Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
27-12-2006, 00:41
Stożek w Pumie
Autor Wiadomość
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 24-03-2006, 08:49   

W łodzi na ul. Dowborczyków 1 - Auto Części Bińczyk taka smieszna kanciapa ale maja 5 sklepow w łodzi. Jak bys chcial kontakt to mow przesle ci. Pozdrawiam
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-03-2006, 09:02   

ok , dzieki , bedziemy w kontakcie


kupilem ,kupilem zestaw
teraz musze zbudowac skrzynke do oslony i pokupowac rury aluminiowe z kolankami
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 28-11-2006, 18:48   

Czy jest możliwe że nie mam tego dolotu zimnego powietrza? Może ktoś dać fotke jak to wszystko wygląda pod maską z tym stożkiem ?
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
dr.Killer 


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Oleśnica
  Wysłany: 28-11-2006, 19:17   

Ja tam kupiłem stożek w sklepie z akcesoriami tuningowymi za 99zł oczywiście bawełniany, ja tak wykombinowałem by nie robić żadnych przejściówek nie kupować drogich dedykowanych filtrów kupiłem stożka z 80mm średnicą montażową co bez problemu pasuje na przepływomierze i po problemie. A tak to wygląda.



jeszcze trzeba by było od spodu zamontować dolot zimnego powietrza, ale teraz na zimę to raczej nie będę robił by nie było problemów.
_________________
FOTKI ZE ZLOTÓW MUSTANGA

DO PRZODU BOKIEM...
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 28-11-2006, 19:28   

no właśnie chciałam ten dolot zobaczyć...dr.Killer, ja tez mam jakiś tani stożek :P nie wiem czy nie taki jak twój czasem :)
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
dr.Killer 


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 28-11-2006, 20:07   

Na życzenie Agunio co prawda fotka taka trochę... i to z esiego ale obiecuje że zrobię jakiś artykuł jak zamontować stożka z dolotem bo widzę że mało się tu orientujecie....



ps dolot powietrza zazwyczaj się robi z takiej albuminowej rury dostępnej w każdym makiecie budowlanym ok. 20zł. Początek rury powinien być zamontowany za wlotem zderzaka a drugi koniec pod samym stożkiem.
_________________
FOTKI ZE ZLOTÓW MUSTANGA

DO PRZODU BOKIEM...
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2006, 21:12   

dr.Killer napisał/a:
albuminowej rury
Hmmm... albuminowa rura to będzie dość droga... i chyba nie tak łatwo dostępna... :688:

dr.Killer napisał/a:
Początek rury powinien być zamontowany za wlotem zderzaka
I cały syf z ulicy trafa bezpośrednio na stożek...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Daredevil 

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-11-2006, 22:40   

mr.Killer montowanie dolotu do filtra stożkowego mija się z celem. Po pierwsze dolot montuje się do standartowych filtrów. Jest on doprowadzony od przeciwnej strody do kierunku jazdy, w wielu miejscach pozakrzywiany i wyposażony w wewnętrze filterki. Wszystko po to aby powietrze dochodzące do filtra było czyste i jak najmniej wilgotne. Po drugie doprowadzanie ZIMNEGO powietrza to absurd. Jeżeli już to powinno się doprowadzać ciepłe powietrze- np. turbosprężarka. Proces spalania mieszanki jest wtedy o wiele bardziej wydajny. Ogólnie rzecz ujmując do filtrów stożkowych nie robi się dolotów.
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 28-11-2006, 22:52   

:690:

Daredevil... Kto Ci naopowiadał takich głupot! Stożek bez odpowiednio doprowadzonego zimnego powietrza może tylko zaszkodzić jeśli chodzi o moc.

Daredevil napisał/a:
Ogólnie rzecz ujmując do filtrów stożkowych nie robi się dolotów.


Bzdura!

Daredevil napisał/a:
Po drugie doprowadzanie ZIMNEGO powietrza to absurd. Jeżeli już to powinno się doprowadzać ciepłe powietrze- np. turbosprężarka.


W silnikach N/A czyli bez turbin chodzi o to aby powietrze było zimne! Proces spalania jest właśnie wtedy najwydajniejszy!

Kto ci powiedział, że turbosprężarka doprowadza ciepłe powietrze? :692: A po co niby jest intercooler? Wg Ciebie po to aby podgrzać powietrze? :690: Przecież nawet w nazwie ma cooler, czyli raczej chodzi o chłodzenie powietrza! :694:

Bez urazy, ale poczytaj najpierw jakieś podstawy pracy silnika/tuningu i dopiero wtedy dyskutuj o tym...
Ostatnio zmieniony przez Passenger 28-11-2006, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 28-11-2006, 23:03   

Widze ze Passenger, sie zagotowal......czytalem to wczesniej ale wolalem zostawic wypowiedz komus kto bedzie bardziej wiarygodny oraz lepiej sie zna na samochodach...jakkolwiek ianczej bym tego nie ujał.
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-11-2006, 23:13   

Powiem , ze mi tez sie zagotowalo , ale nie ma co robic afery , Pass juz wszystko napisal na ten temat.
Co niektorym radze jednak dobrze zapoznac sie z lektura , a pozniej pomyslec i wtedy na koncu dopiero pisac.
 
 
KriSSo
[Usunięty]

Wysłany: 28-11-2006, 23:36   

Daredevil napisał/a:
Ogólnie rzecz ujmując do filtrów stożkowych nie robi się dolotów.

Kompromitacja, niestety. Luzik, to dość typowe u młodych zbuntowanych ludzi. Trzeba parę razy strzelić przypał i wyjść na ..... ale to uczy pokory, spoko :) .
Ostatnio zmieniony przez KriSSo 28-11-2006, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28-11-2006, 23:40   

Opoya napisał/a:
dr.Killer napisał/a:
Początek rury powinien być zamontowany za wlotem zderzaka
I cały syf z ulicy trafa bezpośrednio na stożek...
A elektronika w aucie bedzie sie zastanawiala co zrobic z taka duzoa iloscia powietrza. Nawet orginalny filtr pobiera powietrze z nadkola a nie z przed zderzaka
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
dr.Killer 


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 29-11-2006, 16:39   

Opoya sory za tą rure...
_________________
FOTKI ZE ZLOTÓW MUSTANGA

DO PRZODU BOKIEM...
Ostatnio zmieniony przez dr.Killer 30-11-2006, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2006, 17:02   

dr.Killer napisał/a:
Wiec jak mówię że rura jest aluminiowa to jest aluminiowa
Czytanie ze zrozumieniem się kłania... szczególnie swoich tekstów. Poprawne pisanie zresztą też. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś wcześniej! I jaką dokładnie rure polecałeś!

dr.Killer napisał/a:
„cały syf z ulicy trafia bezpośrednio na stożek” no z tym niezbyt się zgodzę....
To że się nie zgadzasz to mało. Konkrety poproszę. Chyba, że prawa fizyki nie obowiązują w dolotach...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo