Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
05-10-2009, 21:55
uszkodzona szyba POMOCY !!!!
Autor Wiadomość
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-10-2009, 12:24   

no wlasnie mialam podona sytuacje miesiac temu.
Kamyszek wystrzelil spod kol bialego tico. Ale tico pojechalo. Udalam sie na policje, spisali zeznania. Skierowalam sie do zarzadu drog, ktora ma te droge "pod opieka"-podali mi numer swojej polisy a ja z ich pismem wyslalam wszystko do ich ubezpieczyciela i po kilku dniach zwrocili mi 600zl na moje konto.
pozdrawiam
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2009, 16:48   

ooo to dobrze wiedzieć
kivi89 owszem traci sie znizki,ale jesli koszt wymiany szyby np 3.500zł to nie wiem czy tak lepiej z wlasnej kieszeni placic czy lepiej w nastepnym roku doplacic do polisy kilaset zlotych
natomiast tak jak sloodzik napisal,ze nie kazda polisa AC zawiera ubezpieczenie szyb, dzis tak dla ciekawostki wypytalam o szyby i od marca tego roku to i PZU kaze sobie dopłacac,wiekszosc ubezpieczycieli odeszla od wciagania w autocasco ubezpieczenia szyb. Chyba jeszcze Hestia ma to bez dopłaty
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 06-10-2009, 23:43   

Shakira napisał/a:
dla ciekawostki wypytalam o szyby i od marca tego roku to i PZU kaze sobie dopłacac

Tu bym się nie zgodził...
PZU nie każe sobie dopłacać za szyby - można sobie dokupić "nowy produkt" PZU AutoSzyba - ubezpieczenie "samych szyb" - by nie tracić zniżek z AC w przypadku takiej właśnie szkody... ;)
 
 
 
Mona 
& Ligi


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 09 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-10-2009, 07:30   

Ja tu też uważam, że jak coś to kasę można odzyskać tylko od żarządcy drogi. Bo oni mają odowiązek dbać o stan drogi co oznacza, że nie mogą sie tam walać większe kamyki stwarzające niebezpieczeństwo (ktoś inny mógłby spanikować i spowodować wypadek gdy mu tak kamień wystrzeli). malwina28 gratuluje że tak bezproblemowo udało Ci się to załatwić bo zarządcy dróg często robią straszne problemyi starają się wywinąć.

Kierowca pewnie podał swoje dane i OC bo jechał autem służbowym więc może mu być obojetne. Z drugiej strony patrząc jakby komuś z nas tak wystrzelił kamyk to nie nasza wina przeciez, że pod kołami się znalazł (trudno je widzieć i omijać) i czemu niby taki kierowca ma na OC tracić zniżki. Dla mnie takie coś byłoby paranoją.

A więc moim zdaniem walka powinna się toczyć z zarządcą drogi. A i chyba w takich przypadkach najlepiej od razu zadzwonić po policję już na tej drodze gdzie to sie stało bo zawsze zarządca drogi może kombinować, że mogł to się stać gdzie indziej a tak to nawet jak policja nie przyjedzie to jest już nagrane zgłoszenie a dane kierowcy, spod auta którego wyleciał kamień warto mieć żeby w razie kłopotów z zarządcą drogi poświadczył, że miało to miejsce na taj drodze. Tak mi się wydaje, że przy nich lepiej być na wszelki sposób zabezpieczonym jakby problemy robili bo różnie bywa. Ja już się nauczyłam, że nawet do stłuczki wzywam policję bo zawsze jest kwit a nie, że potem jakiś patafian z ubezpieczalni wmawia mi że to czy tamto nie jest wynikiem stłuczki i tego nie pokryją.
Ostatnio zmieniony przez Mona 07-10-2009, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-10-2009, 09:41   

tak, racja - POLICJE WZYWAC!!!:))
moj maz mial takiego pecha pare lat temu, ze zalamka:)
najpierw sarna wypadla z lasu tuz przed nim i pol auta skasowal (dzieki Bogu, ze nie jestem wdowa). Pozniej palant rozpedzony w Swieciu nie zauwazyl, ze na czerwonym stoja auta i z impetem wjechal akurat W auto mojego meza. Przestawil cala podloge i rozwalil generalnie cale auto...A moj maz dobry wujo nie zawolal policji bo "gosciu taki biedny, gownem jechal"...no i sie zaczelo...okazalo sie, ze:
1. auto zarejsterowane bylo na niepelnosprawnego kolesia
2. dawno nie nalezalo do w/w
3. kierowca niewiadomo skad mial kluczyki do tego auta
TAK ZAGMATWANE, ze pol roku walczylismy o odszkodowane
Sami stalismy sie sledczymi...
Kase odzyskalismy ale nerwow nas to kosztowalo naprawde sporo.
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 07-10-2009, 09:57   

Waluś napisał/a:
można sobie dokupić "nowy produkt" PZU AutoSzyba - ubezpieczenie "samych szyb" - by nie tracić zniżek z AC w przypadku takiej właśnie szkody...
tak mi ktos na infolini powiedzial wiec tak napisalam, ze kaze sobie doplacic,jesli ktos chce miec ubezpieczone takze szyby nie chcialam nikogo wprowadzac w blad. A gdyby ktos nie wiedzial,ze jego AC nie obejmuje takiej szkody to mozna sie zdziwic i wolac o pomste do nieba placac za wymiane. Niejmniej jednak wyjdzie troche drozej dokupujac dodatkowy produkt do polisy,ale za to chwala pomyslodawcom,ze znizek sie nie traci.
ukochany17, udalo ci sie juz cos załatwić?
 
 
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 08-10-2009, 16:41   

Dziś złożyłem podanie o odszkodowanie i mam czekać...
_________________
Na zawsze razem....
 
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 13-01-2010, 20:18   

ukochany17, jak Twoja sprawa ?

napisz co załatwiłeś ?
_________________
Puma - była od IX 2004 do IX 2012
była Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio
jest Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtdm 170 km
www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
 
daro85 
Fanatyk Forda Pumy


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 16-01-2010, 11:55   

pytanie do malwiny 28 miałem podobną sytuacje jak ty. sprawę zgłosiłem na policję ale z tego co mówił mi policjant pewnie ją umorzą bo ustalili że kamień poszedł z pod koła. Jak załatwiłaś sprawę z zarządcą drogi że zwrócili ci kasę za szybę? jakie dokumenty są potrzebne? pargon lub fk za wymianę szyby też? proszę o pomoc :sad: bo chce odzyskac kasę za wymianę szyby a nie wiem jak się do tego zabrac, bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
_________________
Auto jest jak prostytutka, bo często się p......li
 
 
 
ukochany17 
Obecnie e46M:)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 435
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 16-01-2010, 16:58   

Nie udało się, bo napisałem że uszkodzenie nastąpiło przez zły stan drogi, a trzeba było napisać że, nastąpiło przez kamienie nanoszone z przejazdu kolejowego. I jeszcze rzeczoznawca nie chciał mi uznać zdjęć bo powiedział że jak bym nie wymienił szyby to było by ok. To ja mu mówię że przeglądu by nie przeszedł z taką szyba i bym nie miał auta przez 2 miesiące, na to on : No trudno nie mogę tego uznać ;/
_________________
Na zawsze razem....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo