Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
27-12-2006, 00:41
Stożek w Pumie
Autor Wiadomość
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24-01-2013, 23:27   

pietras-007 napisał/a:
różnice w spalaniu i mocy między pipercrossem a filtrem normalnym ?

Spalania nie kontroluję, sorry. Na hamowni przed i po nie byłem więc nie wiem. Z takim filtrem jest odrobinkę lepiej, przede wszystkim dźwiękowo ;) (aczkolwiek przy moim wydechu przodu nie słychać ;) ). Tak, czy siak IMO wkładka warta grzechu.
 
 
MarcinP 
Świeżak, ale ambitny!


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 177
Skąd: Nowy Dwór Gdański
Wysłany: 27-03-2013, 11:36   

Witam

Jako, że wszedłem tu z zamiarem doinformowania się o stożku, doinformowałem się na tyle, że ze stożka całkowicie zrezygnowałem :P Ale bardzo zainteresowały mnie te wkładki. Tylko pytanie - czy duża jest różnica między K&N, a Pipercrossem? Chodzi mi o jakiekolwiek różnice, czy to dźwięk i osiągi, czy to spalanie. Warto płacić dwa razy więcej za K&N? No i czy montując wkładkę, trzeba (albo czy można in plus) robić dodatkowy dolot zimnego powietrza, czy może bez przeszkód zostać seria?

PS. Zależy mi na poprawie osiągów i elastyczności silnika, w niższym zakresie obrotów. 'Ścigam' się bardziej na okrążenia i to po drogach, gdzie jest pełno zakrętów i skrzyżowań, więc o wiele częściej potrzebuje szybko zebrać auto, aniżeli mam możliwość cisnąć na +5k obrotów.
_________________
Moja Pumba <3
http://img809.imageshack.us/img809/2799/pumek.png
 
 
pawcioss 
live for drive


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 277
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-03-2013, 21:42   

W takim razie wkładka będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, pewnie jak juz się zapoznałes z tematem stożek poprawia górny zakres obrotów, natomiast wkladka poprawia dolny zakres, jak to kiedyś ktoś tutaj fajnie określił "miasto" ;)
 
 
wot77fp 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 24
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 04-04-2013, 20:36   

Czy ktoś może wie jaka musi być średnica montażowa stożka ? Czytałem ze zdania są podzielone, jedni piszą ze 77mm na ścisk wchodzi na przepływke inni ze nie jak ktoś coś wie to prosze o info.
 
 
MarcinP 
Świeżak, ale ambitny!


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 177
Skąd: Nowy Dwór Gdański
Wysłany: 05-04-2013, 10:05   

Myślę, że 100% pewności da ci suwmiarka :)
_________________
Moja Pumba <3
http://img809.imageshack.us/img809/2799/pumek.png
 
 
wot77fp 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 24
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 06-04-2013, 10:13   

Świetna podpowiedz, jak bym miał taka możliwość to bym sam zmierzył i nie pytał na forum.
 
 
MarcinP 
Świeżak, ale ambitny!


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 177
Skąd: Nowy Dwór Gdański
Wysłany: 06-04-2013, 12:10   

Rozumiem, wybacz ;) Nie chciałem sugerować, że jesteś leń, tylko, że z tematu wynika, że zdania są podzielone, idąc tym tokiem, to może i były różne średnice - dlatego zamiast ryzykować, to najlepiej sprawdzić samemu.
_________________
Moja Pumba <3
http://img809.imageshack.us/img809/2799/pumek.png
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2014, 17:34   

A ja z innej beczki.
Porównywał ktoś dzwięk pomiędzy wkładką, a stożkiem? Miałem stożek K&N w poprzedniej Pumie i bardzo podobał mi się dzwięk. Wolałbym stożek ale nie wykluczam wkładki...
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2014, 17:43   

Mamy wkładkę K&N w seryjnej puszcze i różnicy w dźwięku raczej nie ma.. chcesz zmienić dźwięk to raczej stożek
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2014, 17:50   

Dzieki :) Rozwiałeś moje wątpliwości :564: :gitara:
 
 
rapart 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 218
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-02-2014, 19:47   

Sam stożek nieco zmienia dźwięk (też zależy od silnika), ale prawdziwa orkiestra jest dopiero po wymianie całego dolotu plastikowego/gumowego na elementy z metalu. Tutaj dopiero słychać różnicę. Poza tym montaż samego stożka z reguły jest kompletnie bez sensu i nic nie daje, a i tutaj trzeba mieć szczęście, żeby nie było gorzej. Cały dolot - to tak. U mnie w Colcie zrobienie kompletnego dolotu w starym silniku dało przyrost 4KM i 6Nm w stosunku do serii z 92 roku (nie hamowałem auta przed przeróbką), więc jest realny, ale mało odczuwalny wzrost. Generalnie w aucie użytkowanym na co dzień, kiedy nie mamy pomysłu na dolot - tylko wkładka.

Za to taki dolot myślę, że już spełniłby swoje zadanie w zupełności:
http://www.epracing.co.uk...6-169-516-1964/

I mój wykres dla udokumentowania zasadności zrobienia kompletnego dolotu - Colt CA 1.6, fabrycznie w 92 roku 113KM/137Nm:

A tak dolot wymyśliłem, wymieniając przy okazji akumulator na mniejszy, zmieniając jego położenie:


ps. teraz mój dolot gra bardzo solidnie, ponieważ doszła jeszcze duża przepustnica z GTO ;) Takie dźwięki wydawał stary silnik i dokładnie słychać to gardłowe gadanie dolotu: http://www.youtube.com/watch?v=IxgkAa2USzk
_________________
jest: Ford Puma 1.7 VCT 97' - 125 KM
jest: Mazda MX-6 2,5 V6 92' - 168 KM
był: Mitsubishi Colt 2.0 DOHC 92' - 150 KM
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2014, 09:19   

rapart, no i co się chwalisz? :p ciągle słysze
rapart napisał/a:
U mnie w Colcie
Trochę nudne się to robi...
Wiem, że masz racje, ale mi nie chodzi o osiągi, moc itd lecz czy lepszy dzwięk jest z wkładka czy ze stozkiem.
rapart napisał/a:
prawdziwa orkiestra jest dopiero po wymianie całego dolotu plastikowego/gumowego na elementy z metalu. Tutaj dopiero słychać różnicę

hmmm
Przemyslę to :)
 
 
rapart 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 218
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-02-2014, 09:23   

Twoim zdaniem się chwalę ;) Jeśli dla Ciebie to jest nudne, nie czytaj - dzielenie się popartą faktami wiedzą od zawsze uważałem za coś dobrego, ale widać, że nie każdy ma takie zdanie.
_________________
jest: Ford Puma 1.7 VCT 97' - 125 KM
jest: Mazda MX-6 2,5 V6 92' - 168 KM
był: Mitsubishi Colt 2.0 DOHC 92' - 150 KM
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2014, 09:32   

No i klops. Nie obrażaj się :p
rapart napisał/a:
dzielenie się popartą faktami wiedzą od zawsze uważałem za coś dobrego

Tak, zgadza się, ale wszyscy wiemy że masz Colta i Pume. :) Wystarczy napisać "z własnego doświadczenia wiem, że..." :) Nie musisz w "każdym" swoim poście pisać, że masz Colta ;) To widac nawet po avatarze :) :) :)
Ja odebrałem to jako chwalenie sie ;)
 
 
rapart 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 218
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-02-2014, 09:48   

Musiałbym być totalny kretynem zaniżającym IQ całego osiedla, żeby chwalić się gruzowatym Coltem z 92 roku na forum innej marki :P Klops, klops po całości, nie wiem, co ja teraz pocznę, ale zacznę od zamknięcia się w sobie....

Chcesz dźwięku, włóż dobry stożek, dopuść sporo zimnego powietrza, wymień gumę dolotu na alu/kwas i będzie dobrze. "Z doświadczenia wiem, że w innych autach w komorze silnika może być bardzo gorąco", jednak w Pumie o tę temperaturę bym się nie martwił. Poza tym zawsze możesz pójść w stronę CAI, które też przerabiałem w byłym aucie. Idziesz z dolotem w dół i masz za jednym razem dwie teoretyczne zalety: dłuższy dolot w teorii przenosi moc/moment w niższe partie obrotów oraz na pewno będzie idealnie zimno. U mnie tak to wyglądało:


Shamowany przyrost, o ile dobrze pamiętam 4KM i 7Nm, ale ryk taki, że zakochałem się od pierwszego usłyszenia. Kolosalna różnica w stosunku do serii.
_________________
jest: Ford Puma 1.7 VCT 97' - 125 KM
jest: Mazda MX-6 2,5 V6 92' - 168 KM
był: Mitsubishi Colt 2.0 DOHC 92' - 150 KM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo