Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
01-04-2007, 09:51
Co was w Pumkach irytuje (drażni)
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2007, 12:35   

Paweł, obowiązku czytania nie ma.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
sadzik84 

Rok prod. Pumy: 2000
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 120
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 04-04-2007, 14:57   

Mnie też drażni wiele rzeczy w moim aucie. Wszystkie zostały wymienione powyżej więc nie bedę sie powtarzała, ale z dnia na dzień kocham ją coraz bardziej i nigdy jej nie sprzedam! Męczy mnie trochę fakt, że czuję każdą bydgoską dziurę i studzienkę, ale to wina mojego sportowego zawieszenia. Niedługo każdą bydgoską nierównośc będę znała na pamięć więc nic mnie nie zaskoczy.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2007, 17:01   

Aniu, ja moim sejkiem tez znalem wszystkie "dziury" w okolicy :mrgreen: , ale... na kazda wiosne musialem uczyc sie nowych :roll:
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 09-04-2007, 15:09   

troszkę przesadzacie z tymi wadami...
-skrzynia 6?w 1997 r chyba rzadne auto nie miało skrzyni 6-ja jeżdże czasem skrzynią 6 w golfie 5 i co i nic to tak jak w przeżutki w rowerze-kto ma więcej ten lepszy :mrgreen:
-większa moc? mocy nigdy za wiele ale po co?.....byłoby jeszcze więcej bitych pum-125 wystarczy...i tak pewnie nie potrafimy tego wykorzystać!!!!!
-waga-1000kg to dużo?, dzis nowe auta ważą po 1300kg i maja 105-115 koni(golf corolla, focus)bo tyle w nich bajerów,a stary polo lekki-hm... jak tam nawet blacha zamiast tapicerki i jakie wyposażenie-zerowe-kupcie gokarda jak chciecie lekkii pojazd......
-awaryjność- trochę sie psuje ale autka mają blisko 10 lat więc-hamulce rozrząd, sprzęglo,zawieszenie-bo twarde i dziury na drodze, czasem elektryka..jak kto dba tak ma!!
-składak z innych fordów-może to wada ale i zaleta-tak pisali producenci-łatwość serwisu i cześci z innych fordów
-naj. wada to chyba hamulce ale mowicie że słaby silnik wię chyba nie ma problemu....

JA KOCHAM MOJA PUMKE, CIĘŻKO NA NIĄ PRACOWAŁEM I PRACUJĘ BO CIĄGLE COŚ WYMIENIAM (CHCE JA NA MAXA DOPROWADZĆ DO STANU SALONOWEGO , BEZ TUNINGU) I NIGDY JEJ NIE SPRZEDAM BO ZA ROK BEDĄ PONIŻEJ 10TYS ZŁ WARTE A TO SIĘ JUŻ NIE OPŁACA!!!
I JESZCZE JEDNO PUMKA JEST JUZ KULTOWA-TYLKO 17tys.szt.(tyle to naklepią 206 za pare dni albo punto) NA ŚWIECIE-Z CZEGO POŁOWA TO 1.7 I JEST ICH CORAZ MNIEJ W B.DOBRYM STANIE WIĘC MOŻE KIEDYŚ CENA WZROŚNIE
_________________

 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 09-04-2007, 15:15   

SKUTER81 napisał/a:
I JESZCZE JEDNO PUMKA JEST JUZ KULTOWA-TYLKO 17tys.szt.(tyle to naklepią 206 za pare dni albo punto) NA ŚWIECIE-Z CZEGO POŁOWA TO 1.7 I JEST ICH CORAZ MNIEJ W B.DOBRYM STANIE WIĘC MOŻE KIEDYŚ CENA WZROŚNIE
Pum wyklepali prawie 100tys jak pisal kiedy Gaydek
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 09-04-2007, 17:57   

SKUTER81 napisał/a:
-składak z innych fordów-może to wada ale i zaleta-tak pisali producenci-łatwość serwisu i cześci z innych fordów
-naj. wada to chyba hamulce ale mowicie że słaby silnik wię chyba nie ma problemu....

hmmm że składak to można się kłucić, jest ciężko z częściami zamiennymi.. można z fiesty ale nie wszystko pasuje, a silniki wcale nie są słabe, mam 1,4 i gdy chce kogoś wyprzedzić to redukcja i gaz (w końcu to 90 koni w lekkim samochodziku), więc 1,7 mając 125 koni nie ma żadnego problemu. Autostrada i jazdy powyżej 200 to inna bajka. Auto jest za wysokie, za lekkie i nie stabilne przy wiatrach przy takich prędkościach. Już jadąc 160 szarpie kierownicą jak wieje. To małe autko z 97 roku bo wtedy zaczęli go robić, więc w tamtych czasach ta moc to był poower. Każdy może powiedzieć że chce więcej mocy, to niech sobie kupią mocniejsze samochody --> M3, S3. Osobiście też chciałbym więcej kucy ale mam w końcu 1,4 więc jak na tą pojemność to i tak jest frajda z jazdy.

SKUTER81 napisał/a:
JA KOCHAM MOJA PUMKE, CIĘŻKO NA NIĄ PRACOWAŁEM I PRACUJĘ BO CIĄGLE COŚ WYMIENIAM (CHCE JA NA MAXA DOPROWADZĆ DO STANU SALONOWEGO , BEZ TUNINGU) I NIGDY JEJ NIE SPRZEDAM BO ZA ROK BEDĄ PONIŻEJ 10TYS ZŁ WARTE A TO SIĘ JUŻ NIE OPŁACA!!!

Ja też Kocham swoje autko ale myśle że 10 tysięcy nie będzie kosztować. Oczywiście teraz są Pumy za 13 tysięcy ale w jakim stanie?? koszmarnym, że żal patrzeć. Dobra Puma zawsze będzie w cenie (przynajmniej jeszcze przez 2-3 lata).
To są autka dla koneserów, dla zwykłych śmiertelników są Tigry :P nie obrazając www.tigra-team.pl :P
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Stani777 


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 09-04-2007, 18:20   

Zgadzam się z Waszymj poglądami
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 09-04-2007, 20:34   

bartolomeo napisał/a:
Autostrada i jazdy powyżej 200 to inna bajka. Auto jest za wysokie, za lekkie i nie stabilne przy wiatrach przy takich prędkościach. Już jadąc 160 szarpie kierownicą jak wieje.
Proponowal bym sprawdizc zawieszenie puma nie jest za wysoka. Wiec nawet przy 200 wiatr jej nie bedzie zdmuchiwal. A do tego jej masa ponad 1tona.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2007, 22:24   

skuter81 napisał/a:
NIGDY JEJ NIE SPRZEDAM BO ZA ROK BEDĄ PONIŻEJ 10TYS ZŁ WARTE A TO SIĘ JUŻ NIE OPŁACA


dokładnie!
moja rok temu była wyceniona przez Allianz na 28500 zł. a w tym roku ... 20500 zł. ! Szok !
Dlatego wkładam w nią co się da (każdy grosz), by była piękniejsza, bo nie mam zamiaru jej sprzedać. Teraz tylko bym na niej straciła.
_________________

 
 
 
Natali 


Dołączyła: 19 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 18-04-2007, 01:42   

Najbardziej denerwująca jest zmiana przednich żarówek nie wiem, co za pajac to wymyślił :evil:
Jakiś pech trzecia spalona w przeciągu miesiąca
_________________
POPRZEDNIO FORD PUMA 1.4 1999r
Nastepne..RENAULT MEGANE CABRIO 1.9 DCI 2006r

Obecnie Renaut Megane IIsport 2.0T
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 18-04-2007, 08:27   

to akurat to pikuś!. W moim poprzednim samochodzie zmiana żarówek to była trudność. Dobrze że nie mam typowo budowlano-rolniczych dłoni inaczej musiałbym jezdzic do serwisu. A w Pumie odkrecasz grill wyjmujesz, lampe, zmieniasz zarowke i juz po krzyku.... (4 śrubki trzeba odkrecic przy calej operacji)

a co do sprzedaży auta.....mam tak samo..... ja juz w momencie zakupu wiedzialem ze nie bede jej sprzedawal. Moja jest 97' wiec juz na starcie kosztowała mniej niz Pusi . Wiec za rok wezme za nia 6-7 tyś? za takie porzadne auto? zostawie je sobie i bede traktował jako hobby. Jesli zajdzie potrzeba kupna wiekszego samochodu to będe mial dwa samochody.....
 
 
 
Natali 


Dołączyła: 19 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 22-04-2007, 02:40   

W moim poprzednim było jeszcze gorzej niż w pumie :wink:
Mam jeszcze postojową do wymiany mogę liczyć na pomoc :?: :razz:
_________________
POPRZEDNIO FORD PUMA 1.4 1999r
Nastepne..RENAULT MEGANE CABRIO 1.9 DCI 2006r

Obecnie Renaut Megane IIsport 2.0T
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-04-2007, 12:57   

Postojówkę z przodu, czy z tyłu?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2007, 20:47   

Natali napisał/a:
W moim poprzednim było jeszcze gorzej niż w pumie :wink:
Mam jeszcze postojową do wymiany mogę liczyć na pomoc :?: :razz:


dla mnie obojetnie czy z przodu czy z tylu! chetnie Ci pomoge! wiele osob mi pomoglo, wiec i ja chce pomoc :D
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22-04-2007, 22:58   

Po dzisiejszym spocie zaczyna mnie draznic zawieszenie w pumie czemu one jest takie miekie?? nie mogli seryjnie montowac gwintu
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo