Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
01-04-2007, 08:51
Co was w Pumkach irytuje (drażni)
Autor Wiadomość
Jacek 


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 272
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 31-03-2007, 02:02   Co was w Pumkach irytuje (drażni)

Wiem, że w tym momencie mogę się wielu osobom narazić(hahahaha) :lol: , ale po rozmowie z pewną osobą, którą lubię(pewnie się domyśli) postanowiłem założyć taki temat.

Zaczynam pierwszy i proszę nie pisać jak ja to auto bardzo Kocham i takie tam. (jeśli chcesz to opisać załóż oddzielny temat, zresztą jest ich do groma w KFP).
Nikomu tego nie odmawiam, że może Kochać Pumę.
Po prostu chciałbym aby ktoś kto szuka, lub chce kupić Pumę wiedział co go czeka.

1). :569: Kupę części co się psują od g... Fiesty.
2). Blacharka i światła tak drogie, że kosztują tyle co do marek klasy premium (stać mnie na to ale bez przesady). Puma nigdy nie była i nie będzie klasą premium. :570:
3). Większość aut po dzwonach i doprowadzić Pumkę do używalności to koszmar. (wiem coś o tym). :neutral:
4). Puma nie jest dla biednych. :568:
 
 
 
JBJ
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2007, 02:41   

Choć jestem użytkownikiem Pumki od niedawna może dorzucę coś od siebie :)

- A więc - może to "pryszcz" - ale jakoś drażni mnie kierownica... Zwłaszcza gdy patrząc kątem oka rzuca się szczelinka otwarcia airbagu... :) - poza tym presiadłem się z fiesty 95 - więc kierownica jest praktycznie ta sama... Pewnie mi się znudziła :D
- Hamulec ręczny... Dźwignia jest za blisko fotela kierowcy - nie potrafię sie jakoś przystosować i co chwilkę mam "po palcach" :)
- Nie wiem jak to wygląda w Waszych Pumkach, ale mi dosyć często spada tylna półka - musze coś z tym zrobić - zmienić mocowanie itp.
- Zapewne to samo co w Waszych autkach - zaparowanie lamp - również w niedalekiej przyszłości musze ten mankamen usunąć przez jakieś uszczelnienie :)
- braki - dzielenia tylnego siedzenia (choć przy jego niewielkich rozmiarach jestem w stanie jeszcze to jakoś zrozumieć) oraz brak regulacji kierownicy - to akurat jak dla mnie "-"

Tyle mogę narazie powiedzieć - co dojdzie w przyszłości - zobaczymy :mrgreen: . Nie będe tu pisał o kiepskiej widoczności do tyłu czy ilości miejsca z tyłu - to mnie nie może drażnić - wszak to małe coupe - i tak nie jest z tym jeszcze najgorzej :)
Ostatnio zmieniony przez Passenger 31-03-2007, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PumQa 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 170
Skąd: Polska i okolice :)
Wysłany: 31-03-2007, 09:03   

ooo faktycznie JBJ masz racje z tą tylnią półką - ja juz kombinowałam ile razy żeby nie spadała, ale nic nie daje :sad: to jest koszmar ! Pozdrawiam ...
Ostatnio zmieniony przez Passenger 31-03-2007, 18:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 31-03-2007, 09:57   

PumQa, mi nie spada :) Zrobilem na cacy poleczke :) POprostu lezy sobie gdzies w komorce a nie w autku :) MOwie Wam..dziala jak nie wiem :mrgreen:
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
 
 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2007, 10:17   

Fatalne swiatła,brak oswietlenia schowka,(bagaznik to samo)przydały by sie uchwyty nad głowami
 
 
JBJ
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2007, 10:37   

PumQa napisał/a:
ooo faktycznie JBJ masz racje z tą tylnią pułką - ja juz kombinowałam ile razy żeby nie spadała, ale nic nie daje :sad: to jest koszmar ! Pozdrawiam ...


Ja w najbliższych dniach zmieniam mocowanie tej półeczki - dam zatrzaski w kołki w klapie i nie ma szans, żeby znowu spadła :)
Równiez pozdrawiam wszystkich :)
Ostatnio zmieniony przez Passenger 31-03-2007, 22:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Żaneta25
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2007, 10:58   

Brawo Jacek !!!!!! W końcu ktoś napisał prawde! Pumy to auta bardzo kolizyjne , a części sa bardzo drogie jak na tej klasy auto ! Jazda przynosi dużo frajdy, ale autko czasami potrafi dać w kość (a raczej po kieszeni) !
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 31-03-2007, 11:41   

Ja nie bede pisał o tym że z tyłu mało miejsca czy słaba widoczność przez tylnią szybę - to w końcu jest sportowe małe zgrabne autko. Puma taka miała być i taką szukaliśmy i taką kupilismy bo jest to wyjądkowy samochód !! Napisze o tym co mnie drażniło-tylnia półka, drażniła bo spadała ale już jest przykręcona więc gra gitara :D Brak oryginalnych chlapaczów z przodu, koła są tak wysuniete że nie ma szans na małej kałuży nie ochlapać boków. Ale gdyby Puma miała chlapacze to nie wyglądała by tak atrakcyjnie, Więc to nie minus bo każdy może sobie je zamontować.
Ale moim zdaniem największy błąd jaki zrobił Ford to za wysoko uniesione tylne zawieszenie. Wygląda jak terenowiec, może po to aby mogły podróżować 4 dorosłe osoby ale gdzie z tyłu?? :evil: , mogli to jakoś inaczej pokombinować. Absolutnie nie pasuje to do tego samochodu. Można obniżyć tył, kupić sportowe zawieszenie - ale to już kupa kasy na które przeciętny użytkownik Pumy nie może sobie pozwolić. Ale i tak Puma w 2007 roku budzi podziw i podniecenie. Myje ja co 2 dni czasem codziennie bo uwielbiam na nią patrzeć :D
Acha, nie można jeszcze zapomnieć o tylnym zapasowym kole :569: i wymianie przednich żarówek :P
Dobra koniec bajki ;)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Passenger 31-03-2007, 11:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 31-03-2007, 11:51   

Mnie czasem drażni widoczność... Wewnętrzne lusterko praktycznie się nie przydaje, boczne w miarę się spisują. Do tego dochodzą baaardzo szerokie przednie słupki - zdarza mi się, że dojeżdżając do pasów nie widzę osoby, która na nie wchodzi - bo słupki ją skutecznie zasłaniają.

Poza tym raczej nie wiele mnie denerwuje. Na twarde zawieszenie nie ma co narzekać bo to jest auto usportowione. Spalanie też nie jest za wysokie jak na osiągi, które oferuje.
Do niedawna mógłbym narzekać na przednie światła mijania - seryjne są skandalicznie słabe! Po założeniu xenonów problem zniknął ;)

OT - Ludzie co wy z tą "pułką" - jeden zrobi byka i reszta bezmyślnie powtarza. Nie tłumaczyć się dysortografią i innymi takimi bo mamy słowniki w sieci i takie byki to tylko lenistwo!
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2007, 12:06   

JBJ napisał/a:
mi dosyć często spada tylna pułka

Opcja "szukaj" nie gryzie - jest tam napisane, co zrobić, by nie spadała.

miro0906 napisał/a:
Fatalne swiatła


Można założyć xenony ;-)

miro0906 napisał/a:
brak oswietlenia schowka,(bagaznik to samo)


ja mam (i inni też) podświetlany bagażnik, widocznie żarówka Ci się przepaliła.

miro0906 napisał/a:
przydały by sie uchwyty nad głowami


a co to? limuzyna? ;-) hihi...

bartolomeo napisał/a:
za wysoko uniesione tylne zawieszenie


zgadzam się

bartolomeo napisał/a:
Myje ja co 2 dni czasem codziennie


zetrzesz lakier !

Passenger napisał/a:
Wewnętrzne lusterko praktycznie się nie przydaje


ja moje zdemontowałam, bo tylko mnie wkurzało :-)

Passenger napisał/a:
baaardzo szerokie przednie słupki


owszem, zgadzam się z Passem


Poza tym dla mnie pumka jest koffana ;-)

(czasem tylko nabiję sobie guza przy wsiadaniu lub wysiadaniu)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusia 31-03-2007, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2007, 12:07   

a mnie wkurza przelacznik wycieraczek (jakos nie moge sie przyzwyczaic) i juz wspomniany brak oswietlenia schowka
a moze jeszcze wysoki prog zaladunkowy!
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 31-03-2007, 12:15   

Pusia, Ty też każdemu umiesz dowalić :P
Wysoki próg załadunku? przecież to Coupe i tak ma za duży bagażnik :P Czasem jak włoże do niego kilka butelek Coli to latają po całym bagażniku :P
Wycieraczki to fakt, są dziwne, ale z czasem można się przyzwyczaić.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2007, 12:28   

bartolomeo napisał/a:
Pusia, Ty też każdemu umiesz dowalić


a komu dowaliłam? ja tylko uprzejmie odpowiadam ;-)
_________________

 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 31-03-2007, 15:28   

przecież wiem ;)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 31-03-2007, 16:28   

bartolomeo napisał/a:
przecież to Coupe

Puma nie jest "klasycznym" coupe, podobnie jak Cougar. Nasze kociaki to hatchback'i a raczej hothach'e.

A mi (w Pumie) brakuje mocy, xenonów (których już chyba nie założę) i kilku bajerów takich jak sterowanie radiem w kierownicy. Półka w mojej Pumie w ogóle nie spada, reflektory nie parują, rdzy nie ma (nie widzę). Generalnie jest bardzo OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo