Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
07-04-2008, 13:20
Murka i Murek na pumexowych ścieżkach...
Autor Wiadomość
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2008, 22:20   

Murka i Murek napisał/a:
Dlatego chcemy zabrać kota do ASO i sprawdzić co w nim siedzi
owszem powiedza co w nim siedzi,ale licz sie z tym,ze to bedzie dluga litania, u mnie pompa wspomagania podobno miala byc ruina,ale spalonego sprzegla nie zauwazyli a za taki test wybulilam 295 zl
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 05-03-2008, 23:54   

Ja jeszcze ponowię pytanie:
Jak wygląda pas przedni pod maską w takich nowszych Pumach :?: Bo powiem szczerze, że nie potrafię znaleźć w modelu z silnikiem 1.6 pasa takiego jak w 1.7. Nie widzę tych trzech naklejek...
Shakira napisał/a:
owszem powiedza co w nim siedzi,ale licz sie z tym,ze to bedzie dluga litania, u mnie pompa wspomagania podobno miala byc ruina,ale spalonego sprzegla nie zauwazyli a za taki test wybulilam 295 zl

To co robić :?: :smile:
 
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 06-03-2008, 07:55   

ta wygląda nie najgorzej parę małych wgniotek brak jednego dekielka na feldze ale cena o wiele niższa od tej co oglądałeś

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4371091

a tutaj masz zdjęcie 01 z belką

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4186106
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 06-03-2008, 10:13   

Helpix napisał/a:
Przy okazji szukacie idealnego samochodu, ale pamiętajcie są to auta używane więc zawsze i w prawie każdym znajdzie się coś do zrobienia,
tak samo jak prawie każde ma jakieś przejścia drogowe. Trzeba znaleźć kompromis, choć wiem, że jest to niezmiernie trudne :wink:

Bije się w pierś i przyznaję rację... Wiemy przecież, że to nie nowe samochody, a oczekiwania mamy jak do nowego - wsiadać i jechać :mad: Trzeba zmienić nastawienie, bo... daleko tak nie zajedziemy :wink:
Bartek napisał/a:
ta wygląda nie najgorzej parę małych wgniotek brak jednego dekielka na feldze ale cena o wiele niższa od tej co oglądałeś

Nie ukrywam, że cena od razu nas nie odrzuciła w samochodzie z Gliwic, bo: kolor nietypowy, blisko, nie ma wgnieceń :razz: , 2 komplety kół, zadbana w środku i już zarejestrowana. Do tego chłopak w Polsce jeździ nią już 2 lata, a nie - wczoraj kupił, a dzisiaj się już pozbywa :mad:
Bartek napisał/a:
a tutaj masz zdjęcie 01 z belką

Tak, wiem :) Ale szukałam dowodu na to, że w roczniku 2001 z silnikiem 1.6 są wszystkie 3 nalepy :wink: W "naszej" nawet tej żółtej nie ma, tylko tabliczka. Po prostu zastanawiam się, czy to dobitnie świadczy o tym, że auto było porządnie stuknięte, czy... ten model tak ma :roll:

Dzwoniłam właśnie do ASO Forda w Gliwicach. Przyjemność podpięcia samochodu do komputera, sprawdzenie elektroniki, układów oraz pomiar grubości lakieru kosztuje 270 zł. Sporo, ale może to normalna cena za ASO. Jeśli spodoba nam się Puma to chyba warto tyle dać :?: Co do samej Pumy to jeszcze wymieniana była tylna lampa i właściciel "mówił że raz mu sie zdarzyło tak, iż - ktoś coś w serwisie spieprzył i jakieś węże sie pozrywały, jak jechał to jakaś lampka sie zapaliła". Podobno naprawione ;) Jest przekonany, że bity był tylko prawy bok i nic więcej.
Murka
 
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 06-03-2008, 14:42   

Murka i Murek napisał/a:

Nie ukrywam, że cena od razu nas nie odrzuciła w samochodzie z Gliwic, bo: kolor nietypowy, blisko, nie ma wgnieceń :razz: , 2 komplety kół, zadbana w środku i już zarejestrowana. Do tego chłopak w Polsce jeździ nią już 2 lata, a nie - wczoraj kupił, a dzisiaj się już pozbywa :mad: Murka


hmmm 19000 a 13500 to duża różnica wystarczy na rejestrację koła i na pewno zostanie, no to że już 2 lata w Polsce tłuczona to akurat jak dla mnie minus;)

Murka i Murek napisał/a:
Bartek napisał/a:
a tutaj masz zdjęcie 01 z belką

Tak, wiem :) Ale szukałam dowodu na to, że w roczniku 2001 z silnikiem 1.6 są wszystkie 3 nalepy :wink: Murka


ale to właśnie jest 01 i 1,6 :mrgreen:

Murka i Murek napisał/a:
D Co do samej Pumy to jeszcze wymieniana była tylna lampa i właściciel "mówił że raz mu sie zdarzyło tak, iż - ktoś coś w serwisie spieprzył i jakieś węże sie pozrywały, jak jechał to jakaś lampka sie zapaliła". Podobno naprawione ;) Jest przekonany, że bity był tylko prawy bok i nic więcej.
Murka


tia i nie wie co sie spierdzieliło i jaka lampka zapaliła???
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 06-03-2008, 15:49   

Bartek napisał/a:
ale to właśnie jest 01 i 1,6 :mrgreen:

No tak, ale tu są tylko dwie nalepki i dalej nie wiem ile ma być :mrgreen: :razz:
Bartek napisał/a:
hmmm 19000 a 13500 to duża różnica wystarczy na rejestrację koła i na pewno zostanie, no to że już 2 lata w Polsce tłuczona to akurat jak dla mnie minus;)

Zapomniałeś jeszcze dodać, że nie ma radia i posiada brudną tapicerkę :razz: Powiem szczerze, że ja już nie wiem co myśleć :mad: Mam nadzieję, że uda się, aby Mr Maya rzucił na niego okiem, to może właścicielowi ujdzie para i opuści z ceny sporo :mad: Nie wiem ile powinien ten rocznik kosztować, ale chyba 18 700 nawet z dodatkowymi kołami to chyba za dużo :571:
Widzę, że jesteś tak samo podejrzliwy jak my :!: :mad: :sad: Myślimy, że każdy nas chce oszukać, wcisnąć nam bubla i pozbywa się auta tylko dlatego, że nie może na niego patrzeć i dalej w niego ładować kasy... Czy to chorobliwe :?: A może to po prostu prawda? Trzęsiemy portkami, żeby tylko się nie nadziać... wrr

PS Jeszcze mam pytanie, bo zapomniałam spytać babki. Czy ponosi się konsekwencje za odwołanie w ostatniej chwili przeglądu w ASO? Bo jak np. Mr Maya stwierdzi, że auto jest do d... to nie ma co kasy wywalać.
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 06-03-2008, 16:35   

Shakira, widziałem juz Pumy z 2001 roku co miały zgnite tylnie błotniki! :(
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 07-03-2008, 23:42   

No i dzień się kończy. Niestety znowu nie kończymy go z Pumą :cry: Ale po kolei...
Pojechaliśmy zobaczyć samochód z Gliwic. Autko z 2001 roku (rejestracja początek 2002). Wizualnie zadbany, lakier fajny jak na ten rocznik, parę drobnych rysek itd., ale jechaliśmy z nastawieniem na kupno 7 letniego samochodu. Silnik wydawał się w porządku, elektryka działała, a właściciel, tak jak pisaliśmy wcześniej, za Pumę z dodatkowym kompletem kół chciał 18 700. Brak było jakichkolwiek oznak korozji i ogólnie strasznie nam się auto spodobało, a ponieważ cena była wysoka to zastanawialiśmy się nad sensem drogiego przeglądu... W końcu jednak stanęło na tym, że na przegląd pojedziemy. Jadąc za Pumą zauważyłam, że lewe światło było słabsze od prawego (ale co tam). Niestety chwilę później zdziwił mnie fakt, że 7 letni samochód dymi z rury jak autobus :!: I to nawet na luzie... nie mówiąc o ruszaniu - dramat [sic!]. Wzbudziło to nasze podejrzenia. Dalej nie będę opisywać, bo to długa historia. Tak tylko dla ciekawych wypiszę jaką listę otrzymaliśmy po przeglądzie (odpuszczono nam już pomiar grubości lakieru :lol: ). No więc do wymiany:
:arrow: tarcza hamulcowa przód 2x (466,04 zł)
:arrow: klocki hamulcowe przód (185,44)
:arrow: tuleja wahacza przód 2x (46,94)
:arrow: tuleja wahacza 2x (77,44)
:arrow: tuleja stabilizatora 2x (65,14)
:arrow: element montażowy 2x (205,70)
:arrow: łożysko - rozpórka zawesz. przed. 2x (67,06)
:arrow: płyn chłodzący 2x (43,92)
:arrow: pompa wody (311,10)
:arrow: pasek wiel. (104,19)
:arrow: osłona przegubu wewn. (62,46)
:arrow: płyn do wspomagania 1,5x (89,28)
:arrow: płyn hamulcowy dot4 1l. (37,00)
:arrow: napinacz paska wiel. (580,72)
razem: 2 342,43
Wiemy, że to części oryginalne stąd te ceny. Podajemy je, bo może ktoś się chce dowiedzieć ile trzeba wybulić w ASO w Gliwicach :lol:
Jeśli chodzi o robociznę, to nie będziemy się rozpisywać (jeśli kogoś szczegóły interesują to piszcie):
robocizna: 2 520,52
RAZEM KOSZTY: 4 862,95
OK, powiecie, że to są rzeczy które normalnie się wymienia - RACJA :!: Po prostu gościu nie robił NIC stąd też tyle się tego nazbierało.... ALE... Decydującym argumentem był stan silnika. Otóż facet w ogóle (powtarzam W OGÓLE), nie miał pojęcia co za olej znajduje się w samochodzie. Mechanik chwycił się za głowę, oleju praktycznie BRAK :!: Prawdopodobnie silnik tak szybko zżerał olej, bo był kompletnie nieszczelny. W związku z tym należałoby zmienić tłoki, pierścienie i pewnie też inne rzeczy :573: Na pocieszenie - właściciela też szokło i kopara mu opadła ;) (na ile to szczere nie nam oceniać...). Na razie jesteśmy rozczarowani i nie chcemy wyciągać wniosków, nie w tym stanie ;) Pumy owej raczej nie zakupimy :razz: Śliczna jednak była ;)
Chyba ogólnie mechanikom było nas żal, hehe. Plus za bardzo profesjonalne podejście do młodych i nieświadomych :!:
Murka i Murek
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2008, 21:55   

Murka i Murek, kurcze, ale napisaliscie :D
 
 
Paola 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 1138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2008, 00:51   

Jestem w szoku :shock:
_________________
Puma Roku 2008:
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=2397
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2008, 08:50   

Etam w szoku! To co rozpisałi to sami strwierdzili, ze to sa normalne rzeczy jakie sie wymienia. Do tej lity by mogli jeszcze dodac np przeglad klimatyzacji, wymiane płynu chłodzenia i nie zdziwiłbym sie jak też łącznieki stabibilzatora. A to, ze facet nie dolewał oleju.... No cóż, sa i takie typki :mrgreen:
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 09-03-2008, 09:39   

Powinnam umieścić tę listę w nowym temacie pt. "A czego Ty jeszcze nie wymieniłeś w swojej Pumie przed sprzedażą?" :lol: Co tu dużo mówić - szukamy dalej :razz: :mrgreen: Nawet mamy następną na oku, ale boje się, że ktoś nam ją zwinie, bo nieźle wygląda :553: Daleko mamy i trzeba znaleźć czas na oględziny.
Podpowiedź dla szukających Pumy: pierwsze pytanie po usłyszeniu w słuchawce głosu właściciela :arrow: "wymień nazwę i rodzaj oleju wlewanego do swojego samochodu" :!: Jeśli otrzymamy odpowiedź, jedziemy zobaczyć czy nam się podoba wizualnie, dalej czy nie ma oznak poważnej korozji, a potem... zbijamy cenę i jedziemy na przegląd. Na pewno coś wykryją, więc PO, jeśli jeszcze się nie zniechęciliśmy, zbijamy cenę dalej i kupujemy :cool: To na razie teoria :lol: Mam jednak nadzieję, że już niedługo.
Może i lepiej kupić zadbany rocznik 97/98, niż 2001 zakładając, że już się część posypała i właściciel był zmuszony coś wymienić :razz:

Teraz porefleksyjne pytanie: czy to my na razie w swojej krótkiej historii kupna trafiamy na takie ciu... egzemplarze, czy w każdej napotkanej Pumie należy się spodziewać, że silnik się zaraz wysypie :?: Proszę o komentarze :twisted:
Pozdrawiam już bardziej optymistycznie :mrgreen:
Murka
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2008, 15:41   

Murka i Murek, nie musicie szukać Pumy z 2001 ale musicie szukac takiej ktora bedzie w zadowalajacym Was stanie! Faktem jest ze kazdy z nas juz wiele czesci wymienił w swojej Pumie. ;)
Odnosśnie ostatniego pytania to ja kupiłem Pume pierwsza jaka zobaczyłem :) Auto nie było po powaznym wypadku a silnik jest w bdb stanie :) Na reszte przymknełem oko! :mrgreen:
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 09-03-2008, 18:24   

ja też kupiłem pierwszą pumę jaką oglądałem! Po 3 miesiącach musiałem już wyłożyć 3-4 tys zł na rozrząd, amortyzatory, klocki, tłoki, pierścienie i uszczelnienie głowicy :lol: Miłość jest ślepa :razz:
_________________

 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 09-03-2008, 19:30   

Nowe auto to do salou. Te auta maja juz swoje lata. Ja wolalem tanio kupic a za reszte ponaprawiac co czynie i mam tym sposobem pume w stanie igla.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo