Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
18-10-2011, 22:57
Żarówki
Autor Wiadomość
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-01-2008, 05:37   

Mówie o żarówkach z włóknem, nie o świetlówkach :)
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 20-01-2008, 08:13   

A teraz kolejna mądrość tomcia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Żywotność żarówki halogenowej (samochodowej) wynosi około 300 - 400 godzin, po czym może sie ona przepalić lub należy ją wymienić bo jej skuteczność swietlna może spaść nawet do 60%. Żarówki nie koniecznie musza sie przepalać w tym samym czasie. Jeśli zostały wyprodukowane w jednej serii (co sie najczęściej zdarza) to padają praktycznie naraz. A jeśli gdzieś wcześniej ktoś kupił jedną żarówke na jednej stacji, drugą na innej to przepalenie nastąpi na mur beton w różnym czasie. Pozatym czas życia żarówek samochodowych jest krótki, ponieważ wolfram sie nagrzewa do temperatury ponad 2000 st. C, i przy tych wszystkich drganiach poprostu się rozrywa. Ta sama żarówka zamontowana w urządzeniu stacjonarnym wytrzyma około 2000 godzin bez utraty parametrów.
Amen :mrgreen:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 20-01-2008, 09:53   

Czyli np w SC juz w fabryce mogli zamontowac zarowki z dwoch roznych serii, lub poprostu jedna nie wytrzymala wstrzasow w trasie przy twardym i obnizonym zawieszeniu i nie musiało to byc wina instalacji elekt. prawda tomcio, :?: (sorki za OT ale uwazam ze Fiat jest bdb marka tylko ma tak samo jak Ford zła opinie sprzed kilkinastu lat!!! )No ale oki, przyjmuje do wiadomosci ze reguła jest taka ze padaja w tym samym czasie :razz:
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 20-01-2008, 12:16   

Tak, jest taka opcja że żarówki miałeś zamontowane z dwóch różnych serii produkcyjnych, albo padła przez nasze polskie doły :/ Bardzo żadko uszkodzenia żarówek są przyczyną wadliwej instalacji elektrycznej. I padają zazwyczaj jeśli są kłopoty z alternatorem (daje za wysokie napięcie). Nie pamietam dokłanie (moge to sprawdzic jeśli kogoś to interesuje) ale podniesienie żarówce napiecia o 20% zmiejsza jej żywotność o 50%. Ale tych danych nie jestem pewien. Jak zejde z lóżka to poszukam w książkach. Jest jeszcze jedna sprawa jeśli ktos kupuje te żarówki ksenono podobne. W nich zazwyczaj jest skrócany żarnik (czyli zarazem obniżane napięcie znamionowe) po to aby uzyskać wiekszą temperature barwy (jak i samego żarnika). Czyli żarówka mająca napisane że jest na 12V tak naprawde będzie poprawnie pracowała przy np. 8V. Dlatego tez te żarówki tak się nagrzewają i troche szybciej padają...
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 28-02-2008, 14:40   

a co sądzicie o żarówkach Phoenix? Mam takie na długich i świecą rewelacyjnie (zastanawiam się czy nie przełożyć ich na mijania).
_________________

 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 28-02-2008, 15:03   

mijania tylko xenony. no comments
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 01-03-2008, 09:06   

masz rację! zaraz po rejsie zamawiam ten zestaw z allegro i licze na pomoc klubowiczów w założeniu tego cholerstwa :)
_________________

 
 
markus75
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2008, 20:43   

mam zapytanie czy te żarówki do bocznych kierunkowskazów to do pumki pasują?
i czy warto je kupić
http://gazeta.allegro.pl/...?item=320884739
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2008, 21:17   

markus75, tak!
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 22-07-2008, 19:02   

A ja mam takie pytanie.Czy jeżeli przełożę żarówki z jednych soczewek na drugie czy mocno będą oślepiać kierowców z przeciwka.Soczewka od długich świateł jest większa i może dawać mocniejsze światło.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2008, 20:56   

morgan, w światłach mijania i długich są te same żarówki - HB3.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 22-07-2008, 23:35   

Wiem że żarówki są takie same ale jeżeli światła mijania będą mi świecić w miejscu gdzie są teraz drogowe czyli będzie mi świecić soczewka środkowa czy będę mocno oślepiał kierowców. Jeżeli namieszałem i nie rozumiecie to może zapytam tak: Czy obie soczewki mają kąt załamania światła.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2008, 23:39   

Nie, soczewki są różne, dodatkowo świała mijania mają przysłonę ograniczającą strumień światła od góry.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 22-07-2008, 23:47   

Wrrr szkoda bo tak to by jeszcze lepiej światła świeciły :mrgreen:
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 23-07-2008, 14:38   

morgan, a myślałes o tym by całość razem z soczewką przenieść?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo