Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy!!! znacie to autko?
Autor Wiadomość
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 01-03-2008, 21:12   

Ludzie, ludzie :razz: :!:

Znaleźliśmy Pumę pod nosem :smile: Jutro jedziemy ją zobaczyć, może w końcu marzenie się spełni... Byle tylko nie dać się omamić, nie popaść w szaleństwo, nie dać się zwieść emocjom, aaaaaa :573:

Szkoda, że srebrna, ale oto ona:
http://moto.allegro.pl/it...udzien_97_.html

Co to będzie, co to będzie :roll: :mad: :razz:
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-03-2008, 21:33   

No wałśnie jak ktoś jest napalony to i tak kupi.Ja tak podszedłem do sprawy no i po dwóch miesiącach silnik wymieniałem ale powiem szczerze że warto było pumke kupić bo to teraz moja pasja i moje życie.
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 01-03-2008, 21:40   

Morgan no właśnie nie chcielibyśmy w malignie kupić czegoś co zaraz się rozleci :( Samochód ma dawać przyjemność, a nie ranić (nie, nie jesteśmy naiwni i wiemy, że cudów nie ma i w stare autko trzeba wkładać!). Ciekawe o co sprzedawcy chodzi z rozrządem i olejami. Może jednak nie rozrząd, a pasek i może olej to częściej jednak wymienia, a nie co 25 tysięcy...
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-03-2008, 21:45   

No wiesz jak kupisz autko to i tak warto wszystko powymieniać bo sprzedawca swoje pisze a w realu może być coś innego.Zwróć uwage na pedały jeżeli gumy na pedałach nie są zabardzo zjechane to znaczy że auto nie przejechało zadużo kilometrów.Wiadomo ten rocznik to na pewno 1 z przodu ale oby nie było 2 a po wytartych siedzeniach czy dywanikach można już dużo się dowiedzieć.
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 01-03-2008, 21:50   

Morgan ja mam jeszcze jedno pytanie... Powiedz mi proszę, gdzie patrzeć na gumę pod zderzakiem, bo dalej nie wiem o co chodzi mimo że porównywałam różne Pumy :mad: Wiem, żeby sprawdzić zaślepkę poduszki, dopasowanie części itd. Nie wiem jak rozróżnić stan pasów przed wystrzeleniem poduszki i po...

Widzę też, że nie ma "wiatraczków"...

Murka
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-03-2008, 22:05   

No alusy sa inne niż fabryczne.jeżeli chodzi o gume to pod zderzakiem miedzy tymi dwoma zaookrągleniami powinna znajdować się guma taki pasek.

 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 01-03-2008, 22:46   

Ok, w końcu załapałam o co chodzi z tą gumą ;) Jeszcze tylko o te pasy muszę się dowiedzieć... (chodzi mi o to, jak poznać czy napinacze pasów odpaliły). Szkoda, że do silnika nikt nie jest w stanie wejść :razz:

PS Czy ktoś się orientuje, czy już na umowie sprzedaży muszę wypisać wszystkich współwłaścicieli :?: I czy współwłaściciele muszą mieć wspólnotę majątkową, czy mogą być zupełnie obcymi osobami :?:

Za wszelkie rady i pomoc dziękuję :!:
Murka
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 01-03-2008, 23:06   

Murka i Murek napisał/a:
czy już na umowie sprzedaży muszę wypisać wszystkich współwłaścicieli :?:

Jeżeli auto kupi jedna osoba (Ty) a będziesz chciała zarejestrować ją np. na dwie osoby to konieczna będzie np. umowa darowizny (między Tobą a drugą osobą - przyszłym współwłaścicielem). Dlatego lepiej będzie od razu (w umowie sprzedaży) umieścić dwóch kupujących.

Murka i Murek napisał/a:
I czy współwłaściciele muszą mieć wspólnotę majątkową, czy mogą być zupełnie obcymi osobami :?:

Nie muszą mieć wspólnoty majątkowej. Mogą być to obce osoby.
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 01-03-2008, 23:08   

Murka i Murek napisał/a:
Czy ktoś się orientuje, czy już na umowie sprzedaży muszę wypisać wszystkich współwłaścicieli :?:
- TAK,
Murka i Murek napisał/a:
I czy współwłaściciele muszą mieć wspólnotę majątkową, czy mogą być zupełnie obcymi osobami :?:
- mogą to być 2,3,4 zupełnie obce sobie osoby... Uważaj tylko przy wpisywaniu PIERWSZEJ osoby na umowie, bo ta osoba będzie figurowała w dowodzie rejestracyjnym jako pierwsza (na przodzie dowodu) a w przypadku zawierania ubezpieczenia niektórzy ubezpieczyciele biorą to pod uwagę (wiek etc.) ;)

Powodzenia w zakupie - tylko nie kupuj auta oczami... :cool:
Najlepiej pojechać z osobą "niezainteresowaną" - bo ty się zachwycisz i nie będziesz już lookać obiektywnie a druga osoba może zauważyć jakieś wady i po prostu Ci odradzić...
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 01-03-2008, 23:17   

Hehe, ale zgraliście się :razz: :wink:

Dobrze, czyli jakby co to od razu wpiszemy kogo trzeba!
Kiedyś ktoś na Forum napisał, iż "np. roczniki 97 szczególnie są wrażliwe na pękanie paska napędu rozrządu (po tej przygodzie nawet naprawiony silnik już nigdy nie chodzi tak samo." No, a tu już jest wymieniony cały rozrząd ponoć...

Waluś napisał/a:
Powodzenia w zakupie - tylko nie kupuj auta oczami... :cool:
Najlepiej pojechać z osobą "niezainteresowaną" - bo ty się zachwycisz i nie będziesz już lookać obiektywnie a druga osoba może zauważyć jakieś wady i po prostu Ci odradzić...

No pojedziemy z tatusiami :razz: 1997 rok... oby tylko to jednak nie było 216 tysięcy i silnik nieźle chodził :sad:
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2008, 07:23   

Murka i Murek, odnosnie tej srebnej Pumy to zwróć uwage na spasowanie przedniego zderzaka z błotnikami zwłaszcza po stronie pasażera, na tylnich błotnikach wyłazi rdza i zobacz na ile jest zniszczona, wytarta tapicerka foteli i wykładzina czy nie jest mokra, bo z tych zdjeć troche słabo widać. I jeszcze jedno - ja tez staram sie nie byś naiwny ale Pume kupiłem sercem a nie rozsadkiem :wink: Powodzenia! :smile:
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 02-03-2008, 11:28   

Ok, to zobaczone. Co mogę powiedzieć od razu:
:arrow: koroduje nadkole, są bąble, brązowy kolor i już przebita rdza
:arrow: skorodowane podwozie
:arrow: bardzo wytarte pedały... wygląda na 260 tys.
:arrow: jest z przodu guma
:arrow: nieźle spasowane części, ale widać dodane spawy
:arrow: tapicerka nie jest przetarta, wysiedziana :razz:
:arrow: wymieniony pasek rozrządu, ale nie na fordowski (co ja gadam, dosłownie wymieniony na garażach, tak jak parę innych części)
:arrow: serwisu Forda to auto nie widziało :mad:
:arrow: silnik równo chodzi, nie ma wycieków
:arrow: olej wygląda jakby go ktoś tydzień temu wymieniał :roll: (podobno Mobil syntetyk)
:arrow: porysowany lewy bok pod szybą
:arrow: nic nie tłucze na wybojach, tarcze hamulcowe trzeba niedługo wymienić
:arrow: jeden kluczyk
:arrow: lampy niezaparowane mimo takiej pogody
:arrow: brak alufelg seryjnych, są letnie opony (jeździli na nich w zimie)
:arrow: zeszli z ceną do 13 300
:arrow: zgodzili się na wizytę u mechanika, ale nie wiem czy w ogóle warto :cry:

Na razie nie wiem co o tym wszystkim myśleć...
Murka
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 02-03-2008, 12:34   

To teraz najtrudniejsze przed Tobą - decyzja...
Ja uważam, że warto mimo wszystko nabyć auto z lekką przeszłością i WSADZIĆ w nie troszkę kasy (wiesz wtedy czym jeździsz i co już było zrobione), niż polować na super okazję - i w pewnym momencie okaże się, że zaczyna się sypać i kolejne kasa do tyłu...
Teraz to już Wasza decyzja - albo jedziecie do serwisu i czarna na biało wiecie nad czym popracować albo szukacie dalej... :( :roll:
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2008, 15:25   

Pumke mozna pomalowac i rdzy nie bedzie widac ( ja swoja tez z rdza kupiłem), to ze pedały sa wytarte to nie musi znaczyc, ze ma 260tys km ale ze np auto było uzytkowane w miescie, z tapicerka sie myliłem ale jak napisałem to zle z tych fotek było widac, szkoda ze nie ma drugigo kluczyka (kolejny koszt Cie by czekał), a co do wizyt w ASO moja Puma widuje ASO ale jej wizyty nie sa tam notowane bo za duzy koszt by wychodził, wiec poprostu moja Puma zajmuja sie ludzie z ASO ale po godzinach. Jesli jest auto sprawne technicznie to smiało bierz, jedz do mechanika i dokładnie niech sprawdzi! trzymam kciuki za podjecie słusznej decyzji! :0
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-03-2008, 15:31   

Murka i Murek napisał/a:
oby tylko to jednak nie było 216 tysięcy i silnik nieźle chodził :sad:

Dla silnika 1.7 pumy - 216 tys. to małe piwo przed śniadaniem (jeśli ktoś dbał o ten silnik), prędzej padnie cały osprzęt (jakieś wężyki, rurki i inne pierdołki etc., zawieszenie, napęd) niż silnik. Lepiej wg mnie kupić dobrze utrzymane i dbane 216 po wymianach zawiechy, innych elementów które się zużyją, niż 150 które w rzeczywistości ma 360... Dziwnym trafem każdy sprzedawany samochód ma od 90 tys. do 150 w najgorszym wypadku... hmm wszyscy kupują samochody żeby jeździć nimi w niedzielę do kościoła ;) I wydaj te 100 czy 200 na sprawdzenie auta - to się w przypadku tego auta szybko zwróci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo