Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
05-10-2009, 21:55
uszkodzona szyba POMOCY !!!!
Autor Wiadomość
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 03-10-2009, 22:27   uszkodzona szyba POMOCY !!!!

Witam .
Mam pytanie, może ktoś się już z tym spotkał... Wracałem dziś do domu za samochodem dostawczym z przyczepą, i w pewnej chwili dosłownie "wystrzelił" mu z pod koła kamień prosto w moją szybę ;/ Która oczywiście nadaje się do wymiany.... I gdzie mam się teraz zgłosić ?? Oczywiście zatrzymałem ten samochód i dane mam tego kolesie jak coś....
_________________
Na zawsze razem....
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 05-10-2009, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 04-10-2009, 09:11   

Zadzwoń do swojej ubezpieczalni i zapytaj sie ich co i jak. Wiem, ze ubezpieczalnie do takiej sprawy na różne sposoby podchodzą. Jedne umyją ręce i powiedzą ze sam masz sobie radzić, inne obciażą gościa spod którego wystrzelił ten kamień a inne będą chciały by zarządca tej drogi zapłacił za szybe.
 
 
Mona 
& Ligi


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 09 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: Gliwice
Wysłany: 04-10-2009, 12:27   

Moim zdaniem nie bardzo masz szanse odzyskać pieniądze z ubezpieczalni bo nie ma szans udowodnić że to akurat z pod tego auta wyleciał kamień. Ale próbój, życze powodzenia.

Ligi
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 04-10-2009, 12:32   

ukochany17 napisał/a:
dane mam tego kolesie jak coś....

Dane personalne czy tylko nr rejestracyjny? Jeśli Ci podał dane personalne, tzn. że lamer jakiś i może masz szanse, bo tym samym jakby się przyznał. W przeciwnym wypadku nierealne. To jakby mi wandale przed blokiem uszkodzili szybę a ja pojechałbym na trase i pierwszego lepszego obarczyłbym winą, zbyt piękne żeby było realne :lol:
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-10-2009, 13:32   

pytanie nr 1 - masz polise AC ? - bo jesli masz, to możesz spróbować ze swojej , ale pewnie zniżki utracisz;

pytanie nr 2 - jakie masz dane tego kolesia? tylko imię, nazwisko czy może nr polisy OC, a moze spisałeś jego oświadczenie ?

jesli masz nr polisy, to spróbować uderzyć do jego ubezpieczyciela, (a nóż a widelec :lol: ) jesli CIę pogoni, to możesz pozwać i jego lub ubezpieczyciela , wtedy pozostaje kwestia dowodwa, czy masz jakiej dowody na to?, może koleś się przyzna (moze jak pozwiesz ubezpiecyzcciela, to on sie przyzna) możesz też uderzać do zarządcy drogi, ale jesli nie było tam jakiegoś remontu - drogi , tzn nie bylo takiego grysiku, tylko "zwykły" kamień, to raczej słabo :roll:

pozdro
_________________
Puma - była od IX 2004 do IX 2012
była Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio
jest Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtdm 170 km
www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
 
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 04-10-2009, 14:00   

Wiem dokładnie kto prowadził. Wiem gdzie mieszka itp. zatrzymałem go i powiedziałem jaka jest sytuacja. Kazał mi zgłosić to na policje , tak wiec zrobiłem. Teraz pytanie czy z jego ubezpieczenia próbować czy od zarządcy dróg ??? A i jeszcze wracała ze mną znajoma wiec świadek jest jak coś.
_________________
Na zawsze razem....
 
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-10-2009, 14:33   

jesli masz dane o jego ubezpieczeniu, to zgłoś szkodę do ubezpieczyciela, a swoją drogą napisz zgłoś też do zarządcy dróg :mrgreen:

i zobaczymy
_________________
Puma - była od IX 2004 do IX 2012
była Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio
jest Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtdm 170 km
www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
 
Bacha 
& Łasia


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 01 Mar 2005
Posty: 587
Skąd: Nisko
Wysłany: 04-10-2009, 14:54   

Jak masz świadka i dane ,,sprawcy,, to zgłaszaj do jego ubespieczyciela, tylko przydała by się jakaś notka z policji o danym zdarzeniu ... powodzonka pisz jak się to zakonczyło Łasia
_________________
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=444
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Pum/39500
pytasz jaki mam silnik wystarczający by złoić Ci dup* :-P ...
 
 
 
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 04-10-2009, 15:54   

No notka jest tam na psach w tej miejscowości co się to stało.... W poniedziałek zacznę działać napiszę o wyniku :P
_________________
Na zawsze razem....
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2009, 11:48   

zarzadca drog raczej nic nie zrobi, zglos do ubezpieczyciela.
ktos tam napisal ze lamer jakis? po czym tak cwaniaku oceniasz ludzi? bo gosc chcial byc spoko ze sie przyznal ze spod jego kola wystrzelil kamien, lepiej jak by nie byl "lamerem" i wklepal chlopakowi guzow i zeby sam musial wymieniac szybe??
 
 
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 05-10-2009, 19:29   

lewadzki, Mało rozumiem do kogo to było "wklepał chłopakowi guzów" ale spoko... Sytuacja wygląda tak że byłem dziś i nic nie załatwiłem bo za pozno pojechałem , Jutro pojadę wcześniej i będę działać .
_________________
Na zawsze razem....
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-10-2009, 21:10   

Nie każda polisa AC obejmuje szyby. W niektórych przypadkach konieczne jest wykupienie dodatkowej opcji.

Zarządca drogi nie odpowiada raczej za to, że na drodze znalazł się kamień. A szybę można wymienić na koszt OC sprawcy.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2009, 09:39   

lewadzki napisał/a:
lepiej jak by nie byl "lamerem" i wklepal chlopakowi guzow
nic personalnego do Ciebie :wink: lewadzkiemu chodzilo o to,że gosc przyjal, ze to jego wina i ze nie chcial cie klepac za to,że np chcesz wmówic mu ten kamien i podal ci swojedane.
ukochany17, powodzenia i niestety nie dam ci zadnej rady, bo szybe kiedys wymienialismy w aucie firmowym, ale z AC ( z mikroskopijnego kamyczka szyba poleciala po całości,ale PZU uznało szkodę i całe szczeście, bo ASO Toyoty policzylo 3.800zł)
 
 
kivi89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 61
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 06-10-2009, 11:04   

moj ojciec wymienial juz przednia szybe 6 razy gdyz ma pecha ;D czesto jezdzi za granice w wysokie gory i kilka razy to byl kawal lodu.. ale raz mial tez taki przypadek ze z za auta mu wystrzelil jakis kamien i z ubezpieczenia ok jesli masz AC (moj ojciec mial w PZU i bez problemu) tyle ze po tym utracil jakies znizki i wyszlo ze lepiej wymienic szybe na wlasna reke a co do zwyklego OC to jak na moje nie ma szans bo to w sumie nie kolesia wina ze na drodze syf lezy.. no ale nie wiem moze sie nie znam :P Ja z doswiadczenia wiem ze lepiej wymienic zawsze samemu szybe bo wiecej z tym zachodu jak pozytku..
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/67228
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-10-2009, 11:23   

ukochany17, jesli możesz wykazać (udowodnić) ten fakt, - a mówisz że tak, to dostaniesz odszkodowanie z polisy "sprawcy" ,




kivi89 napisał/a:
bo to w sumie nie kolesia wina ze na drodze syf lezy


posiadacz pojazdu mechanicznego za szkody wynikłe z ruchu tegoż pojazdu nie odpowiada na zasadzie winy, a na zasadzie ryzyka, więc brak jego winy jest bez znaczenia

pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo