Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ocena niemca (już w PL)
Autor Wiadomość
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 24-11-2009, 19:05   

CikCiak napisał/a:
Fotele Recaro - to nie są fotele Recaro, tylko zwykłe kubełki (też takie mam), Recaro były tylko w skórze z napisem Recaro

Nie zgodzę się... Były również fotele Recaro bez skóry - Agunia miała takie w swojej pumie...

Poza tym nie wgłębiając się w te wszystkie opinie i fotki - jak widzę tak pięknie umyty silnik i wnętrze pod maską to od razu moja czujność wzrasta o 200%...
 
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2009, 21:44   

Facio sie upiera ze ta puma z mojego pierwszego posta (Niebieska) jest w perfekcyjnym stanie
Tak troche lakonicznie

Cytat:
"nieposiada rdzy auto nigdzie i nie bylo malowane 100%, tak polki z tylu niema ale to ulegnie przy negocjcaji auta, wyposazenie pewnie seryjne jak w wiekszosci pum tak wiec liczy sie auto i stan auta a tej pumy jest perfekcyjny naprawde."


Nie wiem - warto jechac, lookać - jak tak to który serwis na sprawdzenie polecicie (albo warsztat)

aha... ten środek, nie czepiając się slówek, jest 2000r (jak napisał że 2000 rok produkcji) a model 2001 nalezy pewnie tłumaczyć jako rejestracja 2001 i tyle - tak tłumaczac Facia pozytywnie.

[ Dodano: 24-11-2009, 21:51 ]
czy na lewo-dół od kierownicy to otwór taki jest czy tam jakies przyciski powinny byc ??

[ Dodano: 24-11-2009, 21:57 ]
I wogóle proszę weźcie no tak jeszcze krytycznie pokukajcie. W sumie to auto jak jedno z niewielu ma sporo i to w miarę dobrych jakościowo fotek
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2009, 22:00   

Ten otwór to taki schowek np. na gąbeczkę hehe :mrgreen:

Jeśli chodzi o wnętrze Pumy z 2000 i 2001 roku są jak najbardzie różnice. Dotyczy to rodzaju tapicerki, sposobu otwierania foteli, wygląd panelu środkowego też jest inny.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2009, 22:09   

No tak ale cena tez się różni...
Decyzja jest taka że nie wydam na pume 20.000 to bez sensu. więc ta czarna z allegro odpada. Za 2 dychy to ja mam 130KM Ibi TDI z 2003-2004. Nie ma co gadac. To i tak g... a nie 2003 rok tylko 2001 i kiedy by nie była rejestrowana to za rok będzie 10-cha. Daj tu 2-dychy za dychę - też mi biznes.
Może się bujne looknąc tą w Elblągu - zobaczę. Na razie piszcie co widzicie.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 09:28   

jakbys jechal do elblaga ogladac moge ci polecic dobra stacje diagnostyczna i ewentualnie lakiernika jakbys chcial, bo kogos kto typowa na fordach sie zna , zwlaszcza pumach niestety nie mam , gdyz moja puma nigdy nie odwiedzila mechanika
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 09:29   

Facet przesłał mi VIN
Auto jest z III 2009... 1999 oczywiście :!: produkcji
To tłumaczyłoby różnice w wyglądzie środka.
Ostatnio zmieniony przez Jackiller 25-11-2009, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 09:30   

Jackiller napisał/a:
2009 produkcji

:?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 26-11-2009, 13:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 09:30   

lewadzki napisał/a:
akbys jechal do elblaga ogladac moge ci polecic dobra stacje diagnostyczna i ewentualnie lakiernika jakbys chcial, bo kogos kto typowa na fordach sie zna , zwlaszcza pumach niestety nie mam , gdyz moja puma nigdy nie odwiedzila mechanika

Fajnie... dzięki jak juz się zdecydujemy to się odezwę na priva.

[ Dodano: 25-11-2009, 09:31 ]
WF0CXXGAECXD15498

[ Dodano: 25-11-2009, 09:31 ]
nie wyjdzie inaczej - 99 (sorka poprawiłem)
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 12:14   

Z tego co ja jeszcze widze, to lampy nieszczelne i prawy przód i lewy tyl. Jesli chodzi o parujące z przodu lampy to najprawdopodobniej uszczelka okleiła się od klosza (lub najzwyczajniej w świcie sparciała), niestety dość częsty przypadek a z tyłu to możliwe, że ma uszczerbek w kloszu skrajnie po lewej, u siebie tak miałam i widziałam to w innych pumach.
Warto także sprawdzić jak sie opuszczaja i podnoszą szyby,bo tu tez zdarzają sie usterki. Czy ma podgrzewana szybę i czy działa tak samo czy działa regulacja wyskości fotela kierowcy. A propo ASR o którym gościu napisał, takiego czegoś ni ma w pumie. Jest kontola trakcji TCS. I a propo ABS to warto wsłuchać się w taki charakterystyczny zgrzyt (niezbyt gośny) podczas ruszania na 1-szym lub 2-gim biegu do prędkości 30km/h do 2000-2500 obr./min. Powinieneś go usłyszeć po kazdorazowym odpaleniu silnika i ruszeniu. Pisze o tym tylko dlatego,żeby kobitka ci się nie wystraszyła jeśli coś takiego usłyszy, tak jak ja narobiłam popeliny,że znowu coś mi padło. Później na forum podpowiedzieli mi, że to tzw. test abs'u.
Możesz tez sprawdzić czy spryskiwać tylnej wycieraczki działa i sama wycieraczka. Mnie sie kiedyś zawiesiła na 1 dzień, naszczeście kolejnego dnia sama się odwiesiła i działała. Piszę o takich pierdółkach, żeby ci żona później nie marudziła co jej wybrałeś.

Wracając do samego ogłoszenia i przede wszystkim pijąc do tych zdjęć,wygląda to bardzo imponująco i tak jak już ktoś napisał,to auto jest wilgotne i ciemny kolor karoserii to ciężko wychaczyć felery więc tylko pozostaje obejżeć i pomacać osobiście
Ostatnio zmieniony przez Opoya 26-11-2009, 00:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 12:56   

Gościu mejlowo upiera się że na !!100%!! bezwypadek, żeby przyjechać, mierzyć, sprawdzać... robić co chcę.
Pierwsza rejestracja 02.2000 tak jest w briefie i tak mi napiszą rok produkcji w wydziale komunikacji w PL a nie po VINie. Może i tak. U szwagierki tez tak było.
Nie wiem... zobaczymy.
mamy dwie opcje... albo tanio i starsze auto (Puma) albo dołożyć 10k i wybrać coś nowszego (już nie Pume, a na pewno nie tą za 20k bo za ta kasę to na prawdę 2005 rok Focus, fiesta, Ibiza, 206-ka... jest tego jak mrówków).
Trzeba dać czas czasowi.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 14:03   

Jackiller napisał/a:
Pierwsza rejestracja 02.2000 tak jest w briefie i tak mi napiszą rok produkcji w wydziale komunikacji w PL a nie po VINie.


i tak i nie :)
kolega mial golfa tez 99/ 00 zarejstrowali na 00 teraz zmienil na passka 03/04 i juz nie chcieli wbic ze prod 04 tylko wbili 03. wiec zalezy pewnie od urzedasa.

co do pumy hmm 13 tys pumka plus rejstracja i gaz i wyjdzie cie 18 :???:
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 14:14   

no ale gaz muszę wrzucić wszędzie a jak juz mam to zrobić to wolę do takiego z 2004/5 roku... stąd po ochłonięciu rozważam różniaste opcje. Właśnie masz rację za 18k będzie auto z 99 roku... a przy przebiegu 180000 to silnik może reagować różnie na ten lotny specyfik.trzeba na trzeźwo... czasem lepiej dobrać z banku na krechę niz później kląć i płakać nad rozlanym... pozdro
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 25-11-2009, 18:40   

I tu masz chłopie świętą rację.. szczególnie ze to dla żony. z tym gazem na większych przebiegach też absolutnie się zgodzę, różnie to bywa jak się silnik przyzwyczai do petrolu to na gazie może marudzić sporo znajomych to przerabiało.
 
 
 
redziol
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2009, 15:24   

Mam znajomego z Elbląga i prosiłem go, żeby pojechał tą Pumę obejrzeć (bo sam byłem nią zainteresowany) - wysłał mi sprawozdanie, mam nadzieję, że nie obrazi się jak go tutaj zacytuję:

tougemike napisał/a:
Dobra. Po oględzinach. To tak:

1. Lakier - ogólnie nieporysowany. Maska sporo śladów od kamieni. Do malowania. Zderzak przedni też punkcików dużo od kamyków, ale lepiej niz maska. Na tylnym zderzaku z prawej strony lekka obcierka. Z lewej i prawej strony lekkie punktowe wgniotki przy drzwiach i w okolichach tylnego nadkola. Lampy w dobrym stanie, nie za bardzo zmatowaiałe i nie łuszczą się, ale sporo śladów kamyczków. Felgi ładne niezniszczone, jedna ma lekkie obtarcie i w jednym miejscu rant przytarty. Opony zimówki 195\50 w dobrym stanie. Szyby wszystkie z tej samej partii (łącznie z tylną). Podgrzewana przednia szyba.

2. W ogóle tak, jak myślałem. Rocznik Luty '99 (stąd brak 3go stopu). 2000 to oczywiście pierwsza rejestracja. 2001 to wyssane z palca :]

3. Z klapą nic nie robione, ani na podłodze bagażnika i tylnej części.

4. Silnik pali od razu, chodzi równo, ale coś głośno piszczy (prawdopodobnie od mycia, wymyli jakiś smar albo woda/piasek się gdzieś dostała w jakieś łożysko czy coś).

5. Wnętrze - fotele dobre, żadnych przetarć, przypaleń itp. Deska trochę porysowana od strony pasażera, tam gdzie naklejka "Airbag". Kierownica za to od razu do wymiany albo obszycia, bo lewa strona strasznie zorana. Gałka skrzyni też porysowana. Lekkie ślady przy sterowaniu szybami po stronie kierowcy. Wygląda po prostu na to, że ktoś z pierścionkami jeździł.

6. Zawieszenie, jak pobujałem, to nawet trzyma, ale na przykład tarcze z przodu do wymiany (spory rant już mają), czyli klocki i tył bębny do robienia.

&. Samochodzik przesadnie wypucowany. Natłuszczona deska i wszystko w środku, wykładziny wilgotne, a w bagażniku aż mokro i śmierdzi od prania.

9. Klima działa jak złoto. Podświetlenie zegarów, radio, wszystko chodzi. Przebieg coś ponad 180 tys.
 
 
Jackiller
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2009, 00:54   

qrcze ten przebieg tylko... no zobaczymy.Nie cukierek i nie totalny złom. Damy czas czasowi. Nie ta to inna.
Dziękuję za obszerny opis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo