Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór letnich opon i alufelg
Autor Wiadomość
Sestokacjusz
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 11:02   

udało mi sie po wielkich bojach znaleźć u mnie w okolicy toyo T1R 195/45/16 po 320 zł za sztukę z robocizna i jak dla mnie najlepsza opcja tylko teraz mam większy problem znaleść fele dla tych opon rozumiem po przeczytaniu tutaj kilku tematów iż musiałyby mieć one 6x16 ewentualnie 6,5x16 (7x16 to już za dużo) o jak najmniejszym ET czy to możliwe w ogóle?? ,Dla mnie nie bardzo od kilku godzin dzwonie po sklepach :shock: jakaś alternatywa ?? na opony jestem zdecydowany na 99%
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 11:50   

Sestokacjusz napisał/a:
musiałyby mieć one 6x16 ewentualnie 6,5x16 (7x16 to już za dużo) o jak najmniejszym ET czy to możliwe w ogóle??


Ciezko Tobie bedzie znaleść tak waskie felgi 6x16, łatwiej bedzie 6,5x16, ale IMO do tych opon na ktore jestes zdecydowany to najlepiej beda 7x16 - np: http://moto.allegro.pl/it..._nowe_fvat.html lub jeszcze lepiej 7,5x16 ale w tym juz przypadku dobrze by felga miała rant - np: http://www.netcar.pl/x_C_...5&PNT=115528830
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-05-2008, 12:49   

Hadzi, nie wprowadzaj kolegi w błąd! Do opony 195 felga 7" będzie za szeroka!
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Sestokacjusz
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 14:06   

Właśnie wróciłem i wybór był dość ciężki i bez zamieszania tez sie nie obyło.

Najpierw udało mi sie zlokalizować felgi 6,5x16 firmy MSW o intensywnym mleczno srebrnym kolorze o ET25 niestety w połowie drogi do domu zadzwonił do mnie właściciel mówiąc iż w centrum dystrybucyjnym OZ (producenta MSW) już do forda pumy "przerabiali" ta felgę i przy skręcie ocierała o wykładzinę nadkola znam go dość dobrze więc nie mam powodu mu nie wierzyć choć wątpliwości pozostały.

Stanęło na ronalu R42 6,5x16 niestety ET to 40 ale znowu przerabiali to i nic przy oponie 195/45/16 nie ocierało pozostała kwestia wysunięcia felgi do przodu i właściciel sam zaproponował zorganizowanie mi dystansów jeśli będzie za bardzo schowana opona nie pozostanie mi nic innego jak je założyć oby zawieszenie sie nie spieprzyło tylko z tego powodu zbyt szybko

co o tym sadzicie :?:

Hadzi >>na 7x16 powiedział że może założyć ale nie daje mi na tak rozciągnięta oponę żadnej gwarancji i nie bierze żadnej odpowiedzialności :razz: bo sporo przekracza dopuszczalne normy
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 15:04   

Opoya, nie bedzie szeroka! Opona bedzie sie układawa w lekki trapez, a juz przy szerszej i z rantem feldze to w ogole bedzie moidzio! :grin:

Widzisz? Przednia opona jest na lekko węższej feldze,a tylnia pewnie juz na 8'
Sestokacjusz, uwierz mi ze na szersze felgi da sie nałożyć węższe opony. Tylko, ze nie wszystkie zakłady wulkanizacyjne potrafia to robić. A normy to by przekraczało gdyby poza obrys błotnika wystawało.
 
 
zoharek
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 18:28   

Opoya, Hadzi, felga 7J nie jest za wąska dla 195, opona nie będzie w trapez, 195 to najwęższa opona jaką na 7J można założyć, ale jak najbardziej jest to dozwolone. Ja mam taki układ, czyli 195/50/15 na 7J felgach i jest OK, idealnie prosto, ale nie ma trapezu!
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 19:10   

zoharek, na 7calową felge mam nałożona opone 205 i bok opony jest idealnie prostopadły do podłoża. 195 przy 7' jest w lekki trapez i tak sie daje na przednia oś by felga nie ocierała o droge przy bardzo gwałtownych i ostrych manewrach, a z tyłu najpiekniej wygladaja 8', ale to juz hard core :mrgreen: Dlatego IMO najfajniejsze to 7,5' felgi ale to moje zdanie.
O 17' też mi niektorzy mowili ze zle robie ze je kupuje, a ja mimo wszystko je kpilem i troche zaluje ze 17' a nie 18'...
Ty a czemu masz taka "taczke"?
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 02-05-2008, 19:18   

W związku, że nic nie kumam z tych cyferek mam pytanie: po czym poznać, czy na moją felgę wejdzie opona 195 - obecnie mam 205 (50 R15). Wiem, że mam felgi ET35 - czy to wystarczy? A skąd się dowiedzieć ile J ma moja felga?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2008, 19:27   

robertpuma1910, przewaznie na odwrocie felgi jest wytłoczenie o parametrach felgi.

(taki prosty przykład szukany na szybkiego)
Na czerwono zaznaczyłem nazwe felgi i jej symbol "model" a na zielono rozmiar. W tym przypadku jest tez podane ET, ale nie jest to obowiazek, jak tez nie musi felga miec podanego wymiaru otworu na piase (osadzenia),ilosci otworów śrub i podanej odległości miedzy mini. Sa tabele, ktore powiedza Ci ja jaka felge bedziesz mógł załozyć odpowiednia felgę.
 
 
zoharek
[Usunięty]

Wysłany: 03-05-2008, 19:49   

Hadzi, mam 195 i mam 7J i widzę własnymi oczami, że żadnego trapezu nie ma ;)

O jakiej taczce mówisz? :D
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-05-2008, 20:54   

No ale lekko?? Nie mow nic, ze a nic... ja mam 205 i jest rozwo a Ty majac 195 to lekko bedzie sie w trapez robiło... ale zaznaczam lekko chyba ze masz 2.0 cisnienia to moze ni ebyć widać bo ja mam 2.5 lub 2.7 - nie pamietam :)

Taczka? Przod jest wyzej niz tył ;)
 
 
zoharek
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2008, 21:58   

Bo mam do dup* sprężyny ;) Już jest ok :P
A ty masz wóz drabiniasty z takim ciśnieniem :D powinno być 2.0 przód i 1.9 tył, albo 2.1 przód 2.0 tył nie pamiętam :)
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-05-2008, 22:10   

Hadzi, no z ciśnieniem lekko przegiąłeś ;)
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-2008, 22:43   

zoharek, ma rację - 2.5 to za dużo!
A co do szerokości, to mając opony 205 na felgach 7" już jest IMO za wąsko! Nie jest to tylko moje subiektywne wrażenie, mój oponiarz też to potwierdza. Ciśnienie mam dobre.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Paola 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 1138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-2008, 23:14   

Opoya, ja mam opony 205 na felgach 8" i jest zdecydowanie za wąsko. Ciśnienie mam 2.2 i jest ok.
_________________
Puma Roku 2008:
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=2397
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo