Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gaydek
06-01-2008, 18:51
Teraz moja kolej...
Autor Wiadomość
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 07-02-2007, 14:25   

Dzwoniłem w sprawie tej niebieskiej, ale nie ma książki serwisowej :sad: , radio nieoryginalne, brak podgrzewania przedniej szyby i regulacji wysokości fotela kierowcy - a na tym mi zależy :sad:
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 07-02-2007, 14:29   

regulacja wysokosci........hmmm. no fajnie ze jest....ale jak jezdzi samochodem kilka osob to sie przydaje..a jak jezdzisz przez 99% czasu sam.....to pewnie tak jak ja ustawidz raz i czesc....ale podgrzewana przednia szyba to REWELACJA...a ma to tylko Ford. z tego bym nie zrezygnowal...nawet wczoraj jak zasypalo sniegiem dokumentnie wszystko to chwila moment i szybka czysta.....po prostu rewelacja. a radio? hmmm no ja chcialem z oryginalnym i mam...ale to tylko kaseciak...bede zmienial na plytke i tez oryginalne radio.....z kupieniem srebrnego kaseciaka problemu nie ma ale z plyta to juz prawie nie do dostania.
 
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 07-02-2007, 14:41   

No właśnie ja nie będę jedynym użytkownikiem tego autka i dlatego ta regulacja wysokości by się przydała - choć nie jest to koniecznością.
Ale z podgrzewanej szyby nie zrezygnuje, tak jak napisałeś przydaje się i to bardzo, szczególnie w naszym klimacie.
Poza tym o ile się nie myle to z podgrzewaną przednią szybą od razu podgrzewane są lusterka, co też się przydaje (mniej skrobania :wink: )
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2007, 14:46   

Lusterka włączają się razem z podgrzewaniem tylnej szyby. Przednia podgrzewa się sama. W mojej Pumie nie mam pogrzewanej szyby, ale jak jeździłam Cougarem, to miał ten wynalazek i rzeczywiście to duża wygoda. Regulacja wysokości fotela kierowcy w moim przypadku jest bardzo ważna, bo... jestem niewysoka...
Szkoda, że ta niebieska nie ma wszystkiego, bo poza tym to bardzo ciekawe ogłoszenie.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 07-02-2007, 15:07   

BatThumb napisał/a:
Poza tym o ile się nie myle to z podgrzewaną przednią szybą od razu podgrzewane są lusterka, co też się przydaje (mniej skrobania :wink: )


tak jak napisala Opoya. tylna +lusterka a przednia -single :-)
a co do skrobania.....wiadomo....zalezy od temperatury ale przy tegorocznej zimie to ja nic nie skrobalem...odpalalem auto, wlaczalem obieg zamkniety zeby sie szybciej nagrzala. Do tego ogrzewanie przedniej i tylnej szyby....a potem wycieraczki i w droge....
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2007, 17:37   

Aha - dodam, że pomimo braku ogrzewania przedniej szyby nie mam problemu ze szronem nawet zimą. Kupuję odmrażacz w płynie, psikam na szybę i po chwili jest odmorżona. :mrgreen:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 07-02-2007, 20:40   

No ja wiem, na dobrą sprawę to i nawiew możesz puścić na szybę i za jakiś czas się odmrozi, ale czyż nie pięknie by było wzbudzać zazdrość innych kierowców takim małym gadżetem :mrgreen: :wink:
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 07-02-2007, 21:12   

Wlasnie. Chodzi o to zeby nie robic tego co wszyscy robia....zreszta nawiew tez wlaczam na szybe + podgrzanie przedniej...bardzo szybko wtedy sie odmraza
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2007, 11:29   

BatThumb, A ja Tobie napisze tak, ze musisz sam pojechac i zobaczyc autko! Tutaj i tak wszystkiego sie nie dowiesz! Ogladales ta Pume na ktora ja sie zdecydowalem! Na fotkach wygladala oki, a jednak ma jakies drobnostki do poprawy! Pamietaj, ze to nie jest nowe autko, wiec zawsze sie cos znajdzie do poprawy :) Ale trzymam kciuki, by udalo sie Tobie kupic w jak najlepszym stanie!
pozdro
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 08-02-2007, 13:32   

Hadzi, ja wiem że zawsze coś będzie do poprawy i jestem na to przygotowany, tylko nie chciałbym poprawiać całego autka :wink:

Ps. A ty w końcu kupiłeś tą co chciałeś?

[ Dodano: 08-02-2007, 21:32 ]
Chyba chciałbym zobaczyć tą Pumę: http://allegro.pl/show_item.php?item=164280603
Podoba mi się :mrgreen:
Czy myślicie, że warto??
Czy ktoś mieszka gdzieś blisko Węgrowa (podobno to około 70 km od Warszawy) co by mógł ją obejrzeć?
Nie chce nikomu sprawiać kłopotu, ale nie bardzo mam jak się tam dostać - nie posiadam jeszcze swojego pojazdu.
Bardzo by mi to pomogło.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2007, 09:27   

BatThumb, tak! :)
 
 
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 09-02-2007, 18:04   

http://fenix-zamosc.gratka.pl/ogl/1341.html#

Byłem dzisiaj w Zamościu. Pomyślałem, że wstąpię do komisu i obejrzę tą czerwoną i czarną Pumkę, aby pomóc w znalezieniu porządnego egzemplarza.
Niestety zdążyłem obejrzeć tylko tą czerwoną, brak czasu cena w komisie 16.400,00zł.
Teraz wrażenia:
- Pumka ma silnik 1.7l - całkiem ładnie pracuje. Niestety nie jeździłem.
- Jest to autko sprowadzone z Włoch. Ponoć przebieg 122 tyś.
- Rok produkcji 1999. wydaje mi się, że to jest jednak podobnie jak moja 1998r. produkcji a w 1999r. była pierwsza rejestracja. Puma ma stare zegary i fotele.
- Sprzedający mówił, że bezwypadkowy. Uśmiechnąłem :lol: się i wypunktowałem cały przód. lampy o różnych nr, brak gumy pod lewym reflektorem, delikatnie odstający róg zderzaka od błotnika po prawej stronie, szpary między maską a błotnikami mają różną szerokość( ale trzeba się dobrze przyjrzeć ponieważ jest dobrze zrobiona). Prawdopodobnie cała była malowana, ponieważ komora silnika ma inny odcień czerwonego :shock: . Pan próbował mi wcisnąć że nic takiego nie miało miejsca, a komora silnika ma często inny odcień (troszkę mnie rozbawił) :lol: . To mu powiedziałem, że niestety lakiernik nie domalował dokładnie błotników ponieważ jasny czerwony kończył się tam gdzie zaczynało się mocowanie błotnika w komorze silnika. :razz: Ale nie widziałem aby komora silnika była ruszona chyba, że wczepiono drugą belkę przednią, niestety musiała by być na kanale aby to dokładnie obejrzeć.
- Wnętrze bardzo zadbane, jedynie kierownica budzi moje wątpliwości co do przebiegu, przełączniki (kierunkowskazów i wycieraczek)albo ładnie wypucowane albo zostały założone nowe, pełna opcja oprócz podgrzewanej przedniej szyby.
- Ogólne wrażenie dość pozytywne. Mimo tego, że autko dostało, ale tylko z przodui chyba nie mocno, naprawa wyglądała na dość porządnie wykonaną. Nie oszukujmy się prawie wszystkie Pumy co trafiły do Polski były po jakiś kolizjach.
- Zadbane wnętrze. Cenę od tej komisowej opuszczą :wink:
Myślę, że warto rozważyć kupno tej Pumki
- Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany kupnem tej Pumki i chciałby aby z nim podjechać i ją dokładnie obejrzeć i ewentualnie się nią przejechać, niech da mi znać to podjadę do Zamościa tylko tak z parę dni wcześniej najlepiej ok. tygodnia wcześniej, abym nie umówił się w ten dzień na jakąś wycenę. :wink:
_________________
www.nieruchomosciwysocki.pl
 
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 09-02-2007, 19:23   

Dzięki wielkie Jacek za pomoc, ale jednak wolę młodszy model z nowszymi zegarami i mniejszym przebiegiem.
Zdecydowałem się już nawet na niebieską http://jwk.gratka.pl/ogl/490.html
Wziąłem pod uwagę Wasze spostrzeżenia i uwagi i rzeczywiście jest to najlepszy model z tych oferowanych obecnie na internecie. Co prawda nie ma podgrzewanej przedniej szyby, ale jakoś to przeżyję :wink: . Ma za to wszystko inne łącznie z regulacją wysokości foteli i CD (niestety nieoryginalne), ale za to skóra :mrgreen: no i kolorek też przyjemny.
Ogólnie rzecz biorąc wygląda na zadbaną i godną uwagi.
Rozmawiałem już z właścicielem (nie sprzedawcą z komisu) i wg jego opowiadania sprowadził ją dla swojej narzeczonej z Niemiec w 2004 r. Stała tam na parkingu policyjnym przez rok. Po sprowadzeniu jeździła nią jego narzeczona do szkoły i po mieście. Wiadomo jak to jest z tymi historiami i trzeba brać na nie poprawkę, ale jest szansa, że jest to prawda i nie była "bita" - co byłoby ewenementem na naszym rynku.
Ma mi przesłać więcej zdjęć, m.in. silnika i wnętrza i nr VIN.
Jeżeli okaże się, że wygląda dobrze, to w przyszłym tygodniu jadę "na kanał" i po pozytywnych oględzinach ludków z Forda....biorę ją :mrgreen:
Trzymajcie kciuki, żeby nic nie pokrzyżowało mi planów :???:
 
 
 
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 09-02-2007, 22:31   

BatThumb,
Mam pytanie :razz:

Gdzie jest zaślepka z przedniego zderzaka i dlaczego pedały są tak powycierane :?:
Ile ona ma przebiegu :?:

Jak ją będziesz oglądał to zwróć uwagę na gumę(uszczelkę) między zderzakiem a reflektorem, czy równo nachodzi maska na reflektory i sprawdź czy mają takie same nr, będziesz wtedy wiedział czy miała dzwonka przodem czy nie :wink:
_________________
www.nieruchomosciwysocki.pl
 
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 09-02-2007, 22:45   

Podobno ukradli mu w nocy razem z nakładkami na śruby na alufelgach.
Przebiegu ma 92000

Dzięki za podpowiedź, zwrócę na to uwagę, a gdzie dokładnie znajdę te numery na reflektorach?

Ps. ma mi przesłać więcej zdjęć środka i silnika.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo