Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek z funkcja temperatury
Autor Wiadomość
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 05-04-2014, 22:35   Zegarek z funkcja temperatury

Udalo mi sie dorwac zegarek z funkcja temperatury do pumy







montaz bedzie w srode jak znajde czas wiec moze zrobie maly manual. Zeby dzialala temperatura to trzeba dokupic taki czujnik temperatury tak ?

http://allegro.pl/ford-fo...4037961810.html

jest jakies seryjne miejsce na taki czujnik ? W pumach wystepowaly takie zegarki czy tylko w fiestach ?
 
 
darpuslo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 352
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2014, 00:35   

maniek86krk gdzie kupiłeś , ja szukam już od dłuższego czasu :-(
_________________
Fiat 126p, Fiat 126p, VW Transporter T3, BMW 733i, VW Jetta, Mercedes 115, Toyota Carina II, Fiat Punto, Kia Rio, Nissan Primera, i teraz Pumcia
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 06-04-2014, 01:04   

Udalo mi sie upolowac na naszym polskim allegro. Cena byla troszke zaporowa bo 160 zl ale sie skusilem bo tez od bardzo dawna szukalem. Widzialem jeszcze dwie strony z czesciami do forda na ktorych byly takie zegarki i chodzily po 25 zl :( ale niestety ostatni sprzedal sie w grudniu ubieglego roku. Nie sadzilem ze uda mi sie kiedykolwiek ustrzelic ten zegarek. Fajne jest to ze jest to najbogatsza wersje czyli z termometrem i dioda do immo. Czytalem na forum fiesty ze ten model jest bardzo trudno dostepny na rynku wtornym. Niestety nie mam do niego kostki. Seryjna kostka z pumowego zegarka nie pasuje do tego z fiesty dlatego ze zatrzask jest w innym miejscu myslalem ze bede musial dorobic tylko kostke od czujnika temperatury ale niestety musze zdjac ten bialy plastik i ewentualnie zalozyc plastik ze starego zegarka i wyciac w nim dziurke na przewody od czujnika temperatury lub zostawic go bez tego plastiku i nie bedzie trzeba nic wycinac ktora opcje wybiore wyjdzie w praniu w okolicy srody. Fajne sa piktogramki jak jest cieplo to swieci sie zolte sloneczko a jak jest ponizej 4 stopni to swieci sie sniezynka czerwona
 
 
darpuslo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 352
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2014, 01:23   

poczytaj to :
http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
_________________
Fiat 126p, Fiat 126p, VW Transporter T3, BMW 733i, VW Jetta, Mercedes 115, Toyota Carina II, Fiat Punto, Kia Rio, Nissan Primera, i teraz Pumcia
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 06-04-2014, 02:10   

czyli manual zbedny
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2014, 02:34   

dokładnie, ten z linka będzie pasował, możesz kupić uniwersalny ale może przekłamywać o 1-2 stopnie (chyba Tast montował uniwersalny) na oryginalny masz miejsce w wzmocnieniu za kratką w zderzaku - wystarczy wpiąć. wszystko opisane w temacie który podał darpuslo

[ Dodano: 06-04-2014, 08:45 ]
maniek86krk napisał/a:
Fajne sa piktogramki jak jest cieplo to swieci sie zolte sloneczko a jak jest ponizej 4 stopni to swieci sie sniezynka czerwona


Chyba nie do końca tak jest jak napisałeś :lol: :lol: :lol:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2014, 12:23   

Jest tak jak napisał Tast w temacie podanym przez darpuslo:
Cytat:
Dodatkowo, gdy temperatura zmieni się poniżej 5 st. C to zapala się jedna gwiazdka (śnieżynka) i automatycznie zegarek przechodzi w tryb pokazywania temperatury, i z kolei gdy temperatura spadnie poniżej 0 st. C wtedy zapala się druga gwiazdka (śnieżynka) i zegarek tak samo jak poprzednio sam przechodzi w tryb pokazywania temperatury :D :D :D.
W Focusie nie mam termometru pokazującego temperaturę, tylko same gwiazdki... :roll: Pomarańczowa włącza się poniżej 5 st. C, czerwona poniżej 0.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 06-04-2014, 13:15   

maniek86krk, też nie miałem oryginalnej kostki i rzeźbiłem w tym białym plastiku, niestety nie mam żadnych zdjęć po podłączeniu.
Z uniwersalnym czujnikiem jest tez problem montażu za błotnikiem. Na oryginalny czujnik jest przygotowane miejsce i wchodzi na "klik", z uniwersalnym trzeba kombinowac.. :P .
 
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 06-04-2014, 22:21   

Mam zamiar kupic oryginalny czujnik temperatury zforda. Nie lubie druciarstwa wiec zamiennika nie chcemontowac
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 07-04-2014, 01:14   

http://klubpumy.pl/viewto...er=asc&start=15
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
maniek86krk 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 182
Skąd: kraków
Wysłany: 07-04-2014, 04:24   

sharky widzialem tego linka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo