Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 18:15   

Opoya, o nie kochana ona ma tylko mozliwosc sterowania centralnym zamkiem. Ja zakladalem alalrm i i co jego centralka stala sie centralka od centralnego. Jesli by byo tak jak Ty piszesz to danie nowego sterownika do centralnego wymagalo odlaczenia starej centralki i podlaczenia nowej. A wystarczy wpiac nowa i stara dalej moze byc. A pozatym kolega pisal ze ma syrene a seryjnie puma nie miala alarmu z syrena tylko klakson byl do tego pseudo alarmu podlaczony. Domyslam sie ze ma dolorzony alarm i mu padl.

Opoya napisał/a:
Poza tym, jeśli centalka od alarmu podaje impuls to w ten sposób staje się też centralką od centralnego zamka!
Nie prawa bo centralka od alarmu podaje sygnal do centralki od centralnego. A tu brak centralki sterujacej centralnym. W pumie, fiescie moze i innych fordach nie ma urzadzenia co steruje centralnym zamkiem zamki komunikuja sie o swoim polorzeniu jesli jeden jest zamkniety to reszta dopasowuje sie do niego.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 20:21   

A więc znalazłem sterownik:







a schemat podłączenia centralki jest tu:
http://www.goldhand.com.p...pic.php?t=13498

Znalazłem chyba problem. Mianowićie zgodnie z powyższym schematem na czerwonym przewodzie powinno być 12V ale go nie ma. No i szukam teraz tego bezpiecznika który (teoretycznie) powinien być w przewodzie zasilającym. Niestety kabelki uciekają gdzieś do góry pod deskę rozdzielczą chyba i tyle widze bo dzis juz ciemno jest :(
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 29-12-2007, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 20:43   

I problem sie rozwiazal sam masz alarm nie orginalny sprawdz czy dostaje napiecie moze padla centralka od alarmu i dlatego nie steruje centralnym. wrazie czego opisz ejak podlaczyc nowy sterownik pod centralny w pumie.

[ Dodano: 07-02-2007, 20:48 ]
glowy nie dam ale chyab masz podlaczony tez modul domykania szyb tak wyglada mi patrzac na to zdjecie. Podaj na ten czerwony kabel plus z innego zrodla. omijajc bezpiecznik i bedziesz wiedzial czy warto go szukac bo moze centralka alarmu padla. Masz taki sam kolor jak ja :) i tak samo rozwiazanie zamykanie auta z pilota.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 20:50   

No właśnie chyba nie dostaje zasilania... Pozatym podejrzewam jakieś zwarcie w instalacji bo non stop się świecą światła mijania w aucie (od przekręcenia kluczykiem). Gość od którego kupiłem fure mówił ze to juz od jakiegos czasu sie dzieje... No zobacze co się okaże... Narazie to musze zobaczyć gdzie te kable biegną. Wygląda to tak jakby ta cała centralka była podłączona pod orginalną instalacje forda...
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2007, 20:54   

Pewnie byla tak jak u mnie byl centralny ale bez sterowania z pilota i poprzedni wlasciciel kupil alarm i sterowal nim calym ukladme centralnego.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 07-02-2007, 21:03   

To czemu masz jakiś śmieszny turkusowy wpisany :D Ciemnozielony to ciemnozielony :]
A tak wracając do tematu:
Nie mam pojęcia co to za alarm pierwszy raz mam z tym styczność a bryke mam od wczoraj i trzeba ją troche doszlifować :) Są oprócz centralki jeszcze trzy czarne skrzynki podłączone do niej. Narazie nie mam pojęcia co to jest. Jak juz znajde zasilanie to wtedy rozpykam cała reszte alarmu :)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-02-2007, 16:28   

A wracajac do tematu jesli masz 3 skrzyneczki to pewni ejedna z nich to centralka od alarmu druga to modul domykania szyb a trzecia to czujnik wstrzasowy.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 08-02-2007, 19:20   

A więc po podłaczeniu zasilania prosto z akumulatora alarm robi trzy razy bip ale biperkiem w kabinie i trzy razy zamiga postojówkami. Nie reaguje na pilota...
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 08-02-2007, 19:37   

O to widze że ja mam nie złe kombinacje bo u mnie centralny jest na osobnym pilocie i alarmu nie mam podłączonego bo jak podłącze kostki do alarmu to się palą ciągle postojówki ale imobilaizer działa bez problemów. NIe pomogą Ci w tej sprawie choć chciałbym bardzo.Pozdro
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 09-02-2007, 06:58   

Mi sie non stop palą światła mijania, nie wiem wogóle dlaczego. Odłącze alarm i też dalej się palą. Wyłącznik chyba jest sprawny... Bede musiał chyba wstawić jakiś zewnętrzny wyłącznik. Jeszcze znajde kostke która łaczy tą manetke przy kierownicy i zobacze czy jeśli ją rozepne to światła dalej bedą świeciły...

[ Dodano: 11-02-2007, 16:46 ]
Rozpykałem już cały alarm. Jakiś łoś podłączył czarny przewód który jest anteną do plusa zasilania, przez co wywaliło ukryty bezpiecznik i moduł radiowy. Alarm naprawiłem we własnym zakresie (wymieniłem dwa tranzystory we wzmacniaczu w.cz.) i odnalazłem bezpiecznik (co mi zajęło najwiecej czasu), no i śmiga jak szalony. A co do świateł to zauważyłem jakieś podlutowane przewody przy tym całym włączniku zespolonym. Pobawie się tym za tydzień bo dziś już ciemno sie zrobiło. Ale gdyby ktoś miał problem z tym alarmem to mam go już rozpykanego do jednego paluszka :cool:
 
 
 
borys
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2007, 18:05   

tomcio -moze ktos zrobil wersje skandynawska i dlatego swiatla zapalaja sie razem z przekreceniem stacyjki -ja tak sobie w escorcie zrobilem :)
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 02-04-2007, 18:18   

Jeśli chodzi o światła to alarm był źle podłączony, ktoś go próbował naprawić i przepiął przewody w skrzynce bezpiecznikowej (chyba jakiś domowy mechanik). Ale już wszystko chula jak należy :wink:
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2007, 19:20   

Przypomnę, że opis bezpieczników jest w instrukcji obsługi.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 02-04-2007, 19:35   

Do tego akurat nie potrzebowałem opisu bezpieczników, poprostu z tyłu zostały odizolowane przewody i spięte nie mam pojęcia dlaczego... No cóż - inteligencja niektórych mnie przeraża...
 
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2008, 12:10   

i u mnie zima dała o sobie znać w autku a raczej wilgoć( tak podejrzewam) z centralnym!
problem jest taki że :
do przedwczoraj do otwierania i zamykania używałem tylko centralnego z pilota i coś się podziało że zaczął centralny głupieć tzn. jak miałem otwarte którekolwiek dzrwi to klameczki od wewnątrz dostawały szału i ja razem z nimi - zamykały sie i otwierały dopiero jak zamknąłem drzwi to jeszce troche poskakały i się uspokajały w pozycji zamkniętych drzwi! centralny nie reaguje na zamykanie z pilota - uaktywni się alarm lecz nie zamyka drzwi. Jak załącze alarm i zaknę z kluczyka to wszystko gra jak chce otworzyć to otwiera i wyłcza alarm . Wszystko to się dzieje raz tak raz tak ze chula bez zarzutu a tu np. co jakiś czas podczas jazdy drzwi się same zamykają( ryglują)
acha niemam podwójnego ryglowania i rachej nieorginalny alarm ...! gdzie szukać przyczyny?? :neutral:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo