Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolki ABS i TCS
Autor Wiadomość
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 27-03-2008, 22:15   

Dzięki za wyjaśnienia. Pytam ponieważ w instrukcji pisze że jak system kontroli trakcji zadziała to kontrolka od btcs powinna się zapalać kiedy koła buksują, podobnie przy ostrym hamowaniu, gdy ABS zadziała to powinna się kontrolka od abs-u zapalić na chwilę a (tak miałem w Civic-u) a w Pumie żadna się nie chce palić w czasie jazdy tylko przy uruchomieniu silnika. Systemy te jednak u mnie działają więc tylko je sprawdzę przy najbliższej okazji. Co do hamulców to chyba wtedy była szklanka i śnieg więc nawet ABS nic nie pomoże jak się jedzie w takich warunkach na szerokich letnich oponach :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
_________________

 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2008, 02:02   

adrianus napisał/a:
czy podpięcie pod kompa pokazuje sprawność ABSu - i co dokładnie pokazuje
Zależy od skanera/komputera. Jeśli jest to skaner wykrywający kody z zakresu "P" (które muszą byś udostępnione przez producenta) to nie. Jeśli komputer odczytuje kody z zakresu "C" to tak, bo kody błędów ABS są z tej grupy. Niestety nie ma obowiązku ich udostępniania, więc firmy tego nie robią, "sprytnie" zostawiając je w tajemnicy, by klient musiał trafić do nich...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 28-03-2008, 19:24   

artisu, U ciebie jest wszystko oki! Niektore auta sygnalizuja kontrolkami działajace te systemy, ale w Pumie nie. Co do słabego hamowania na sniegu lub lodzie, to zapewniam Cie ze szybciej wyhamujesz bez ABSu niz przy jego pomocy. W takich warunkach to on słuzy temu by auto miało kierowalność, byś mogł ominąć jakąś przeszkode lub pokonać jakiś zakret.
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2008, 14:20   

artisu napisał/a:
Witam. Mam pumcie od tygodnia i chyba jakiś problem z ABS/kontrolą trakcji. Po przekręceniu kluczyka obie kontrolki świecą się a kilka sekund po uruchomieniu silnika gasną. Potem po ruszeniu jest "test" systemów w postaci małego chrobotania przez ułamek sekundy. Natomiast gdy system zaczyna działać (na śniegu) ani kontrolka ABS ani trakcji nie świecą się ! Przy hamowaniu na śniegu słychać że pompka ABS-u zaczyna pracować natomiast na pedale hamulca pojawiają się niemiłosierne chrupania i wibracje!!! i samochód jakby wogóle nie hamował !!!! musiałem pomagać sobie ręcznym! W normalnych warunkach autko hamuje też trochę słabo jak na mój gust. Czy to jest normalne???
Czy jest ktoś w Krakowie kto mógłby zdiagnozować ten problem?


Zapewne masz seryjne hamulce Forda, które na bank są już do wymiany. Gdy kupiłem swoją Pumę miałem identyczne problemy. Lekarstwo jest jedno: tarcze Brembo Max albo ATE Powerdisc i do tego jakieś klocki Ferodo Premier albo Performance. Efekt gwarantowany i natychmiastowy. Seryjne hamulce niestety to gó..o.
 
 
artisu 


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 95
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 29-03-2008, 15:51   

Też mi się zdawało że to klocki. Mam fabryczne na 100% bo to puma po starszej kobiecie. Zacznę od wymiany klocków a jak to nie pomoże to tarcze też polecą.
Dzięki za odpowiedź.
_________________

 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2008, 10:51   

tralalalalala :mrgreen: i juz mam ABS i TCS :) Przez ponad rok (jak nie wiecej) Puma jeżdziła bez ABSu. No i w czwartek popołudniu został on założony! Tzn założone zostały czujniki ABSu tylnich kół (300zł). Po odpaleniu auta, kontrolki ciagle sie paliły, ale gdy z garażu wyjechałem na podwórko i ostro zahamowałem to na pedale hamulca poczułem, ze juz ABS działa, ale kontrolki dalej sie świeciły. Pomyślałem, ze bede musiał zresetować komputer, albo jechać do ASO by mi błąd w kompie usuneli. Wyjechałem od mechanika i po około 200-300m na skrzyżowaniu znów ostro zahamowałem, BAS zadziałał i kontrolki zgasły. Od tej pory wszystko jest juz oki :) Ciesze sie jak dziecko!
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-04-2008, 15:28   

Mi raz świecą raz nie świecą, oczywiście gdy świecą to nie ba ABS. Zazwyczaj jak jest mokro to świecą cały czas. Czasem mam tak że nie świecą i pedał hamulca zaczyna wariować, dziwnie drżeć i po chwili zapalają się kontrolki.
Dziś myłem samochód i zobaczyłem że na przodzie obok amorków idą jakieś kabelki i jakaś złączka, może to jest z ABSu ?? być może jak jest mokro to dostaje się tam wilgoć.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
kaczis1
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2008, 23:16   problem z kontrolkami ABS i TCS

witam jestem od niedawna właścicielem PUMY-1,4 rocznik 98,od jakiegoś czasu zauwazyłem że nie świecą sie kontrolki od ABS i kontroli trakcj (wogóle po włączeniu zapłonu) obydwie sa dobre bo sprawdzałem,ABS działa,co może być tego przyczyną,czy w aucie jest możliwośc włączania w wyłączania kontroli trakcji lub ABS bo ja nic takiego nie moge znaleść a może cos przypadkiem wyłączyłem
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 09-04-2008, 23:31   

kaczis1 napisał/a:
zauwazyłem że nie świecą sie kontrolki od ABS i kontroli trakcj (wogóle po włączeniu zapłonu) obydwie sa dobre bo sprawdzałem

sprawdzałeś kontrolki, bo nie rozumiem
kaczis1 napisał/a:
czy w aucie jest możliwośc włączania w wyłączania kontroli trakcji lub ABS

nie ma takiej możliwości, jedynie wyjęcie bezpiecznika
Jeśli nie świecą się podczas zapalania auta to prawdopodobnie ktoś kombinował. Jeśli ABS działa to wina leży po stronie kontroli trakcji. Być może ona nie działa, nie działała i poprzedni właściciel ominął obwód tych światełek i w ogóle się nie świecą (bo powinny się zapalać i gasnąć razem)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Korton
[Usunięty]

Wysłany: 09-04-2008, 23:49   

Ja jezdzilem ponad rok z palacymi sie kontrolkami ABS i TCS (oba systemy oczywiscie nie dzialaly), niedawno pojechalem na badanie, wyszlo padniety czujnik lewego przedniego kola. Wymienilem ten czujnik i od razu wszystko dziala, auto zonie dalem, wiec bezpieczniej dla niej z ABS jezdzic :)
 
 
kaczis1
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2008, 10:00   

tak,sprawdzałem kontrolki,poniewaz myslałem że są spalone,wyciągnołem licznik i zamieniałem je z innymi,ABS działa więc pomyslałem że są spalone, troszkę nie wyjaśniłem do końca,jak kupowałem autko to te kontrolki działały jak Bóg przykazał,po włączeniu zapłonu świeciły i po uzbrojeniu gasły,dopiero po jakimś czasie zauwazyłem że nie świecą po włączeniu zapłonu,chyba wygram wycieczkę do elektryka :) aha a jak sprawdzić czy działa kontrola trakcji
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 10-04-2008, 20:32   

Cytat:
aha a jak sprawdzić czy działa kontrola trakcji

nie sprawdzisz :P
tzn ja zawsze jeździłem z kontrolą trakcji, ostatnimi czasy nawala mi ABS więc oba czasem nie działają. Ostatnio ruszałem energicznie na mokrej drodze i rzeczywiście ciężko koła nabierały przyczepności. Gdy systemy działały to z takim czymś się nie spotkałem. Więc musisz to brać na wyczucie. No chyba że jest jakiś inny magiczny sposób.
Korton napisał/a:
Wymienilem ten czujnik

Ile kosztował?? Badanie robili w ASO czy zwykły mechanik?? Podłączył pod kompa??
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 10-04-2008, 20:53   

bartolomeo napisał/a:
Cytat:
aha a jak sprawdzić czy działa kontrola trakcji

nie sprawdzisz


Czy napewno nie da się sprawdzić? Bartolomeo a udało Ci się ruszyć na śniegu bez zadziałania trakcji? Bo mnie ani razu się nie udało. Zapewne to co wtedy "działało" przy ruszaniu to była trakcja.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 10-04-2008, 23:02   

robertpuma1910, poczytaj mój wcześniejszy post :P
"Ostatnio ruszałem energicznie na mokrej drodze i rzeczywiście ciężko koła nabierały przyczepności. Gdy systemy działały to z takim czymś się nie spotkałem. Więc musisz to brać na wyczucie. No chyba że jest jakiś inny magiczny sposób."

robertpuma1910 napisał/a:
a udało Ci się ruszyć na śniegu bez zadziałania trakcj

gdy był u mnie śnieg to systemy jeszcze działały, a gdzie Ty teraz znajdziesz śnieg?? No chyba tylko w szczecinie :P
Chyba że znasz inny magiczny sposób, ten sposób też mnie ciekawi ;)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 10-04-2008, 23:25   

bartolomeo, no czytam i wnioskuje, że Tobie padła trakcja i stąd na mokrej drodze miałeś kiepską przyczepność. Ale czy na nawierzchni bardzo mokrej działająca trakcja nie da znać o swoim działaniu podobnie jak na śniegu? Ewentualnie jedno koło na asfalcie a drugie na piaskowycm poboczu i próba szybkiego ruszenia?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo