Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce na CB - pomysły i fotki
Autor Wiadomość
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
  Wysłany: 01-02-2008, 20:40   Miejsce na CB - pomysły i fotki

Witam. Postanowiłem założyć taki temat ze względu na to iż nie mam pomysłu gdzie jakoś fajnie zamontować CB radio. W temacie ogólnym CB RADIO, widziałem już pomysł, który zapodał Hadzi co do montażu radyjka http://img227.imageshack....dscn1828gq4.jpg ale kupiłem sobie srebrną ramkę (ponieważ zmieniłem fabryczne radio na Pioneer'a) i nie chcę już tego psuć i wycinać dodatkowych dziur. Poza tym w poprzednim aucie jak miałem CB radio blisko zwykłego radia to podczas rozmowy na CB robiło mi się sprzężenie i w głośnikach samochodowych był ogromny pisk. Dodam, że mam Pioneer'a DEH-30MP i CB Uniden PRO510XL. Czekam na jakieś fajne pomysły i fotki. Pozdrawiam. :)
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-02-2008, 21:44   

sharky, ja w sumie nie zamontowałem CB na stałe tylko mam kabel od anteny pociągnięty z bagażnika w okolice fotela kierowcy ;-) a CB leży sobie w bagażniku, a jak mi trzeba to wkładam po lewej stronie fotela kierowcy zapinam antenę - grucha na skrzynkę od bezpieczników i gra gitarra :-) darpomorzamiał wycięty kwadrat w półce koło bezpieczników i tam zamontowane radio na stałe - niby ok ale mnie szkoda byłoby tej półki - portfel świetnie się tam komponuje :-) jak się ma małe radio to można wpakować je w półkę w drzwiach - przymocować żeby nie latało a i nie przeszkadza i nie szpeci autka ;-)

no to tyle ode mnie :mrgreen:
_________________

 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-02-2008, 23:01   

Ja mam włożone między siedzenia.Miejsce idealne ale jak się nie przesówa i nie wsiada do tyłu to troche przeszkadza.Grucha moze leżeć na siedzeniu pasażera.
 
 
 
heavyfoot 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 262
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 02-02-2008, 00:11   

Osobiście nie mam CB ale taki montaż wygląda estetycznie:



ps. to fotka "anglika",(teraz się dopiero dopatrzyłem :mrgreen:
_________________
Wir sind die Coolsten, wenn wir cruisen,
wenn wir durch die City düsen
Ostatnio zmieniony przez heavyfoot 02-02-2008, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-02-2008, 00:28   

w sumie to ładnie ale mnie jakoś nie leży stały montaż :-)
_________________

 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2008, 07:54   

No to teraz ja sie wypowiem :mrgreen: i błysne ponownie swoja przeogromna madrościa :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (ale skromny jestem :mrgreen: )
Juz zapodawałem na forum efekt koncowy zamontowanego u mnie radia i anteny, ale wrzuce fotki raz jeszcze.
Poniewaz odpowiada mi takie zamontowanie radia, postanowilem na stale je podlaczyc, a kabel do anteny pociagnac pod wykladzina wzdluz tunelu srodkowego, by jego dlugosc byla mozliwie jak najkrotsza - seryjna jest max 4m mi wyszlo 5.3m! :) Radio jest wbudowane tuz nad radiem CD wiec troche jak dla mnie bylo za cicho slychac bo glosnik radia CB byl w srodku. Teraz jest wyciagniety z radia i zamontowany w podsufitce. :) Antena magnesowka, nie bedzie juz cala zdejmowana tylko sam bat bedzie odkrecany, przez co nie bedzie widac kabla antenowego biegnacego po klapie do bagaznika i szpecacego auto. No, a teraz kilka fotek:




Pojawiały sie zakłócenia (lecz nie zawsze)gdy miałem właczone radio i jesli cos mowiłem przez CB to słyszałem sie w głosnikach samochodowych! Problemu pozbyłem sie montujac mate gumową pomiedzy CB a radiem samochodowym.
Musze jeszcze podsufitke i słupki na czarno zrobic i bedzie oki - miałem to w zeszłym roku zrobic, ale jakos mi nie wyszło.
heavyfoot, montaż taki jak na fotce ktora pokazałes tez jest oki, gdy grucha jest trzymana ponizej radia. Ja pierwotnie mialem tak trzymana gruche, ale przeszkadzał mi kabel od gruchy ktory przysłaniał pokretło reg. głosnisci w radiu CD, wiec grucha powędrowała do gory i teraz kabel od gruchy w niczym mi nie przeszkadza. Duzo tez zalezy od tego jakie wymiary ma radio. Ten Midland jest krotszy niż moj Intek ktory mi troche wystaje.
 
 
MaCinek
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2008, 10:14   Re: Miejsce na CB - pomysły i fotki

sharky napisał/a:
Witam. Postanowiłem założyć taki temat ze względu na to iż nie mam pomysłu gdzie jakoś fajnie zamontować CB radio. W temacie ogólnym CB RADIO, widziałem już pomysł, który zapodał Hadzi co do montażu radyjka http://img227.imageshack....dscn1828gq4.jpg ale kupiłem sobie srebrną ramkę (ponieważ zmieniłem fabryczne radio na Pioneer'a) i nie chcę już tego psuć i wycinać dodatkowych dziur. Poza tym w poprzednim aucie jak miałem CB radio blisko zwykłego radia to podczas rozmowy na CB robiło mi się sprzężenie i w głośnikach samochodowych był ogromny pisk. Dodam, że mam Pioneer'a DEH-30MP i CB Uniden PRO510XL. Czekam na jakieś fajne pomysły i fotki. Pozdrawiam. :)


mam 520XL i jest wlozona miedzy siedzenia a grucha na ham recznym.kable ladnie pochowane, a antena na dachu z tylu.przy sprzyskiwaczu tylnej szyby.jest OK!
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 02-02-2008, 15:44   

Ja nie mam spryskiwacza w dachu bo był mi zbędny bo nie mam też wycieraczki na klapie.Nakleiłem na ten otwór po spryskiwaczu folie bezbarwną i nałożyłem antene magnesówke tak więc wygląda dość dobrze.Widać kawałek kabla ale nie przeszkadza to tak bardzo.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2008, 18:11   

MaCinek, morgan, a macie antene pionowo czy pod skosem?
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 02-02-2008, 19:09   

Bat ciągle stoi :mrgreen:
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2008, 19:12   

morgan, niektorym stoi pod kątem...
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 02-02-2008, 19:18   

Nie wiem nie przypatruje się jak innym sterczy :mrgreen: ja nie mam regulacji tylko jest wkręcona na stałe prosto.Mam krótki bat Presidenta ale ściąga wystarczająco dobrze.
 
 
 
Bacha 
& Łasia


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 01 Mar 2005
Posty: 587
Skąd: Nisko
Wysłany: 03-02-2008, 20:57   

radio w gruszce to jest dobra rzecz :wink: ja takie mam zamiar nabyć i problem montażu z głowy :mrgreen: ...Łasia
_________________
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=444
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Pum/39500
pytasz jaki mam silnik wystarczający by złoić Ci dup* :-P ...
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 03-02-2008, 21:26   

Łasia, twoja antenka wygląda zawaliście w pumce, normalnie jak z tyłu jechałem to wypas na maksa ;) Sobie chyba też zamontouje taka. Do tej pory myslałem że bacik moze jedynie oszpecić pumke, ale taka długa i gibiąca sie jest zatentegowista :mrgreen:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2008, 08:03   

Bacha, kolega z pracy ma w gruszce i jak nieraz gadamy ze soba to bardzo cicho go slychac... i do tej pory nie wiemy dlaczego, a antene ma presidenta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo