Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno uszkodzonej pumy na częśi
Autor Wiadomość
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 06-05-2011, 16:58   Kupno uszkodzonej pumy na częśi

Witam

Chcę sobie kupić uszkodzoną pumę. Wyrejestrować ją i na części dla swojej i na sprzedaż.
Jak to teraz wygląda formalnie z kupnem uszkodzonego samochodu. Ta puma jest zarejestrowana w Polsce. Jest ważne oc i przegląd. Czy w takim wypadku jeżeli ją kupię to muszę ją na siebie najpierw zarejestrować czy mogę od razu udać sie do złomiarza po papierek o zezłomowaniu samochodu i do urzędu wyrejestrować. Jak to teraz wszystko formalnie wygląda. Może ktoś już z was coś takiego robił. Proszę o rady

Jeżeli napisałęm to w złym temacie proszę admina o przesunięcie do innego tematu ( ale skoro jest to zakup kontrolowany to chcę wiedzieć co potrzebuje)
_________________

Ostatnio zmieniony przez rafalski69 06-05-2011, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2011, 19:53   

rafalski69 napisał/a:
czy mogę od razu udać sie do złomiarza po papierek o zezłomowaniu samochodu i do urzędu wyrejestrować

Nie wiem, ale wg mnie to się gryzie, bo papierek o wyrejestrowaniu złomiarz da Ci pod warunkiem faktycznego zezłomowania budy.

Wydaje mi się że możesz auto wyrejestrować ot tak, twierdząc że jest po wypadki i tyle.
Nie musi tam być papier ze złomowiska.
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 10:09   

Franek napisał/a:
Wydaje mi się że możesz auto wyrejestrować ot tak, twierdząc że jest po wypadki i tyle.
Nie musi tam być papier ze złomowiska.

Oj chyba nie do końca tak jest...
Mi sie wydaje ze musi być jakikolwiek (umowa kupna-sprzedaży, kwit ze złomowiska) papier by wyrejestrować auto.
rafalski69, zadzwoń do wydziału komunikacji i zapytaj sie.
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 07-05-2011, 10:32   

Z tego co mi wiadomo to nie można ot tak sobie wyrejestrować auta i rozebrać go na części. Trzeba zezłomować samochód i dopiero z kwitkiem wyrejestrować go w wydziale komunikacji. Chyba że masz jakiegoś znajomego który wystawi kwitek i pozwoli ci zachować auto. Możesz także zawsze kupić angola tylko masz wtedy mniej części lub wrak bez prawa rejestracji.
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 07-05-2011, 10:36   

Hadzi napisał/a:
musi być jakikolwiek (umowa kupna-sprzedaży, kwit ze złomowiska) papier by wyrejestrować auto

Dokładnie tak, jak pisze Hadzi. Podstawą do wyrejestrowania pojazdu jest dokument potwierdzający złomowanie pojazdu. Jeśli chodzi o "przerejestrowanie" - jak sprzedaż wrak - umowę K/S lub F-rę przedstawiasz w Wydziale Komunikacji i masz "z głowy".
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 11:26   

Zawsze jeszcze można ukraść jakaś Pume :) :D :mrgreen:
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 11:59   

kup rozbitą i potem sprzedaj ją jakiemuś bezdomnemu za flaszke i wyrejstruj i po kłopocie ....
troszke naginasz prawo , ale idzie tak zrobić
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 16:02   

Równie dobrze może podrobić umowe k/s .... z tą umowa iść sprzedać auto i w ubezpieczalni to zgłosić.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2011, 18:20   

tak , tylko jak podrobi i do tego dojdą, to może być lipa. Natomiast tu ma człowieka który istnieje i gdzieś tam sobie żyje. Możę z bezdomnym to nie przejdzie, natomiast z jakimś panem edkiem spod monopolu owszem da się tak zrobić ...
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 07-05-2011, 19:28   

No bo wiadomo umowa kupna i sprzedaży uszkodzonego pojazdu będzie. Tylko teraz czy muszę na siebie zarejestrować, czy od razu mogę isć z taką umową kupna-sprzedaży do złomiarza, żeby mi wystawił papierek i dalej z tą umową i papierkiem od złomiarza do wydziału komunikacji/ wyrejestrować ( no a na końcu ubezpieczyciel, to jest najmniejszy problem ) pumę mam na razie namierzoną koło Bytomia szkoda tylko że silnik 1.4 rocznik 1998 i 136tyś przebiegu
_________________

 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2011, 11:02   

lewadzki, tak czy siak to lipa, ryzykowne posunięcie, ale przeciez moze sprzedac komus kto mial podrobiony dowód osobisty ;)
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 08-05-2011, 11:11   

lewadzki ma tutaj rację.Ja tak samo robiłem z eskortem,czyli pijak,jego dowód,umowa K/S,i flaszka :grin:
on się za darmo napił...a ja mam wyrejestrowanego eskorta i części :mrgreen:
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2011, 11:17   

hadzi, tak jak pisze misiek - lipy nie ma
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 08-05-2011, 11:31   

sposób pewny i sprawdzony :smile: zresztą nie tylko ja tak robię,a myślicie skąd ja to wiem...właśnie od takich magików jak tu siędzą :grin:
koledzy odwagi :wink:
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
Ostatnio zmieniony przez Misiek1976 08-05-2011, 18:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2011, 10:44   

A później pijaczek będzie miał nieprzyjemności ?
Nie doczepią się do niego ?
Że musi OC wykupić itd...?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo