Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mozecie powiedziec na temat tej pumy...
Autor Wiadomość
StingMK
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 10:29   Co mozecie powiedziec na temat tej pumy...

http://otomoto.pl/ford-pu...a-C5590250.html

zastanawiam sie nad kupnem tej pumy ale nigdy nie mialem doczynienia z tym modelem i prosze o jakies konkretne opinie. autko jest z kalisza a wiec w moim miescie :razz:
z gory dziekuje i pozdrawiam
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 12:58   

Człowieku odpuść sobie ten samochód! Za cenę poniżej 10tyś pln nie kupisz żadnej dobrej pumy, a tym bardziej z 1999 roku :mad: . Felgi bez dekielków :sad: , tragiczny przedni zderzak, i na dodatek nie widać żadnej rdzy na tylnich nadkolach - co sugeruje, że ktoś już tam coś robił :mrgreen:
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 29-06-2008, 13:49   

Dekielki są na środkowym zdjęciu ale dlaczego tylko na jednym nie mam pojęcia.Auto świeżo sprowadzone więc cena może dlatego taka niska.Trochę mało fotek wnętrza i brak fotek silnika.Jak na realu nie obejrzysz to z takich zdjęć nic się nie dowiesz.
 
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 14:11   

Morgan, ale jezeli auto byloby "lalą" to nie sprzedałbyś za taką cenę w tym roczniku! Powinien dostac cos kolo 14 tys, a nie 9900 :( Jednym słowem wtopa dla tego kto go sprowadził (takie jest moje skrone zdanie, a mam znajomych handlarzy i jezdze z nimi po auta, więc się znam troszke :mrgreen: ). jezeli kupil tanio, to przeciez mógłby zarobić o wiele wiecej!
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 15:45   

StingMK, ja bym jej nie kupił bo mi sie poprostu nie podoba ten przedni zderzak :/
 
 
StingMK
[Usunięty]

Wysłany: 29-06-2008, 17:42   

dzisiaj jade obejrzec samochod to sie dowiem o nim troche wiecej... :wink:

[ Dodano: 29-06-2008, 23:31 ]
Samochodzik obejrzalem i wyglada to tak:
- stan karoseri BDB ale tylne nadkola posiadaja ogniska rdzy (poza tym lekko obtarte tylne prawe nadkole - do zrobienia)
- wnętrze zadbane (mozna powiedziec DB+). Minusy : - starty lewy boczek fotela kierowcy (do gąbki); - kierownica tez lekko starta; - do prawej strony deski rozdzielczej zamontowana byla gruszka od CB (zostaly 3 dziurki i zarysowania)
- przedni zderzak zachaczony o kraweznik nie dolega calkowicie do karoserii (puscily zaczepy lub sie polamaly)
- obecny wlasciciel przyjechal do mnie pod dom prosto z trasy (ok 60 km za miastem) a pod maska wszysto na pierwszy rzut oka OK: brak rozlanych plynow lub innych zlych znakow
- prowadzi sie calkiem fajnie, zawieszenie nie stuka, przyspieszenie lepsze niz sie spodziewalem
- ostatni serwis ASO - 07.07 (wtedy nastapila wymiana rozrzadu) - do tego czasu uzupelniona kasiazka serwisowa
- 2 komplety opon: na orginalnych alu i stalowki na zime

Tyle z moich spostrzezen :mrgreen:

Jak mozecie to doradzcie czy warto. THX z gory :grin:

[ Dodano: 29-06-2008, 23:37 ]
Jeszcze jedno. Samochod zostal sprowadzony z niemczech na poczatku miesiaca. Wymaga wszelkich oplat zwiazanych ze sprowadzanymi autami... (czyli jakies + 1500 zeta)

[ Dodano: 29-06-2008, 23:53 ]
Najprawdopodobniej postaram sie sprawdzic jutro auto u mechanika na kanale. Jak mozecie to napiszcie na co zwrocic szczegolna uwage przy ogledzinach :razz:
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 30-06-2008, 08:34   

moim skromnym zdaniem sprawdzić u mechanika jak jest ok to brać
tylko wydać 300zł na nowy przedni zderzak :mrgreen: no chyba że przy odśnieżaniu chcesz dorobić troszkę :lol:
nie ma idealnych 9 letnich samochodów
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2008, 08:35   

StingMK, a masz jeszcze 4-5tyś zł na czesci do niej?
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 30-06-2008, 09:42   

Hadzi napisał/a:
StingMK, a masz jeszcze 4-5tyś zł na czesci do niej?

pesymista :mrgreen: co Ty chcesz w pumiaku za 4 tys.zł. wymieniać??? uważasz że te za 14tys.zł. to nic tylko wsiadać i jechać?
ps.lepiej kupić za 10 dołożyć 4 niż za 14 i dołożyć 2 tys.zł.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 30-06-2008, 11:52   

No to Hadzi trafiłeś na kijowy egzemplarz. Ja swoją Pume mam już piąty rok i jak narazie to tylko elementy eksploatacyjne, rozrząd i alternator. A też kupowałem ją poniżej ceny rynkowej...
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 30-06-2008, 16:24   

mimo wszystko cena dość bardzo niska. Może łyka litr oleju na 1000km - posprawdzaj czy nie ma wycieków i generalnie sprawdź stan na bagnecie, chociaż to taka kwestia którą trudno sprawdzić przy zakupie. Przejedź się też z większą prędkością (ok160 ) i zobacz jak wtedy się zachowuje ( często niespodzianki po większym dzwonie wychodzą przy wiekszych prędkościach). Pooglądaj szpary czy się mniej więcej zgadzają, zobacz ile śladów jest za autem :wink:
Książką serwisową się nie sugeruj bo z tego co wiadomo dość łatwo ją zdobyć i uzupełnić.
Wytartą kierownicą się zbytnio nie martw, przy większych upałach kierownica "zostaje na rękach", ja w ciągu roku użytkowania starłem swoją. Jednak starty do gąbki boczek siedzenia przy 150kkm ? No nie wiem... Ja mam 140tyś i wnętrze jest praktycznie idealne.

powodzonka!
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2008, 10:25   

wąski, spokojnie :) Ja swoja kupiłem 1.5 roku temu i nic sie nie zepsuło, a jedynie co musiałem naprawić bo z usterka kupiłem to rdza i tylni czujnik ABSu, a i tłumik jeszcze :)
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 01-07-2008, 13:53   

Spoko Hadzi :wink: StingMK jeżeli podoba ci się to auto i nie masz do niego większych zastrzeżeń to bierz. Pojeździsz trochę i będziesz wiedział czy ma jakieś wady ukryte. Niestety zakup auta używanego to ryzyko. Można je zmniejszyć poprzez przeglądy przedsprzedażowe w ASO lub u mechanika, ale niektórych rzeczy nie da się zdiagnozować podczas godzinnego przeglądu. :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-07-2008, 18:15   

No niestety wąski ma racje kupna auta używanego to trochę loteria,a jak się napalisz na auto to nawet św.Piotr cię od zakupu nie odwiedzie.Jak masz kupić to kupisz. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez morgan 19-08-2009, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cristopor
[Usunięty]

Wysłany: 02-07-2008, 10:49   

zgadzam sie z wami nie kupisz pumy z tego rocznika za taka kase i to bezwypadkowa ktos se jaja robi :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo