Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeszkody na drogach + dziurawe drogi + odszkodowanie
Autor Wiadomość
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 04-07-2011, 14:03   

no, to teraz ja do kompletu :sad:




wynik: rozwalona opona, czy felga pokrzywiona niewiem, niewiem też, czy nic więcej się nie stało.
Fakt zgłoszony na Policję, podano mi numer polisy zarządcy, firmę w której jest ubezpieczony oraz właściciela drogi.
Dzisiaj dzwoniłam do Uniqi zgłosić, do zarządcy również. Tylko teraz tak: czy mam sama pojechać na jakiś warsztat ewentualnie sppawdzić co mogło się uszkodzić w "wypadku" czy razem z rzeczoznawcą udać się tam...? czy w razie czego za uszkodzenia tylnego zawiesznia od strony którą wjechałam w tą "maleńką" dziurę też mi wypłacą.? Dodam, że koło przednie jest uszkodzone a wiadomo,tylnym też wjechałam...
:evil:
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2011, 16:10   

Przerabiałem to w jednym aucie.
Generalnie za oponę dostaniesz jakieś max 30% wartości.
Za felgę dostaniesz pewnie jakieś 50 zł do naprawy.
Jak nie ma widocznych innych uszkodzeń to tyle.

Ja sam podjechałem do rzeczoznawcy i pokazałem szkody.
Zastanów się co chcesz zgłosić jako szkodę.

Generalnie ja pierwszą ich wycenę odrzucam.
Powiedz facetowi że jesteś studentką i że masz bardzo dużo czasu na pisanie odwołań i żeby nie był ch... i niech Ci wklepie np malowanie felgi, formowanie błotnika lub coś w tym stylu.

Za oponę nie dostaniesz więcej niż napisałem, bo takie są procedury.
Ja miałem półtoramiesięczny komplet Uniroyal Rainsport 2 za ponad 2K i też nawet pokazywanie faktury nic nie dało.

Ale powiedziałem że bede sie odwoływał do skutku i wpisali mi co innego.

Jak wyliczą za małą szkodę, to mogą nie wypłacić ani grosza, bo ile to wszystko warte? Prostowanie felgi 50 zł plus łata na opone drugie tyle.
A za 2 opony nie oddadzą.

Jak Ci sie chce bujać za 150 zł to już Twoja sprawa.
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 04-07-2011, 17:25   

Franek ale jak nie spróbuję to nie będę wiedziała. Wiem jakie są ich głupkowate procedury...niestety. Cóż, może pojadę do mechanika jakiegoś i sprawdzę zawieszenie...?
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Agusiaczek 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 280
Skąd: Piaski / Lublin
Wysłany: 05-07-2011, 20:10   

maalenka, A gdzieś się tak załatwiła ?? na jakiej ulicy w Lbn?? No to powodzenia w załatwianiu życzę :razz:
_________________
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 06-07-2011, 18:03   

Dawno nie zaglądałam, ja jestem już małym wyłudzaczem odszkodowań za wjazdy w dziury... U nas w Łodzi to juz nawet świadków nie trzeba nic, osttanio to załataną dziure kazali mi fotografować, a czas zgłoszenia to jest nawet do 3 lat... Także walczcie o odszkodowania ja już kilka razy brałam, bez konkretnego wjechania w dziure... Pada zawiecha... wybieram dziure i zgłaszam ze to przez te dziure pada i tyle.. raz płacą więcej raz mniej. Ja ostatnio pobiłam oficjalnie rekonrd bo dostałam 1500 zł :) opona przebita makperson prawy przód jedynie + rachun był na lawete za 500 zł za to wypłacają 100% i jakoś dali 1500 ... zdębiałam.. obecnie mam fele do robienia więc pewnie jakoś wkrótce znów się do nich wybiorę.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-07-2011, 23:32   

:shock:
Czy tylko mnie zawsze dziwi, kiedy ludzie "chwalą się" publicznie takimi działaniami...? :roll:
Kwintesencja "polskości".
_________________
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 06-07-2011, 23:48   

płace żądam... lepiej jak ja nową zawieszke zrobie niż jakiś pierdziel premie kolejną dostanie siedzący za biureczkiem. Zawieszenie w moim aucie nie psuje sie od stania w garażu czy jazdy po niemieckich autostradach, tylko od jazdy po polskich drogach! A że nie zgłaszam tego tuż po wjechaniu w dziurę tylko czekam aż zawieszenie poważnie będzie do wymiany i dopiero " zgłaszam wjechanie w dziure" to tym lepiej dla nich bo zgłoszenie idzie 2 razy w roku a nie 10 razy!

Nie chwale sie jakoś specjalnie bo nie zrobiłam sama tego tematu tylko radzę innym że warto sie przejść z tą sprawą i dostać pare groszy, bo kto nie dostał to myśli że właśnie od naszej zaje*** polszy nic nie dostanie! A ubezpieczyciele pieniążki mają i są jak dup* od srania żeby je wypłacać!
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo