylko, by wrocic z kwitkiem. Zawsze dobrze jest miec jakies podstawy by pojechac i ogladac dany samochod, a wierze, ze taka podstawe bedziecie mogli mi dac kiedy pokaze Wam moje propozycje :)
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 00:42   

Nigdy na podstawie zdjęć i opisu nikt nie zapewni Cię, że auto jest OK. Dlatego, przynajmniej na początku, spróbuj szukać w swojej okolicy, by nie narażać się na koszty. Jeśli możesz, zabierz ze sobą na oglądanie kogoś, kto zna się na autach. Wiadomo, że komis chce jak najwięcej zarobić i wiadomo czyim kosztem...

Mając taką kwotę możesz poszukać czegoś fajnego. Co do gazu, zdecydowanie odradzam. Szkoda tak dobrego silnika... :roll:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2007, 00:42   

Haro..i tak żeby ocenić stan techniczny trzeba niestety pojechać na miejsce,bo sam wygląd zewnętrzny
(chociaż jest ładny)nic o samochodzie nie mówi niestety,a co do instalacji gazowej no to nie wiem czy to tak wszystko jedno...a jak zechcesz pojechać z dziewczyną na wakacje..wtedy bagażnik by sie przydał:)
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2007, 00:48   

ewa40 napisał/a:
a jak zechcesz pojechać z dziewczyną na wakacje..wtedy bagażnik by sie przydał:)

Masz racje :)
Opoya napisał/a:
Nigdy na podstawie zdjęć i opisu nikt nie zapewni Cię, że auto jest OK. Dlatego, przynajmniej na początku, spróbuj szukać w swojej okolicy, by nie narażać się na koszty.
Wlasnie najgorsze jest to, ze nigdzie nie moge znalezc tutaj zadnej konkretnej Pumy :(

A moze istnialaby mozliwosc zebyscie pomogli mi jakas dobra znalezc? Najbardziej zalezy mi na jak najmniejszym przebiegu (do 60.000-70.000). Wiem czym pachnie kupno auta ktore ma na liczniku ponad 160.000km i nie chce sie wiecej ladowac w takie cos. Rocznik naturalnie od 2000-2001. Kolor czarny, bo innej opcji nie widze :) Silnik 1.7 :)

Macie jakies ciekawe strony internetowe gdzie moglbym znalezc Pume ktora moglaby mnie zaciekawic?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 00:59   

Ciężko będzie znaleźć Pumę z rzeczywistym przebiegiem jakiego oczekujesz. Przyczyna jest prosta, licznik w Pumie jest pięciocyfrowy, czyli po 99 999 "kręci" od zera. Przeciętny przyjmowany przebieg dla samochodu osobowego to 15k km rocznie. Oczywiście zdarzają się odstępstwa, przykład - moja Puma ma prawie 90 tyś. km, a jest z 98 roku.

Co do stron - poszukaj w komisach, duża ich część ma swoje strony. Oczywiście sprawdź na gratka.pl i autotrader.pl
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2007, 01:00   

Czytalem ze licznik pieciocyfrowy jest jedynie w starszych modelach Pumy, ale moglem sie pomylic. Mozna w jakis sposob sprawdzic faktyczny przebieg auta?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 01:05   

Fakt - po 99 licznik jest elektroniczny. Ale w obecnych czasach niestety róźnie bywa...
Można sprawdzić papiery, jeśli samochód był serwisowany w ASO, to jest duża szansa, że pieczątki i przebieg przy przeglądach zgadzają się ze stanem faktycznym.
Poza tym oczywiście wygląd auta i zwracanie uwagi na elementy, po których widać przebieg.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2007, 01:18   

Opoya napisał/a:
Poza tym oczywiście wygląd auta i zwracanie uwagi na elementy, po których widać przebieg.

Np.? :)

Widze ze masz naprawde ogromne pojecie, bardzo mi zaimponowalas :) Moge wiec zapytac, czy Ty zainteresowalabys sie autem ktore pokazalem? :)
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 01:25   

Siedzenia, kierownica, pedały, drzwi - szczególnie po stronie kierowcy.

Nie zainteresowałabym się tym ogłoszeniem ze względu na gaz. Tak jak pisałam, szkoda silnika na inne paliwo niż benzyna (i to dobra). Oczywiście to moje zdanie, ale poparte chociażby wiedzą naszego warszawiskiego serwisanta. Poza tym auto wygląda raczej OK (na tyle, na ile można zobaczyć na zdjęciach). Wątpliwy przebieg...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Haro
Gość
Wysłany: 08-01-2007, 01:41   

Wiec jaki Twoim zdaniem na dzien dzisiejszy przebieg danej Pumy bedzie najbardziej prawdopodobny?

I co Twoim zdaniem powinno byc OK z tymi elementami aby ocenic czy atuo jest dobre czy nie?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 01:56   

Oj, długo można by pisać na co trzeba zwrócić uwagę. Poza tym nie ma co powtarzać tego co już jest napisane.
Przeczytaj inne tematy w tym dziale (zakup kontrolowany) :694:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2007, 02:00   

Czytalem :)

I mimo wszystko ponawiam pytanie odnosnie tego jaki Twoim (Waszym) zdaniem jest najbardziej prawdopodobny przebieg danej Pumy na dzien dzisiejszy (mowa o rocznikach 2000-2001) :707:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2007, 02:25   

Przeciętny przyjmowany roczny przebieg dla samochodów osobowych to 15 tyś. km. Oczywiście są odstępstwa w obie strony.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo