Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sądzicie o tych trzech?
Autor Wiadomość
Marcintom 
Klima klima!

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Płock
  Wysłany: 15-05-2007, 22:06   Co sądzicie o tych trzech?

Cześć jestem nowy na forum mam zamiar kupić PUME czy mógłby ktoś mi pomóc która z tych trzech? Wszystkie są u jednego kolesia więc można porównać.
1- http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2682395
2- http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2701388
3- http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2712818
Która jest waszym zdaniem godna uwagi. Starszy jest mechanikiem kupe lat więc na silniku się zna co do blach to sprawdze na miejscu czy nie walone. Na co jeszcze jak coś mam zwracać uwagę? Z góry dziękuje. :lol: [/b]

[ Dodano: 15-05-2007, 23:38 ]
Czekam z niecierpliwoscią na odpowiedzi. Może ktoś wie gdzie jest jakaś sensowna PUMA do kupienia, chodzi mi o silnik 1.7 i w miare młoda tak 99 lub 98. Jeszcze raz dzięki. :roll: :roll: :roll:
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 15-05-2007, 22:39   

Witam nowego! Na co masz zwracać uwagę? Przeczytaj wszystko z działu ZAKUP KONTROLOWANY a będziesz wiedział. A co do Pum... jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie zadzwoń do sprzedającego i zorientuj się czy Pumy są jeszcze dostępne, bo raz auto "sprzedajesz" przez kilka miesięcy a raz od ręki. Umów się więc na oględziny i czym prędzej jedź do Radomia. Która najlepsza? Tak na szybko to (chyba) wszystkie wyglądają dobrze. Wszystkie mają małe przebiegi, ale jeżeli tylko książki serwisowe są (prawdziwe) to dobrze. Zdaje się, że Hadzi kupił Pumę od Pana z Radomia. Może on wypowie się co do tego jak wygląda towar u tego handlarza.
 
 
konri87 
& Magda


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 519
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-05-2007, 23:04   

Marcintom napisał/a:
i w miare młoda tak 99 lub 98
Jeśli chodzi o pumy to te roczniki są średnio młode. Produkcja pumy to lata 1997-2001r :)
 
 
 
Marcintom 
Klima klima!

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 15-05-2007, 23:15   

To dobrze już dzwoniłem furki są a koleś jest w szwajcari po nowe. Jade w sobotę lub niedzielę. Dobrze że ktoś od niego już kupował. Mówisz że HADZI to jak może niech się wypowie co i jak. Jaki ten handlarz czy kręci czy wszytkie papiery ma i wogóle. :lol: :lol:

[ Dodano: 16-05-2007, 00:21 ]
Oglądałem juz kilka ale sam syf. a to pukana była a to coś takie nie zaspecjalne będę szukał aż znajdę jakąś normaną w miarę. Na furkach się troche znam więc zobaczymy. Smieszy mnie najbardziej jak koleś mi mówi że ideał autko a ja mu na to że walona w tylni błotnik i wtedy czerwony i ściemnia że niby mu o stan techniczny chodziło a nie o blachy. Drugi mi mówi że 1.4 to 115 KM miały a ja mu mówie że nie to on no ze tak miały chyba. Tacy są ci nasi handlarze. :twisted:

[ Dodano: 16-05-2007, 00:43 ]
Dobra czekam i z góry wielkie dzięki. :mrgreen:
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-05-2007, 09:07   

A czemu wszytkie maja plyn chlodniczy zielony/niebieski skoro orginalnie jest czerwony?? I te wypucowane silniki :/
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2007, 09:44   

Poniewaz Hadzi jeszcze nie odpisal ja to zrobie>Hadziemu polecilam sprzedajacego, bo sama od tych ludzi kupilam auto. Ja nie narzekam na ogolny stan auta, bo staram ie o nie dbac. Jesli chodzi o samych ludzi to sa sympatyczni,ale ja niestety mialam z nimi przygode w sprawie dokumentow. Przy sprzedazy owszem dostalam prawie pelen komplet dokumentow tzn. sa tlumaczenia, ich zaswiadczenie o prowadzonej dzialalnosci, umowa kupna-sprzedazy miedzy szwajcaria a nimi, sad importowy, badanie techniczne, dokument poswiadczajacy identyfikacje auta, dowod rej szwajcarski z pieczatka wyrejestrowania. U mnie brakowalo dowodu oplaty recykligowej i dlugo sie z nimi o to droczylam, ale udalo mi sie zalatwic sprawe. Poniewaz teraz w ich ogloszeniach widac zapis,ze rejestracja kosztuje 740 zl swiadczy,ze ta oplate recyklinowa,ktora wynosi 500zl przezucaja na kupujacego.Ustawa mowi,ze osoba ktora sprowadza auto na teren RP ma to zaplacic czyli oni(bo oni sprowadzili auto na siebie) Sama rejestracja kosztuje 250zl. W tym przypadku gdy w ogloszeniu informuja o rejestracji w wysokosci 740zl chca,zebys ty to zaplacil, ale na dowodzie wplaty na Narodowy Fundusz Ochrony Srodowiska musisz umiescic dane personalne tych sprzedajacych z Radomia. Pociesze cie,ze mozesz spokojnie negocjowac cene o te 500zl wiec bedziesz mial na zaplacenie tego recyklingu. Jesli masz wiecej pytan dzwon do mnie 503-153-829 lub 606-400-449 chetnie ci wyjasnie jesli czegos nie rozumiesz.
A teraz co do stanu auta. Oczywiscie proponuje umowic sie do ASO Forda na sprawdzenie auta, zrobilam to ja i Hadzi, zaraz poszukam namiary na to ASO, ale co do wiarygodnosci ASO mam mieszane uczucia, nagadali troche glupot, ale coz chcieli wyrwac troche kasy, napewno przyda sie badanie komputerowe. U mnie niestety musialam wymienic sprzeglo( o czym ASO mnie nie poinformowalo) a bylo kompletnie spalone, Hadzi mial w porzadku, przejedz sie ktoryms z tych aut to to sprawdzisz.
Auta od ludzi z Radomia sa wypicowane na maxa, oczywiscie silnik umyty, ale robia to porzadnie, bo ja nie mam problemow z silnikiem po takim myciu, Hadzi zreszta tez.
Wiem, ze Hadzi ma a moze mial problem z ABS, ale to Hadzi musi sie wypowiedziec a tej sprawie,bo nie chce czegos przekrecic.Moj stan techniczny auta wlasciwie jest dobry, nie mam sie do czego przyczepic, pewne czesci poprostu ulegaja zurzyciu,ale to norma.

Jedna bardzo wazna moja uwaga,chyba najwazniejsza a mam na mysli tablice szwajcarskie jakie umieszczaja na pojazdach. Te tablice sa podrabiane,tzn,ze auto przyjechalo na lawecie a tu w Polsce moglo sie poruszac do momentu przerejestrowania.A jeszcze jedno auto powinno miec ubezpieczenie OC, moje mialo jak je kupowalam.Porozmawiaj z tymi ludzi,bo ja na tym skorzystalam,doplacilam tylko 320zl i mam na prawie caly rok.Dla mnie bylo to korzystne,bo nie mialam znizek.Zadzwon to ci wytlumacze

[ Dodano: 16-05-2007, 10:46 ]
Mr.Maya, jesli chodzi o plyn to nie wiem czy ma byc czerwony, wymienialam teraz plyn chlodniczy i nadal jest niebieski/zielony. Silnik owszem wypicowany a poza tym spolerowany do sprzedazy

[ Dodano: 16-05-2007, 10:51 ]
Marcintom, to sa namiary na ASO w Radomiu
Rad Motors
adres: Radom, Orkana 1
telefon: (48) 381-00-61

[ Dodano: 16-05-2007, 10:52 ]
Marcintom, czerwona puma nie gumy pod przednim zderzakiem a to koszt okolo 170zl
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 16-05-2007, 10:55   

Marcintom, wiesz w którym miejscu w Radomiu one stoją? Może by mi się udało podjechać i popatrzeć na nie.
_________________
www.istore.biz.pl - zapraszam na zakupy :))

...Szukam godnego następcy Pumy...
 
 
 
Marcintom 
Klima klima!

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 16-05-2007, 10:56   

siema. Wielkie dzięki za pomoc. W takim razie trzeba jechać w tygodniu bo niedziela odpada bo ASO zamknięte. No tak myślałem ale autka wydają się dobre byle nie były po jakimś dzwonie. :cry: Resztę da się zrobić. Nie wiecie czy ktoś z klubu jest z Radomia i mógłby ze mną podjechać po furkę? :mrgreen:
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 16-05-2007, 11:01   

Ja jestem :mrgreen: ale w tygodniu nie mogę z tobą podjechać ze względu na pracę, za to w sobotę nie ma problemu. ASO z tego co wiem też jest czynne w sobotę - możesz zarezerwować przegląd telefonicznie.
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2007, 11:08   

Cytat:
wiesz w którym miejscu w Radomiu one stoją?
ja wim, ul. Jasna 50 jest szyld albo mechanika pojazdowa albo czesci motoryzacyjne
 
 
Marcintom 
Klima klima!

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 16-05-2007, 11:11   

no wiem znalazłem nie mogłem się tego doszukać. Ulica JASNA 50 to domek jednorodzinny.
Jakbyś mógł na nie zerknąć to było byu super. :mrgreen:

[ Dodano: 16-05-2007, 12:12 ]
no i git zaraz zagadam ze starszym i dam znać dobrze by było żeby też był bo się zna.
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2007, 14:56   

PUMASEK, pamietasz?? oni maja chyba dwa komisy i auta moga byc w roznych miejscach!
Marcintom, no ja to moge tyle powiedziec o tym handlarzu, ze mily, sympatyczny, ale to ciagle handlarz!!! Wiec na to co mowi to przymknij oko! U mnie byly pokrowce (bardzo ladne) na przednich fotelach! Zona sie zapytala czy oby tapicerka jest oki a on powiedzial ze tak! kilka dni pozniej sie okazalo ze w fotelu kierowcy jst dziura :( PUMASEK wspomniala cos o ABSie... nadal go nie mam bo czujnik jest walniety! tym samym ASRu tez nie mam!- z tego sie ciesze :mrgreen:
Gosciu ma wypicowane autka, ale pamietaj ze one juz swoje lata maja, wiec sila rzeczy bedzie cos na bank do zrobienia! I nie patrz na te opisy auta, bo wszystkie takie same maja! u mnie kolo zapasowe bylo uzywane... a mial tez napisane ze nie bylo nigdy :)) zdjeca tez ma robione tak ze nie sprawdzisz w jakim stanie jest lakier! czy nie ma bąbli, rys itd
Ja jestem zadowolony z tego autka! Bylo pierwsza puma jaka ogladalem by kupic i odrazu sie na nia zdecydowalem! Duzym plusem bylo to ze auto juz zarejestrowal - chyba po przygodzie z PUMASKIEM
A jesli mowa co do ASO Forda to ja nie mam do nich zaufania wcale!!! gdybym znal w Radomiu kogos kto by mogl sprawdzis kompresje silnika, podłaczyc auto do kompa to nie jechalbym do ASO! nagadali duzo glupot, ze wiele jest rzeczy do zrobienia, ale to ze auto mialo zmieniana przednia szybe na nieogrzewana (oryginalnie byla ogrzewana)to nie zauwazyli :/

U mnie w okolicy tez stala fajna pumka 1.7 ale z 97r i jak dzis wracalem z pracy to juz jej nie bylo! :/ A byla naprawde fajna!

a tych trzech to:
zielona puma za 15900 jest na stalowkach :/ czyzby nie miala alu??
zielona puma za 14900 ma cos dziwna tapicerke... jakby fotel kierowcy byl bardzo zuzyty, wytatry, brudny :/ poza tym cos zdjecie z dziwnej strony zrobione jest... ciekawe dlaczego robil od strony od pasazera??
czerwona puma hmmm niby ok.... ale jestem ciekaw przedniego zdesia... jakby autko moglo byc po jakiejs stluczce!
PAMIETAJ to jest tylkomoje zdanie i sa to tylko fotki!!! musisz sam pojechac i zobaczyc!
Zycze powodzenia!!
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2007, 15:23   

Ja bym sprawdziła te przebiegi z książką, bo może jedynka jeszcze z przodu powinna być. Mój 98r ma 150tys, a nie 50 jak pokazuje licznik. :wink: I to sobie sprawdziłam przed zakupem w książce serwisowej, więc wiedziałam co kupuję.
60tys to trochę mało jak na 8 letni samochód (ta czerwona) - przynajmniej moim zdaniem :cool:

Jedna z tych zielonych, jak pisze Hadzi, chyba rzeczywiści ma fotel kierowcy mocno wytarty. ASle może to tylko fotka myli...

Daj znać jak obejrzysz, co tam rzeczywiście było :smile:
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2007, 19:28   

nomka, masz racje,zeby sprawdzic przebieg z ksiazka, ja dostalam taka ksiazke i zgadzalo sie tzn ostatni przeglad w szwajcarii miala przy 84.300km w lutym 2006, auto w szwajcarii zostalo sprzedanie pod koniec czerwca ze stanem licznika 89.000km i z takim ja kupilam
Marcintom, poprostu jedz i zobacz i super ze twoj padre bedzie mogl ci pomoc i ocenic sprawnym okiem fachowca
 
 
Marcintom 
Klima klima!

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 16-05-2007, 21:48   

no zobaczymy dam znać jak obejrze jade w sobotę bo kolesia nie ma jest w szwajcarii. BatThumb jest z Radomia i się z nim zgadałem to pomoże przy kupnie autka. Na moje oko ta czerwona najlepsza ale ciężko na podstawie zdjęć coś powiedzieć na miejscu może się okazać że jest na odwrót. Sprawdze wszystko a we trzech napewno więcej się zobaczy. Jak będzie kręcił to najwyżej nie kupie dla mnie ważne są błachy i silnik. Jeśli chodzi o zawieszenie klime i inne rzeczy to staruszek zrobi. Częsci taniej i za robocizne nie płacę więc git. :grin:

[ Dodano: 16-05-2007, 23:01 ]
dobra zmykam odezwe się w sobotę po obnejrzeniu furek :smile: Jescze raz wszystkim wielkie dzięki za pomoc :lol: :lol: :lol: POZDRO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo