Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
30-07-2008, 22:26
No to teraz moja kolej...
Autor Wiadomość
jesusek 

Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 48
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-07-2008, 15:37   

no prosze , to znaczy ze sobie moge i nie wiem gdzie pracuje i jakie sa dyrektywy ... no prosze :)

mysle ze nie bede w takim razie pisal bzdur , szkoda sie odzywac :)

zycze powodzenia w

"Przestępstwo fałszowania dokumentów zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponieważ kary wymienione są alternatywnie istnieje możliwość na podstawie art. 59 kodeksu karnego odstąpienia od wymierzenia kary, jeżeli sąd orzeka równocześnie środek karny, cele kary zostaną przez ten środek spełnione, oraz społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna. Przyznanie się do winy sprawcy, podobnie jak jego dotychczasowa niekaralność jest na pewno czynnikiem działającym pozytywnie w zakresie wymiaru kary dokonanego przez sąd."

milej zabawy :)

[ Dodano: 11-07-2008, 15:41 ]
aaaa i na koniec drobny szczegol zwiazany z ubezpieczeniami AC ... jesli ktos takowe posiada lub bedzie posiadal

kazdy ... ubezpieczyciel w polsce ma klauzule w umowie ze moze nie wyplacic kwoty wyzszej niz ta na rachunku :)

oczywiscie znow pisze bzdury ... ale zapraszam do lektury :) :)

[ Dodano: 11-07-2008, 15:56 ]
bez urazy ale , mowicie o legalnym obrocie pojazdami czy nielegalnym ??

laurenth to co opisujesz jest nielegalne zarowno u nas jak i w nieczech

legalne by bylo kiedy dostajesz 2 briefy , umowe niemca z komisem lub posrednikiem i umowe z tymze posrednikiem twoja .

a wtedy kiedy ktos bedacy w szarej strefie pomija te krokichcac uzyskac zysk bez placenia podatkow dokonuje przestepstwa.


az mi glupio czytac ze na oficjalnie dostepnym forum ,jak ludzie ( nazywajacy siebie handlarzami ) bezkarnie rozpisuja sie na temat dokonywania przez siebie wykroczen i przestepstw skarbowych i jeszcze namawiaja do tego innych tlumaczac sie "bo tak wszyscy robia"

dla mnie ta dyskusja jest juz zamknieta

uwazam ze jesli ktos sie juz zna na czyms , to powinien podac wszystkie za i przeciw a nie pisac bo tak sie robi .
 
 
mastaones
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2008, 15:57   

A mieliśmy pomóc chłopakowi auto kupić :D Jeszcze się chłopak zniechęci i kupi Tigre :P
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2008, 16:39   

Uważam, że każdemu przydadzą się takie informacje. Ta klubowiczką co miała problem z Radomiem to ja. I kwestia dokumentów jest cholernie ważna. Dokumenty jakie dostałam od tych ...... były wszystkie na nich, akcyza, rachunek ze Szwajcarią na 300CHF z adnotacja o uszkodzonym silniku. Auto zostało wyrejestrowane pod koniec czerwca a więc przyjechało na lawecie, ubezpieczone na początku lipca. Auto kupiłam we wrześniu i od ostatniego przeglądu co zostało odnotowane w książce serwisowej ( która podejrzewam była rzeźbiona jak te umowy na kolanie, o których piszecie) doliczyłam się około 300-500km a więc ktoś nim jeździł. Ale to mnie jakoś nie wyprowadzało z równowagi. Historia rozeszła się o opłatę recyckligową, której to ...... handlarze nie chcieli zapłacić twierdząc, że się ze mną tak umawiali i ja im to zasponsoruje. Przez to nie mogłam przerejsetrować auta przez kilka miesięcy. Jeździłąm na lewych blachach 3 miesiące. Po co lewe blachy? A po to, żebym mogła odjechać autem z komisu a nie na lawecie (zapłacić recykling,zarejestrować) lub by oni mogli jeździć autami (a mieli w swoim komisie sporo aut) z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi, proceder powszechnie przez nich stosowany. Opłaty nie zrobiłam i któregoś dnia policja po prostu ściągnęła mi te tablice tym samym 2 tygodnie byłam bez auta. Prokuratura bardzo szybko zareagowała na podrobione tablice i owi handlarze szybko zapłacili recykling nie tylko za mój samochód, ale też za pozostałe. Kolejna sprawa tak jak jesusek napisał, nie dajcie sobie wcisnąć zaniżonego dokumentu zakupu. Ja dostałam fakturę od nich na 1 200 zł. Ponieważ prokuratura wsiadła im na dup* to mają teraz skarbówkę na głowie, nie jestem tylko pewna swoich konsekwencji za podpisanie zaniżonej faktury, nie mniej jednak zeznałam na policji, że handlarz przekonywał mnie, że nie będę miała problemu a więc on mnie do tego nakłaniał twierdząc przy tym, że zapłaci wtedy mniejsze podatki. I w emocjach przy zakupie mojego wymarzonego autka targana uczuciami szczęścia zgodziłam się.Ponownie przywołuję słowa jesuska, w związku z AC, chyba zdajecie sobie sprawę co wyprawiają ubezpieczyciele, chcą wypłacać jak najmniej i jeśli rąbną mi auto to ile dostanę? 1 200 zł?
Ludzie nie dajcie się omamić przez handlarzy,słowami bo tak czy siak się robi. Oni chcą jak najwięcej zarobić a i jeszcze możecie się na mine nasadzić. Albo jednak idziecie na układ przepisywania dokumentów liczcie się z ewentualnymi problemami. Ja nie chciałam za .... handlarzy zapłacić 500zł oni tez nie no to teraz mają kłopoty.

Luki ja miałam zamiar sprzedać auto i mało za niego nie chciałam z prostej przyczyny, dużo w Sha włożyłam i jeszcze czeka mnie lakiernik, ale bądź wytrwały, my Ci pomożemy jeśli wcześniej nie zniechęcisz się czytając nasze forum zwłaszcza porad technicznych :twisted:

[ Dodano: 18-07-2008, 16:48 ]
może nie jest ze mnie specjalista, ale jeśli znajdziesz coś w Wawie lub okolicach mogę się przejechać i obejżec pumę :wink:

[ Dodano: 18-07-2008, 17:00 ]
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C5507998 nie polecam ogłoszenie zamieszczam tylko dlatego,że to są właśnie ci handlarze od których kupiłam samochód. Po pierwsze pierwsza rejestracja nie kosztuje 640 zl- tylko około 275zł. Wskazuje to na to, że chcą aby ktoś zapłacił za recykling. Po drugie to skończeni debile bo piszą o tablicach rejestracyjnych, fakt są zakryte, ale podejrzewam, że są to dwa kawałki tworzywa sztucznego, na które to nanieśli szwajcarskie znaki z dowodu rejestracyjnego, auto jest wyrejestrowane a więc tablic rej mieć nie może i nie sądzę, że są to tablice "dojazdowe",bo ubiezpieczenie OC wykupują w Polsce
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 18-07-2008, 17:10   

Shakira napisał/a:
w związku z AC, chyba zdajecie sobie sprawę co wyprawiają ubezpieczyciele, chcą wypłacać jak najmniej i jeśli rąbną mi auto to ile dostanę? 1 200 zł?

Nie dostaniesz 1200 PLN, ponieważ agent ubezpieczeniowy lub broker, który zawierał ubezpieczenie AC musiał wycenić pojazd wg któregoś z przyjętych przez ubezpieczycieli katalogów - z reguły InfoEkspert lub Eurotax. Katalogi te prezentują szczegółowo ile warty jest dany pojazd i uaktualniane są co miesiąc. W przypadku szkody brany jest ten sam katalog, na podstawie którego zawierano ubezpieczenie, obliczany spadek wartości pojazdu, wyceniana szkoda (procentowo) i wypłacane jest odszkodowanie.
 
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 18-07-2008, 19:35   

Mieliście trochę odpoczynku ode mnie... ale wróciłem :P Pełen nowych chęci i nadziei ;)
Po weekendzie rozpoczynam wojaż po Polsce w poszukiwaniu czegoś dla mnie. Jednocześnie mój znajomy będzie szukał mi czegoś za zachodnią granicą ;) Mogę powiedzieć, że zaczynam polowanie na dużo większą skalę :P Przydały mi się te wakacje :) Muszę stwierdzić, że jedyne czego mi brakowało to trochę więcej słońca, chociaż jednej ładnej, nadającej się do spożycia, rybki ;) , i Pumowego forum :D

Dziękuję wszystkim za udzieloną mi już pomoc, przepraszam za lekkie zamieszanie ;)
Mam nadzieję, że teraz pójdzie już łatwiej ;)
Jest ktoś z Torunia kto nie ma co robić w weekend? ;)
 
 
 
andrzej10
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2008, 15:02   

A ja napiszę coś od siebie w związku z zakupem furki. Moim zdaniem lepiej kupić coś lekko uszkodzonego nie naprawianego przez handlarza i zrobić to u jakiegoś kto się na tym zna i zrobi jak trzeba. A samochody z usterkami są zawsze tańsze. Pozdrawiam
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 19-07-2008, 21:50   

A co możecie powiedzieć mi o tym kotku? Prezentuje się nieźle. Minus - nie ma zdjęcia silnika. Warto jechać i zobaczyć ją na żywo? Jest ktoś z Torunia kto mógłby mi pomóc?
Pumcia - Toruń
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-07-2008, 22:00   

Tak na szybko... nie ma czterech poduszek a poza tym to strasznie musiały się komuś pocić łapki, bo skóra na kierownicy wskazuje na zdecydowanie więcej km niż 63 000.
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-07-2008, 00:37   

No i h.... kolejne pumka przeszła mi koło nosa.... :(
Za chwilę zacznę płakać ;(
Ale nie mam zamiaru się poddawać. Szukam dalej...
No to mam 4 kandydatki ;)
Żory - Czerwona '99
Brakuje zdjęcia wnętrza... :/ Czyżby miał coś do ukrycia? Dzisiaj będę do niego dzwonił, jak dostanę więcej zdjęć to postaram się wstawić. Chyba, że będzie wywalona poducha...
Wawa - Czerwona '98
Nie wiem czy to nie jest przypadkiem pumka jakiegoś klubowicza :566: Tylko jeden problem na tą chwilę... strasznie droga :( Gdyby zamiast tej szóstki była czwórka... :p Ale jeśli będzie tego warta... to może ;)
Osrołęka - Srebrna 2000 (?)
No właśnie... czy to aby na pewno jest 2000 rok? Zawsze myślałem, że 2000 rocznik ma inne felgi i to trzecie światło stop w klapie... Ale pewny nie jestem więc jak coś to mnie poprawcie, bardzo proszę ;)
No i na tą chwilę, ostatnia:
Zabrze - Srebrna '98
Na bank nie ma takiego przebiegu... A na fotelu kierowcy musiał siedzieć kolo warzący chyba z 200 kg... Jak można tak wgnieść siedzenie :p No i chyba gałka od skrzyni biegów jest nieoryginalna :(
Help...? :(
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2008, 09:49   

W innym temacie pisałam o tej czerwonej z Warszawy, tak należy do naszego kolegi puma666, cena owszem wysoka, ale puma naprawdę zadbana,dlatego gdybym miała jeszcze raz kupować pumę to wzięłabym tą. Naprawdę polecam. Zwróć uwagę, że samochód jest po przeglądzie. Rozrząd to koszt około 500zł, wymiana oleju z filtrami ok 200zł, tarcze i klocki kolejne 300zł, nie wiem ile ten akumulator Moll kosztuje, ja za swoj Bannera dałam 275z ł,no i do tego sa 2 komplety felg z oponami letnimi i zimowymi a to już naprawdę duży wydatek. Jak tak sobie zliczysz to wszystko plus przerejstrowanie auta to jesli kupisz auto za 13 000 - 14 000 zł to i tak wyjdzie ci kwota 16 000zł, bo przeciez nalezy na samym poczatku wymienic olej z filtrami i rozrzad. Zwróc też uwage na to, że wiekszosc aut jest sciagana z zagranicy i dosc czesto nie oplacona a to kowty rzedu 1 500zł

[ Dodano: 26-07-2008, 10:45 ]
A i jeszcze jedno, weź też pod uwagę, że niedługo może cię czekac wymiana sprzęgła. Jeśli się nie mylę to sprzegło wymienia sie w granicach 160 000km, ale oczywiscie jest to tez kwestia uzytkowania.
Co do pumy z Ostrołeki to pewnie jest to rocznik 1999, ale rejestrowana w 2000r, ktos rzeźbiac ogloszenie pierdyknal sie. Nie ma gumy pod zderzakiem a rzecz wydaje mi sie i potrzebna i szalenie praktyczna. To co wychwycila to jest malo plynu chlodniczego
Puma z Zabrza na bank ma 139 000km przelotu a moze nawet 239 000km i tez nie ma gumy, brak zdjecia silnika
Aj w tej czerwonej z Wawy tez nie ma gumy pod zderzakiem
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-07-2008, 12:46   

Ta czerwona z Żor już sprzedana. Dzisiaj dzwonie do klubowicza, zobaczymy ile uda mi się stargować :p
Znalazłem kolejną, wyglądającą na całkiem zadbaną:
Gniezno - Srebrna '99
Tu również dzisiaj zadzwonię, zobaczymy co mi powiedzą. Mam w miarę blisko więc pewnie i sam skoczę zobaczyć :)
Shakira Bardzo dziękuję za pomoc :)
 
 
 
Bartek i Madzia 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 606
Skąd: Kraśnik/Warszawa
Wysłany: 28-07-2008, 08:09   

Luki napisał/a:

Gniezno - Srebrna '99

ta wydaję się najlepszą propozycją z tych co pokazałeś no i cena przyzwoita, zarejestrowana jeśli prawdą jest że serwisowana w ASO to wszystko jest do sprawdzenia łącznie z przebiegiem , myślę że godna uwagi
_________________
Pozdrawiam

Bartek
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 28-07-2008, 10:40   

a ja się chyba czepne zderzaka z prawej strony,szczelina wydaje mi się większa niż z lewej, warto o to zapytać
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 28-07-2008, 11:20   

Też to zauważyłem. Po południu jadę do Gniezna więc przyjrzę się z bliska :) Na razie wiem tyle, że autko ma wymieniony rozrząd i przyjechało jakiś rok temu z Niemiec. Nie ma również problemu abym zabrał autko na stacje diagnostyczną. Zobaczymy co wyjdzie ;) Nie zagłębiałem się w szczegóły bo i tak tam jadę a lepiej rozmawia się na żywo niż przez tel.
Trzymajcie kciuki ;)
 
 
 
mastaones
[Usunięty]

Wysłany: 28-07-2008, 19:45   

Z tym rozrządem to nie był bym taki pewien... W Gnieźnie zawsze tak mówią a później wychodzi co innego... Dwóch moich znajomych już się na tym przejechało więc dla pewności sprawdź...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo