Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
20-08-2008, 19:49
Problem ze skrzynia biegów
Autor Wiadomość
gawel0rd 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-08-2008, 19:45   Problem ze skrzynia biegów

Witam.
Mam ostatnio spory problem ze skrzynia biegów, mianowicie z pierwszym biegiem, gdy próbuje ruszyć z jedynki to odskakuje mi na luz, a przytrzymujac to czuc ze chce odbic ... bylem u mechanika i powiedział mi ze to cała skrzynia biegów jest do wymiany, choc znajomy mówi że nie koniecznie bo może być to coś innego i o wiele tańszego.
I tu pytanie do Was - mieliscie juz podobna sytuacje ? I czy macie jakiś zaufanych mechaników z POZNANIA lub okolic którzy sprawdza czy to na pewno cała skrzynia jest do wymiany ?
Bardzo prosze o odpisanie
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-08-2008, 20:10   

Nie będzie trzeba wymieniać całości ( skrzyni ) pod warunkiem że znajdziesz części do takiej skrzyni - Ja miałem tak w asterce wywaliło mi tryby piątego biegu - na szczęście miałem wujka który mi takie cudo wyciął - astra wówczas była prawie nowa i części to był koszt rzędu 5000 pln cała skrzynia około 10 tysi :-( ale w skutek tych ingerencji był taki że skrzynia chodziła miękko jak w bajce i znajomi nie mogli się nadziwić lekkości prowadzenia lewarka. Tak czy tak skrzynie musi Ci ktoś rozebrać i sprawdzić - życzę aby się udało ;-)
to co ja piszę jest na moim przykładzie - objawy te same :-) żeby wiedzieć tutaj coś na pewno trzeba drzeć skrzynię :-( nie ma zmiłuj :lol:
_________________

 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21-08-2008, 06:15   

Adrianus skrzynie idzie kupic juz za 400zl a koszt rozebrania skrzyni moze byc podobny a gdzie czesci lepiej kupic skrzynie z rozbitka
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-08-2008, 09:10   

Mr.Maya dobrze gadasz :-) ja pisałem o przypadku swoim sprzed kilku dobrych lat :-) jeśli chodzi o pumę to faktycznie lepiej pewnie będzie kupić nową starą skrzynie a tą pchać na części :-) ja bym się może i bawił w rozbieranie ale samodzielnie :-) metodą garażową :-)
_________________

 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2008, 11:21   

a ja od samego początku mam problem z wchodzeniem wstecznego, przeważnie nie wskakuje za pierwszym razem, mechanik powiedział, że to przypadłość forda i chyba ma racje, bo wcześniej jeździłem esortem i focusem i też był problem z tym wstecznym
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-08-2008, 13:34   

Zadzwoń pod ten numer. To jest warsztat na Żegockiego. Poki co tam naprawiam swoje Pumki. Możesz sie powołać na koleżanke od dwóch srebrnych i jednej czarnej Pumy ;)
061 826 89 25
lub bezpośrednio do Pana Krzysia na kom. 605 917 848
Trudo mi ocenic czy sa tani czy drodzy, ale już trochePume znaja, wiec może cos podpowiedzą, co z ta skrzynią jest. W razie zakupu jakis części, to Klub Pumy ma rabaty w Auto Watinie. Odezwij sie wtedy do mnie na PW, to podam namiary do Pana z którym sie należy kontaktować.
 
 
 
Volo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 132
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-08-2008, 11:22   

Skrzynie da się kupić za 400zł problem w jej stanie.
Ja musiałem dać 750zł ale w super stanie.
Uważaj na Allegro, 3 skrzynie które oglądałem w super stanie to cieknące i zgrzytające kupy złomu.
Problemy z wbijaniem biegów rozwiąże dobry mechanik który ustawi ci dobrze wybierak.
 
 
 
gawel0rd 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-08-2008, 14:35   

i ogolem to kicha :(
okazało się ze babka od której kupowałem samochód miała sprzęgło ze szrotu, przez co poszły mi ząbki w skrzyni i cala naprawa (wymiana skrzyni + sprzęgła) 1700 zl :(
ale Pana Krzysztofa polecam każdemu kto mieszka w poznaniu lub okolicach, 100% fachowiec :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo