Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam kociaka
Autor Wiadomość
adameczek
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2008, 20:55   szukam kociaka

Jestem tu nowy wiec na poczatku chcialbym sie ze wszystkimi przywitac :) Na imie mam Adam. Widze ze paru z was chce sprzedac pumke a tak sie sklada ze ja wlasnie szukam swojego kociaka. Interesuje mnie Pumka 1.7 byle nie czerwona.

Jak myslicie ile powiniem licyc na rok 1998 z klima?? czy ceny z allegro na poziomie 12-13 tys sa realne ?/ czy trzeba wiecej liczyc? a moze lepiej szukac na zachodzie? Prosze o pomoc bo zabardzo sie nie znam z uwagi na to ze to bedzie moj pierwszy samochodzik. Pozdrawiam
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 08-01-2008, 22:36   

adameczek napisał/a:
Jak myslicie ile powiniem licyc na rok 1998 z klima?? czy ceny z allegro na poziomie 12-13 tys sa realne ?/ czy trzeba wiecej liczyc?

cena jest adekwatna do stanu technicznego Pumy. Bardzo łatwo jest wpaść w bagno o czym przekonało się już kilku klubowoczów. Pumy szukaj długo i nie napalaj się na jakieś okazje cenowe, bo za dobrą Pume musisz zapłacić dobrą cene, ale uwierz, opłaca się.
Nie wiem w jakich granicach, jeśli kilka Pum zobaczysz to zorientujesz sie ile jest wart dobry egzemplarz a ile wrak.

adameczek napisał/a:
a moze lepiej szukac na zachodzie

Jeśli masz takie możliwości to jak najbardziej. Postaraj się znaleźć nie tylko Pume w dobrym stanie technicznym ale szukaj Pumy pod względem wyposażenia, ale nie tylko klima, cd itp. Chodzi mi tutaj o fajne fele, obniżone zawieszenie... Bo prędzej czy później te rzeczy będziesz chciał wymienić a są to drogie zabawki. Oczywiście taka Puma może mieć tak jak napisałem swoją cene, ale warto bo Pume kupuje się z sercem :)
Jednym słowem nie napalaj się od razu, ale szukaj szukaj a zobaczysz że warto było poczekać. Nie którzy tutaj szukali Pumy pół roku ale teraz są zachwyceni.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
adameczek
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2008, 22:51   

Nie napalam sie. Samchodu szukam juz od pazdziernika. Najpierw byl Golf IV w dieslu potem Alfa147 tez w dieslu ale wkoncu doszedlem ze porwalem sie z motyka na slonce. Z tydzien temu natknolem sie na Pumke, znalazlem wasze forum i od 3ech dni tylko tu siedze. Jak sie domyslasz zachorowalem na ten samochod ma on cos w sobie, dusze podobnie jak alfa z tym ze na Pume mnie stac. Po tak dlugim okresie poszukiwan chce miec wkoncu swoje 4y kola. Najchetniej bym wziol ktoras z dobrych rak forumowicza. Wkazdym razie jestem pewien ze to samochod idealny dla mnie :D
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 08-01-2008, 23:01   

no a z drugiej strony to uważaj na te sprowadzane pumki, np właśnie z allegro... Sam niedawno szukałem dla siebie auta z kimś kto się na tym zna ( bo ja jeszcze średnio) i powiem że handlarze czasem ściemniają i możesz się naciąc. W segmencie tych tańszych aut jest chyba taka tendencja troche żeby ściągnąć z zachodu jak najtańsze auto, w miarę odpicować i sprzedać za ładną kasę żeby jak najwięcej zarobić. Więc poprostu trzeba patrzeć i szukać. Sam widziałem sporo właśnie takich aut - wyglądało cudnie, napalałem się ostro a potem gość z którym jeździłem pokazywał mi co jest nie tak...Książką się aż tak bardzo nie sugeruj - autko miało mieć 130tyś przebiegu, kierownica wytarta że druty wyłaziły, gum na pedałach nie było a siedzienia pod pokrowcami miały powycierane dziury. No ale książka jest i w książce ma 130 - też było sporo takich. Dobrze jechać za granicę i tam szukac z kimś kto ma o tym jakieś pojęcie ; najlepiej od osób prywatnych bo te "autohausy" też czasem podobno ściemniają. Możesz też kupić w PL od kogoś kto np sprowadził ją dla siebie ( jak tak zrobiłem) albo cierpliwie szukać wśród sprowadzonych...
Tyle z moich "doświadczeń"
pozdrawiam
 
 
 
adameczek
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2008, 23:48   

No wlasnie problem w tym ze sam za bardzo sie nie znam. Wiem na ze trzeba zwracac uwage na fotele pedaly i kierownice ale wciaz jestem laikiemi boje sie naciac. Mam goscia ktory bedzie szukac Pumki w Holandii ale i tak sprobuje w na wlasna reke w Polsce. Jakby ktos widzial cos godnego uwagi w okolicach slaska i dolnego slaska ewentualnie Lodz Krakow Warszawa to bylbym wdzieczny. Jeden z Forumowiczow ma fajna Pume 98r. 95 tys km ale za 15 tys zl no i w Koszalinie a to odemnie ponad 8h jazdy ;/
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 09-01-2008, 01:08   

Zapraszam tutaj http://www.allegro.pl/ite...serwis_itd.html
_________________
Trakcja jest jak dziwka z syfilisem - bez dobrej gumy nie podchodź.
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 09-01-2008, 08:24   

chapter322, przeciez kolega napisal wyraznie ze szuka 1,7 ...
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-01-2008, 10:55   Re: szukam kociaka

adameczek napisał/a:
Jak myslicie ile powiniem licyc na rok 1998 z klima?? czy ceny z allegro na poziomie 12-13 tys sa realne ?


słuchaj można trafić - ale za tą kaskę to raczej niezarejestrowane albo po jakimś dzwonie - ja jak szukałem to kwestia była taka że za 12- 13 tysi były naprawdę straszne fury - szpachla nakładana w kilogramach :-) ale możesz trafić jak taki handlarz zakupi pumke z obtarciami za 1500 euro to możesz liczyć że za te 10 - 12 tysi będziesz miał Pumę - w krakowie była niedawno piękna 1.4 czarna - którą z sercem polecę - sprawdzę czy stoi jeszcze - ja ją miałem brać za 14 tysi niecałe ale znalazłem 1.7 - i brykam :-)

jak będziesz miał coś na oku w Krakowie to daj znak podjadę i obczaję - silnik jak silnik ale sprawdzę co i jak klepane - i jaki stan :-) pozdrówka i powodzenia w polowaniu - ja polowałem 3-4 miesiecy :-)
_________________

 
 
 
adameczek
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2008, 11:02   

dzieki adrianus, no właśnie widzę że 12 może być mało więc teraz szukam tak do 14 max 15 tys. Właśnie taka Pumka jak ty masz mnie interesuje. Jeśli można wiedzieć ile Cie ona kosztowała?

[ Dodano: 09-01-2008, 17:29 ]
Co myślicie o tych 3ech?

1. http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3997422

2. http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3236084

3. http://moto.allegro.pl/it...ull_opcja_.html
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10-01-2008, 20:50   

adameczek napisał/a:

3. http://moto.allegro.pl/it...ull_opcja_.html

Full opcja miała jeszcze m.in. podgrzewaną przednią szybę ;) Poza tym opis zakupiony w salonie ford, a gdzie miałby niby być zakupiony... Na oko wygląda ok, zmieniony wydech, ale na oko to naprawdę mało w samochodzie widać... Przy zakupie pumy zawsze polecam stację diagnostyczną - te wydane 100 zł czasami bardzo się opłaca.
 
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 11-01-2008, 08:13   

2. http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3236084

jak na 98 to troche za drogo
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
helpix 
& Ines


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 306
Skąd: Rybnik
Wysłany: 11-01-2008, 08:29   

Witam

Nowego forumowicza i przyszłego posiadacza pumki :mrgreen:

A więc:
Puma nr1.
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3997422
Już samo to że z Poznania, sprzedawana z jakiegoś komisu/salonu powinno dać trochę do myślenia i podejścia z rozsądkiem to tego samochodu. Nie od dziś wiadomo, że Poznań to zagłębie bitych i tym samym cudo twórczo zrobionych samochodów.
Dane o mocy mocno przesadzone, przebieg trochę mały jak na ten rocznik, bardzo skąpo w tym ogłoszeniu z informacjami. Bardzo dobry na podstawie zdjęć stan lakieru, co wskazywałoby na malowanie. Rocznik wiarygodny raczej, nowy budzik już ma :wink:
Trzeba pojechać z kimś obeznanym i oczywiście wziąć miernik grubości lakieru...

Puma nr2
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3236084
Pierwsze pytanie, podoba Ci się ten tył :?:
Samochód raczej z org. lakierem poobijany miejscami i wzbogacony o różne dodatki.
Szkoda tego radia które ktoś wyszarpał :) Rocznik raczej wiarygodny. Ciężko mi na temat tej pumy coś więcej powiedzieć.

Puma nr3
http://moto.allegro.pl/it...ull_opcja_.html
Masz najbliżej do te Pumki, co może być sporym atutem.
Auto ma książce serwisowej prowadzonej do końca, tym się nie sugeruj sztywno ( sa miejsca gdzie można je kupić...) Ogólnie dobre wrażenie, wygląda dobrze, dobry opis więc warto go skonfrontować z rzeczywistością... Masz dwa komplety kół (chyba, bo nie jest jednoznacznie napisane). To Tyle.

Ogólnie to w okolicach każdej z Pumki mieszkają klubowicze, więc można poprosić o zobaczenie auta, żeby nie jeździć na daremno. Wszystkie trzy auta maja mały przebieg jak na swój wiek, warto bardziej się im pod tym kontem przyjrzeć i nie żałuj jak już przedmówcy pisali na diagnostykę przed zakupem - w przypadku tych aut szybko się to zwraca. :cool:
 
 
 
fank
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2008, 22:27   

w miarę fajną kupisz za ok 15tyś tyle mnie kosztowała i jestem z niej zadowolony no i najważniejsze nie szukaj na siłę łatwo wtopić i marzenie zmieni się w koszmar
 
 
adameczek
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2008, 15:20   

Moje poszukiwania niestety chwilowo zwolniły ponieważ jestem w trakcie sesji ;/ ale za tydzien max 2 tyg ruszaja pełną parą!!!

Odnosnie stacji diagnostycznej nie zamierzam oszczędzać i napewno wykonam go przed kupnem samochodu.

[ Dodano: 12-01-2008, 15:36 ]
helpix, dzieki za opinie.

Odnosnie Pumy nr 1 to pojecia nie mialem ze Poznan to takei "zaglebie" bitych fur. Jesli chodzi o moc to jest to zwykly blad literowka. ktos napisal 152 zamiast 125. Właśnie najgorsze jest to że nie mam nikogo obeznanego ewentualnie w okolicach Częstochowy ktoś by się znalazł.

Puma nr 2. Rzeczywiscie najmniej mi sie podoba ten spoiler beznadziejny i okleiny tez srednie ;/

Puma nr 3. Wydaje mi sie tez najciekawsza opcja. Przy odrobinie wolnego czasu podskcze do Bedzina ja zobaczyć. Cena jest dosc atrakcyjna - 13 tys zl. ale obawiam sie ze to za malo bo wszyscy mowicie ze w dobrym stanie to trzeba dac 15 tys ;/

[ Dodano: 12-01-2008, 15:37 ]
fank napisał/a:
w miarę fajną kupisz za ok 15tyś tyle mnie kosztowała i jestem z niej zadowolony no i najważniejsze nie szukaj na siłę łatwo wtopić i marzenie zmieni się w koszmar


No ja mam nadzieje bo wiecej nie mam ;/
 
 
fank
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2008, 22:58   

u nas sprowadza się sporo aut i tylko te najnowsze opłaca się sprowadzić rozbite tańsze i starsze są najczęściej całe lub po jakiejś drobnej kolizji blacharz lakiernik części robocizna kosztują sporo i nieopłacalna jest naprawa złomu wartego po zrobieniu ok.15tyś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo