Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce na CB - pomysły i fotki
Autor Wiadomość
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2009, 15:08   

co do antenki mam taka sama jak ty masz ale lezy w domu jako zapasowa, na codzien uzywam innej nie pamietam jakiej, a montuje ja na klapie ale z boku wiec kabel tez nie lata, radyjkko tak jak ty rzucam miedzy reczny a fotel pasazera
 
 
domimaster 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 359
Skąd: ZPY/ZS
Wysłany: 09-02-2009, 15:18   

ale niema to jak giętki bat od alana ;D hihi ;P
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/94903
 
 
hiatus85 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: MC
Wysłany: 21-11-2010, 11:21   

Witam dzis zamontowalem sobie swojego midlanda pod siedzeniem/w siedzeniu kierowcy:) i musze przyznac ze pomysl calkiem przyzwoity na fotce widac jak niezręczne mam rece :570: :) lecz jest to efekt mojego pierwszego razu uzywania opalarki:) jak bede mial wiecej czasu dopicuje ow otwor by bardziej estetycznie to wszystko wygladalo, lecz na razie to ma dzialac i dziala - kierowca ma wysmienity dostep do radyjka. Jak na pumexa mysle ze jest to najlepsza lokacja CB. Dodam ze slychac radyjko tez przyzwicie pod warunkiem oczywiscie ze zamontujemy glosniczkiem do dolu.

http://www.fotosik.pl/pok...3a5b3553a4.html
 
 
 
kivi89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 61
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 22-11-2010, 22:09   

jak na moje beznadziejne miejsce :P jak sprawdzasz na którym kanale jestes? podczas jazdy zagladasz w krok ? no ale kwestia gustu:) ja mam zamontowane pod radyjkiem kable schowane w środku.. i wg. mnie to najlepsze miejsce tylko trzeba to dobrze zrobic zeby było estetycznie :)
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/67228
 
 
domimaster 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 359
Skąd: ZPY/ZS
Wysłany: 22-11-2010, 23:00   

zabiło mnie xD :573: jak dla mnie w ogóle nie praktyczne miejsce... ale jak kto woli :)
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/94903
 
 
hiatus85 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: MC
Wysłany: 23-11-2010, 12:21   

kivi89??

Cytat:
jak na moje beznadziejne miejsce :P jak sprawdzasz na którym kanale jestes?
w jakim celu mam sprawdzac kanal skoro zawsze uzywam 19 i nie potrzebuje by w trakcie nocnej jazdy ta 19 mnie oslepiala:/

Cytat:
ja mam zamontowane pod radyjkiem kable schowane w środku.. i wg.


jezeli pod oryginalnym radyjkiem to nie wiem jak ty to zrobiles kolego wielkie brawo, bo wiesz ja nie uznaje zadnego innego radia(tylko i wylacznie sreberko) w pumce poniewaz kazda ramka i zaslepka jak dla mnie jest bardzo nieestetyczna:!:

domimaster??
Cytat:
jak dla mnie w ogóle nie praktyczne miejsce


jakies argument? Calkowicie nie rozumiem tej wypowiedzi kolego domimaster, podziel sie ze mna i innymi Twoimi powodami niepraktycznosci podanego prze ze mnie miejsca montazu radia.
Ostatnio zmieniony przez Boogie 23-11-2010, 15:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 23-11-2010, 15:45   

Każdy montuje tam gdzie mu się podoba i jest mu wygodnie używać radia, nie czepiajcie się. :razz:
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
domimaster 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 359
Skąd: ZPY/ZS
Wysłany: 25-11-2010, 22:51   

a grucha?? jak wyglada jej zamocowanie?? lezy w kieszonce w tunelu srodkowym czy jak?? kabel sie nie placze po miedzy nogami? ja u siebie nie widze tego :)
 
 
hiatus85 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: MC
Wysłany: 27-11-2010, 09:15   

tak sie sklada ze nie ma prawa sie platac gdyz jest poprowadzony pod siedzeniem i tak lezy w mydelniczce a w trakcie jazdy na trasie mam ja zawsze przy sobie czyli na fotelu kierowcy :razz: wiec co tak naprawde jest niepraktyczne?
 
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 19-03-2011, 13:18   

Hmm...zapoznałem się z tematem i po przeczytaniu waszych postów jest tak:
miejsce mam ustalone montażu jak i radia tak i anteny :smile:
lecz nasuwa mi się pytanie?
jaki zestaw byłby najlepszy?jeśli chodzi o radio i antenę... :sad:
piszecie o zestrojeniu zestawu,domniemam,że temat znacie co do joty :grin:
Pewnego razu pożyczyłem zestaw od kolegi jadąc w trasę aby uniknąć mandatów,ponieważ po za kupie chciałem przetestować wyścigówkę,czyli sprawdzić ile z siebie da :smile:
powiem wam,że całą drogę ok 150km w jedna stronę cały czas trzeszczało mi radio i po dojechaniu do celu miałem głowę 6na9 :sad:
O słuchaniu radia cd nie było mowy.
Wyleczyłem się z radia.Lecz nie powiem,że by się nie przydało,gdyż jest to dobre wyposażenie,bo wiadomo gdzie miśki stoją :smile:
Jeśli ktoś z was mógłby mi w tym pomóc,pewnie zdecydowałbym się aby gdzieś podjechać,zakupić dany zestaw i myślę cieszyć się z jego użytkowania. :smile:
Jedno co bym widział w wyposażeniu to na pewno krótki bat,ale taki co by ściągał tak jak długi,wolałbym aby zamiast magnesu,stały montaż,tylko bacik odkręcany (cos takiego jak w seryjnym montażu anteny z przodu z tą różnicą,że zamontować antenę planuję tuż za spryskiwaczem tylnej szyby,czyli z tyłu,w jednej linii,czyli patrząc z tyłu widzimy jedną antenę)
Nie wiem czy coś takiego jest,dlatego proszę was o pomoc.Podpowiedzcie proszę jakie: - model radia (cena)
- model anteny (cena)
Pozdrawiam.
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
 
 
 
hojrak 
1st Electric Orange


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 489
Skąd: Lublin
Wysłany: 11-06-2011, 12:25   

ja polecam takie o to CB radio



i problemu z montażem nie ma i szybko przenosi się z samochodu do drugiego. Polecam z własnego doświadczenia i 3 letniego już użytkowania. Model jest to Alan 42 Multi firma Midland. Oczywiście można podłączyć krótką antenke ale działa na krótkich dystansach i nie trzeba podpinać pod zapalniczke bo ma tez akumulator jednak ja mam podpiete normalnie;) do zwyklej anteny i zapalniczki ;)
_________________
Był Jest
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 20-06-2011, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Natka
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2011, 15:39   

Misiek, dlugosc anteny ma bezposredni wplyw na odleglosc z ktorej sciagasz lub nadajesz. Fizyki nie da sie oszukac. Dlugosc pomiedz 60 a 80cm jest moim zdaniem wystarczajaca. Daje to idealna jakosc odbioru na poziomie 4-6 km co do informacji o "miskach" w zupelnosci wystarczy. Co do trzeszczenia to ma na to wplyw mase rzeczy, te podstawowe to:
1.Praca cewki wysokiego napiecia w Pumie. Jezeli na fajkach od swiec masz metalowe oslonki to efekt trzaskania wyeliminujesz (przynajniej ten wynkajacy z pracy cewki)
2. Jezeli mieszkasz w miejscu gdzie jest szerokie grono cb radiowcow ktorzy nadaja w jednym czasie - tutaj warto uzyc pokretla ”skl” obetniesz tych o slabym zasiegu a slyszec bedziesz tych z mocniejszym nadajnikiem lub znajdujacych sie blizej.
3. Trzeszczenie powoduja wszystkie tanie Chinskie zabawki w stylu:ladowarki do telefonow, gps, przetwornice 12 ne 230v itp.
4. Jak juz wspomniales wazne jes tez zestrojenie anteny z samochodem
5. Wplyw na trzaski ma rowniez samo radio. Ja z wlasnego doswiadczenia polecam Unideny i presidenty szczegolnie z serii 2. Unideny niestety, chociaz sa rewelacyjny stosunek jakosc cena to niestety podobno stracily homologacje na rynek Polski.

Jest jeszcze masa innych czynnikow (np. Pogoda - propagacja sygnalu, wilgotnosc)ktore maja wplyw na trzaski, ale jek zadbaszo te wyzej wymienione to CB stanie sie przyjazne. A tak nawiasem, jak Ci przeszkadzaja trzaski to warto zainstalowac speedalarm w telefonie.

[ Dodano: 12-06-2011, 15:42 ]
sorki za brak polskich znakow ale moj telefon ma z nimi problemy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo