Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odprowadzenie wody z podszybia
Autor Wiadomość
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2014, 18:50   

o ile pamiętam to przelot/odwodnienie jest w samym rogu, woda przepływając przez niego spływa po kielichu pod skrzynką i wylatuje do komory silnika właśnie w zaznaczonym miejscu.

Ps. Tak jak mówisz w sprayu powietrzem to sobie możesz napsikać :) podjedź gdzieś na wulkanizacje z piwkiem, na pewno będą mieli końcówkę pistoletową podnieś machę i sobie to przedmuchaj nic nie trzeba rozkręcać więc 5 min roboty, przez lata się tam pewnie różne cuda zebrały, ja miałem igły, liście, i od groma ziemi, a na pierwszy rzut oka było czysto. Najgorzej jak poprzez zapchane odwodnienie woda osiągnie poziomem tą gumową przelotkę od kabli bo prędzej czy później przepuści wodę do środka
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 07-01-2014, 18:54   

Ale teraz mi się przypomniało ze dziewczyny tata w OSP jest to tam na bank mają sprężone powietrze wiec bd musiał może po weekendzie podjechać i zrobić ale wpierw wysuszę jak się da kanały i potem potraktuje zdrowo powietrzem.
_________________

 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 07-01-2014, 19:23   

To nie jest tak do końca, że woda sobie spływa tylko przez te dziury na skraju. W tej plastikowej ściance grodziowej są takie gumowe klapki po jednej i drugiej stronie.



Całkiem niedawno rozkręcałem wszystko w tych okolicach w celu znalezienia przecieku do kabiny i powiem tak, że samym powietrzem to wiele nie zdziałamy. U mnie było tam coś w rodzaju błota z zgniłych liści, pyłów i kurzu zbierającego się tam zapewne od nowości. I polecam odkręcić skrzynkę z bezpiecznikami pod maską bo jej tylna ścianka jest jakby elementem tej ścianki grodziowej ze zdjęcia i zaraz za jej końcem znajduje się ta gumowa klapka przez, którą woda ucieka z podszybia i właśnie tam znajduje się najwięcej osadu.
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 07-01-2014, 20:31   

To się w sobotę fest za to wezmę bo jak na razie cały środek wyjąłem żeby dokładnie zobaczyć gdzie leci

[ Dodano: 13-01-2014, 21:22 ]
Chyba się uporałem z problemem bo dziś lałem wodę ze słoika może to mało ale nie wleciała woda do środka , poczekamy do najbliższego opadu deszcze. Dla szukających odpływ dodaję fotkę.
https://imageshack.com/i/3o1vksj
_________________

 
 
EddY 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2014, 18:35   

tak się patrze na tę fotkę i nie mam zielonego pojęcia gdzie to :P muszę chyba sobie ją wydrukować i wtedy znajdę, bo przez ostatnie opady to w aucie mam powódź :(
 
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 14-01-2014, 18:53   

Dokładnie to on się znajduje pod skrzynka bezpieczników .
_________________

 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2014, 21:02   

Eddy zostaniesz "przeszkolony w temacie" na najbliższym spocie
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 14-01-2014, 22:17   

deejay,
A powiedz mi czy ja o dobrym miejscu mówię ??
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo