Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeszkody na drogach + dziurawe drogi + odszkodowanie
Autor Wiadomość
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 23-11-2007, 18:35   

tomcio napisał/a:
Żaden z tych sprzetów nie był ubezpieczony

Gwarantuję Ci tomcio, że był ubezpieczony... Są rozmaite sposoby na to, żeby podciągnąć takie rzeczy "pod jakąś" polisę... ;)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 23-11-2007, 18:38   

Napewno nie byl ubezpieczony - osobiście odebrałem go od kuriera i jechałem montować. Napewno nikt nie zdążył go przez ten czas ubezpieczyć, no chyba ze to było "podciągniete" ubezpieczenie.
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 23-11-2007, 18:49   

Albo masz ubezpieczone środki obrotowe w ubezpieczeniu majątku firmy, a jeśli nie była to twoja wina, czyli odszkodowanie wypłacano z polisy OC sprawcy - wtedy można było udowodnić ubezpieczycielowi, że właśnie te "rzeczy" były Ci niezbędne do pracy i należy się za nie odszkodowanie... ;)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 23-11-2007, 18:52   

Czyli druga opcja :wink:
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2007, 00:25   

tomcio, o ubezpieczeniach nie dyskutuj z Walusiem, bo to specjalista w tym temacie :P
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 24-11-2007, 00:31   

Zauważyłem :razz: Ja sie wogóle prawie że na ubezpieczeniach nie znam (pozatym ze płace OC), a ze miałem taki przypadek no to pisze :wink:
 
 
 
MisiekT.FKP
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2007, 16:40   

chcialbym zauwazyc ze z OC sprawcy pokrywane sa wszelkie szkody w mieniu wyrzadzone podczas danego zdarzenia (do kwoty okreslonej ustawowo lub w polisie)... tak wiec uszkodzenia sprzetu przewozonego w aucie itp. tez w to wchodza
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2007, 20:35   

jeśli ktoś inny był sprawcą :sad:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 19-02-2009, 23:02   

Rąbnęłam dziś w dziursko, napewno poszła opona... fela sie pewno i też przetyrała bo dopiero pod domem looknęłam że mam flaka.

Pytanie co teraz robić.... cykać foty i składać pismo o odszkodowanie... Czy odegrać scenke od nowa i wzywać policje ze niby przed chwila to sie stalo itp... ? sporo na tej feldze przejechałam dość więc sie cykam.. a no i warto mieć świadka?

P.S. wiem ze wyszlam na blondynke co se jedzie na flaku.. ale zawsze jak sie balam po wjechaniu w dziurę ze mi poszla opona to byla cała i teraz mi sie nie chciało wysiadać i sprawdzać...
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-02-2009, 23:39   

To chyba byś musiała sie zatrzymać i wezwać policję żeby spisali szkodę. Nie wiem czy cykanie fotek teraz coś da.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2009, 23:44   

MisiekT.FKP napisał/a:
chcialbym zauwazyc ze z OC sprawcy pokrywane sa wszelkie szkody w mieniu wyrzadzone podczas danego zdarzenia (do kwoty okreslonej ustawowo lub w polisie)... tak wiec uszkodzenia sprzetu przewozonego w aucie itp. tez w to wchodza


Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że pokrywane są wszelkie szkody wyrządzone podczas danego zdarzenia. Przykład. Swoim autem holowałem drugie auto. Holowany kierowca przez swoją nieuwagę rozwalił mi tył mojego pojazdu. Według przepisów polisa OC nie pokrywa tego typu zdarzenia, w związku z faktem, że pojazd musi być w ruchu, tj. mieć włączony silnik podczas zdarzenia.
Tak więc naprawa mojego auta nie była realizowana z polisy OC sprawcy, niestety musiałem sam z własnej kieszeni zapłacić sobie za naprawę.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 20-02-2009, 08:48   

Cytat:
To chyba byś musiała sie zatrzymać i wezwać policję żeby spisali szkodę. Nie wiem czy cykanie fotek teraz coś da.


nie no własnie podobno nie koniecznie... tylko musze przemyslec jak to teraaz najlepiej rozegrać. Dopiero sie obudzilam az sie boje zejśc na dół i zobaczyć autko :(
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2009, 08:53   

Nie musisz wzywać policji czy straży miejskiej, nie jest to konieczne, aczkolwiek miała byś dzięki temu element przetargowy. Wystarczy jak zrobisz zdjęcia pojazdu i jego szkód, jak również miejsca zdarzenia. A potem udajesz się do zarządcy drogi i składasz pismo w tej sprawie. Możesz również dołączyć ekspertyzę od rzeczoznawcy, który wyceni szkodę i określi co było powodem uszkodzeń w aucie.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 20-02-2009, 08:56   

Słoodzik dobrze pisze.
Ale
Słoodzik napisał/a:
Możesz również dołączyć ekspertyzę od rzeczoznawcy, który wyceni szkodę i określi co było powodem uszkodzeń w aucie.
to jest nie konieczne.
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 20-02-2009, 08:56   

Słoodzik napisał/a:
Możesz również dołączyć ekspertyzę od rzeczoznawcy,

a skąd go wytrzaskać ? mam jechać do swojego mechanika aby zobaczył co jest co ? A to oni mi nie przyślą rzeczoznawcy ? jak sprawdzą czy nie mam zawieszenia rozwalonega?
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo