Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa wspomagania
Autor Wiadomość
szoszon
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2007, 09:13   Pompa wspomagania

Witam.
Ostatnio jak wracałem z wakacji ku mojemu wielkiemu zdziwieniu urwało mi sie koło od pompy wspomagania. Cały pasek spadł i auto nie działa. Czy ktoś z was wie czy trzeba wymieniać całą pompe czy można sam trzepień wymienić i przykręcić koło spowrotem? Jeszcze nie rozbierałem tej pompy i nie wiem czy jest sens.
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2007, 09:01   

Cos mnie niepokoi. :/
Mam wlaczony silnik, skrecam kierownica w obojetnie jaka strone to slysze takie chrobotanie czy cos podobnego. jesli na dworzu jest bardzo zimno i auto np dopiero ruszam to slychac to bardziej, a jak juz troche posmigam to mniej. Nie jest to glosne chrobotanie, ale sie troche niepokoje. Czy to normalny hałas spowodowany praca wspomagania?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-2007, 10:45   

Sprawdziłeś poziom płynu wspomagania? Kiedy go wymieniałeś? Objaw nie jest normalny.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-11-2007, 11:09   

Dokłądnie tak jak pisze Opoya - sprawdź poziom płynu. Jeśli jest go bardzo mało skontroluj przekładnie kierowniczą. U mnie miałem podobny objaw, wystarczyło trochę dolać.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 09-11-2007, 12:38   

Jeżeli chodzi ci o takie tykanie przy obracaniu kierownicy to u mnie było dokładnie to samo. Płyn wspomagania dolałem i nadal było to samo. W końcu rozkręciłem obudowę kierownicy i skręciłem ją na nowo. U mnie był to ocierający plastik który delikatnie poruszał całą obudową kierownicy a w niższych temperaturach plastiki trzeszcą jeszcze bardziej. Problem znikł. Także nie denerwuj się bo to może być drobnostka. Podokręcaj wszystko porządnie i może będzie lux.
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 10-11-2007, 22:04   

płynu jest na max i nic nie wycieka. Moze jest stary i do wymiany? Jutro obgadam to na spocie...

[ Dodano: 12-11-2007, 19:10 ]
Gaydek mial okazje zobaczyc o co biega. Dzis sie wsluchalem i robi to tylko na poczatku a po jakims czasie przestaje :/
 
 
Tomek_HZL
[Usunięty]

Wysłany: 13-11-2007, 16:13   

opoya od kiedy wymienia sie plyn do wspomagania ?
:)
 
 
ksolk 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 357
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14-11-2007, 04:32   

a od kiedy nie?
_________________
Aktualnie: Audi TT Roadster Quattro 225KM
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 01-12-2007, 20:39   

Tomek_HZL napisał/a:
opoya od kiedy wymienia sie plyn do wspomagania ?
:)

No, a jednak sie wymienia!
Już wiem, co jest nie hallo! Łozysko MacPersona skrzypi! Z pompą jest wszystko oki!
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-01-2008, 17:03   

Opoya napisał/a:
Sprawdziłeś poziom płynu wspomagania? Kiedy go wymieniałeś?


witam. a propos płynu do wspomagania to przyjrzałem się ostatnio swojemu (myślę, że nie był nigdy wymieniany) i wygląda paskudnie, jakby był bardzo brudny więc pierwsze co przyszło mi do głowy to wymiana. tu pojawia się prośba do Was - powiedzcie mi jaki płyn jest najlepszy do naszego (czytaj: puma) układu wspomagania, ile wchodzi płynu do układu i jak go wymienić??? najbardiej zależy mi jaki płyn musze kupić bo z resztą to już sobie poradzę! za wszelkie informacje z góry wielkie dzięki. pozdrawiam
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
Ostatnio zmieniony przez Boogie 26-01-2008, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 26-01-2008, 19:01   

Właśnie i ja jestem na etapie uzupełnienia płynu - mechanik mi powiedział, że to musi być tzw. płyn czerwony ( bo jeszcze jest zielony).
Mała pomoc jak wymienić jest tu http://forum.fordclubpols...pic.php?t=15582
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2008, 20:32   

Jesli sie nie myle to zielony jest w VW, a Ford ma właśnie czerwony. :smile:
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-01-2008, 20:56   

ok chłopaki dzieki za info ale powiedźcie mi czy ten płyn mam faktycznie kupic ze względu na kolor tzn. czerwony czy może jednak znacie jakieś konkretne. jak kupiłem pumke to musiałem dolać troszkę do wspomagania i mechanik polecił mi STP taki koloru blado czerwony. czy może być ten czy jest jakiś inny lepszy.
w sumie w tej chwili przyszło mi do głowy, może po prostu ten http://www.ford.sklep.pl/...n,192766,0.html co wy na to? pozdr
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
szoszon
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2008, 22:01   

Płyn czerwony do wspomagania to podobno ten sam olej który leje sie do automatycznej skrzyni w samochodach. Dostępy na każdej stacji benzynowej
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-01-2008, 17:37   

witam. czy na prawdę nikt nie podpowie mi jaki płyn do wspomagania mam zalać, mam go wybrać tylko i wyłacznie ze względu na kolor???? przecież niektórzy z Was wymieniali płyn w układzie wspomagania, napiszcie czym zalaliście. może jestem trochę niecierpliwy ale chciałbym jutro kupić płyn i jeżeli czas mi na to pozwoli to wymienić go. za wszelkie info dzieki. pozdrawiam
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo