Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeszkody na drogach + dziurawe drogi + odszkodowanie
Autor Wiadomość
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-03-2009, 20:38   

Są opony, na których można jechać na flaku. Oczywiście z odpowiednią prędkością do najbliższego wulkanizatora :lol: To opony typu Run Flat.

Technologia Run Flat pozwala na bezpieczne użytkowanie opon do określonego przebiegu i przy określonej prędkości pomimo utraty powietrza. Wzmocnione ściany boczne takiej opony pozwalają bezpiecznie utrzymać ciężar samochodu nawet po utracie powietrza. Powszechnie obowiązującym standardem dla opon Run Flat jest możliwość bezpiecznego podróżowania na dystansie do 80 km przy prędkości do 90 km/h. I taką właśnie opone miała zapewne Agunia :roll: :wink:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 16-03-2009, 07:13   

no chyba taak, ale nawet nie wiedzialam :)
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 16-03-2009, 21:04   

no i gadajcie jak wam się powiodło z odszkodowaniem??
Dziś zgubiłem drugi kołpak w samochodzie rodziców. Dosyć mam tych polskich dróg i Rybnickiego prezydenta. Chce uderzyć na nich i wyciągnąć kasę na prostowanie dwóch felg, komplet kołpaków i nowe dwie opony. Powietrze nie uszło ale jest ślad po uderzeniach na obydwu oponach, no i oczywiście skrzywiony rant na felgach. Więc niech wyskakują z kasy jeśli przez kilka miesięcy na nieoświetlonej drodze kompletnie nic nie zrobili aby naprawić nawierzchnie. Ludzie takiej drogi to chyba nigdy nie widzieliście, dziura na dziurze i to takie konkretne. A co miasto zrobiło?? Zasypało je piaskiem, który na następny dzień wywiało. Normalnie skandal co się u nas dzieje z drogami.
Napiszcie czy coś zdziałaliście bo nie wiem czy warto się fatygować z aparatem na tą cholerną Rybnicką obwodnice.
Ależ się wkurzyłem, no ludzie i my jesteśmy w UE??
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 16-03-2009, 21:17   

Fatyguj się, fatyguj... Zawsze warto - jest szansa, że coś Ci się uda wyrwać - czy akurat na nowe felgi i opony to wątpię, ale zawsze będziesz miał na przysłowiowe "dobre piwo" :564:
 
 
 
Sestokacjusz
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2009, 11:17   

Nie wiem jak to powiedzieć ale walczę kolejny raz :mrgreen: unikając czołówki z ciężarówka która pykała sobie środkiem drogi musiałem wykasować dziurę telefon na policje 40 minut czekania protokół automacik itp tym razem jednak panowie jechali 25km aż z Rybnika bo droga powiatu Rybnik wiec maja wybaczone ,we wtorek mam do odebrania protokół i atakuje zarządce dróg (bartolomeo gdzie jest Jankowicka w Rybniku??) chodź tym razem szanse na odzyskanie kasy widzę licho bo z tego co wyczytałem w artykule jednej z lokalnych gazet powiat ma ubezpieczenie za kwotę 4,5tys złotych coś podejrzanie śmieszna cena ubezpieczalni za 100km dziurawych dróg.
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 03-04-2009, 13:42   

Sestokacjusz napisał/a:
bartolomeo gdzie jest Jankowicka w Rybniku


tam gdzie zaznaczyłem jest Komenda Miejska Policji w Rybniku.
walcz, zobaczymy czy zwrócą ci kasę. Też chciałem się o to starać (post wyżej) ale stwierdziłem że szkoda chodzenia i załatwiania.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 03-04-2009, 23:41   

Rybnik to jest niezła jazda. Mam już taki wqrw na te dziury że masakra. Od obwodnicy już uciekam. Normalnie czasem jak w taką dziure przypier*** , kocur jeszcze twardy, to mam wrażenie że kółko już zostało za mną. Ostatnio jadę w nocy mikołowską, jakieś 120 na budziku, przede mną jakiś maruda no to lewy pas i wyprzedzanko a tu nagle kawałek przede mną wyrastają pachołki i wycięty asfalt na jakichś 2m kw. Wcześniej żadnych znaków że roboty czy coś, dobrze że kocur ma niezłe hamulce bo praktycznie stanąłem w miejscu, jakbym się w to wbił to przypuszczam że silnik razem z przednią ośką miałbym w zębach.
Też ich pozwę, niech mi robią zawieszenie bo już się odzywa :evil:
_________________
I have sold my soul for You

serwis sprzętu elektronicznego
www.rtvserwis.eu
 
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 04-04-2009, 01:57   

Można można wyrwać ja miałem taki problem uderzyłem w koleinę a raczej "mały pagórek"
i zwrócono mi 90% kosztów napraw.
Nie było z tym większych problemów.
Znaczy miałem jeden mój główny doradca odszedł z firmy ubezpieczeniowej zostawiając całą dokumentację mojej sprawy. Na szczęście jego ex szefowa była na tyle poważnym człowiekiem, że sama do mnie zadzwoniła i mnie poinformowała jak wygląda sytuacja.
Najbardziej mnie wkur.. to, że teraz ten doradca jest jednym z najbardziej się wymądrzających w tematach tego typu !!!
 
 
 
Ines
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2010, 21:00   

W chwili obecnej jest tak,że firmy, które dokonują remontów na jezdniach, przed zimą, co jest dla mnie totalnym absurdem, są tak sprytne,że stawiaja znak o ograniczeniu prędkosci do 40 km/h. Blisko mojego miejsca zamieszkania, obok jezdni, tak zabrano się za naprawę drogi,że wykopano pas wzdłuż jezdni i wypełniono go ...drobnymi i większymi kamykami..więc prosze sobie wyobrazić, jaki strach w oczach ma ten kierowca, który np jedzie za tirem...;/Nie jest również żadną tajemnicą,że kierowcy raczej nie przestrzegają znaków.. i jak tutaj dochodzić sprawiedliwości..? i gdzie..? pozdrawiam
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 14-10-2010, 21:45   

Jedynym rozwiązaniem jest powiadomić dane organy o jakieś dziurze.
Kolega miał podobny problem, jadąc do pracy mijał duże dziurska, w których kierowcy jadący tam pierwszy raz "łamali" (dosłownie) zawieszenia, lecz po zgłoszeniu tego na drugi dzień po dziurze nie było śladu.
Mijam już fakt, że tą dziurę załatali bez pomocy walca tylko łopatą zaklepali asfalt (albo to coś co wyglądało na niego).
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
Ines
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2010, 22:14   

Ale co to jest za remontowanie jezdni przed zimą? dzis panowie wyryli, bo nie mogę tego inaczej nazwać, pas w poprzek jezdni i oczywiście wypełnili go kamieniami..?!pomysłodawca powinien dostać medal...jadace auta muszą gwałtownie hamować, by nie wpaść w poslizg..czy można dochodzić czegolowiek, jesli postawiono znak?
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 14-10-2010, 22:52   

Jak już rozmawiamy o znakach, na drodze prowadzącej na moje osiedle też postawili znak ograniczenie do 30 km/h i znak nierównej jezdni, takie mam dziury, nikt się tym nie zajmuje bo po co skoro kawałek od mojego osiedla budują autostrade i nie opłaca im się tego naprawiać. W sumie ja tylko czekam aż mi się zawieszenie urwie.

Także z polityką i biurokracją żaden cżłowiek nie wygra zawsze znajdą jakieś kruczki prawne, tymbardziej jak jest postawiony znak, w sumie znam jedną ulice na któej takowy znak stoi już od chyba 10 lat :): ).
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
samwsz 
&Iza


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 120
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 15-10-2010, 00:30   

O czym rozmawiamy?
Taką piękną sytuację miałem niedawno:
http://picasaweb.google.c...030073109234018
Ale odszkodowanie zabolało...
Nie mnie oczywiście, tylko...
PZU :573:

Dlatego zmieniłem firmę...
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-10-2010, 00:33   

I byly problemy z wyplaceniem odszkodowania ?
Ale z AC robiles ?
_________________

 
 
 
samwsz 
&Iza


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 120
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 15-10-2010, 01:25   

Tak z AC, ale niestety nie wypłacili mi za drugą oponę, więc jestem trochę w plecy.
Olałem firmę, a o reszcie pogadamy na "zimowym" w Muzeum Żywca :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo