Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno uszkodzonej pumy na częśi
Autor Wiadomość
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-05-2011, 17:50   

Z tym pijaczkiem to trochę przesada ( to też człowiek który został pokrzywdzony już przez los - bo musi pic :cry: ) Ale dzisiaj znowu sie dowiedziałem że można to załatwić w ten sposób: sprzedaje sie auto na części, właściciel zarejestrowanego auta wyrejestrowuje go a ja go kupuje i złomuje na własny koszt. Tylko, że tą informację mam taką niepewną. Czyli nikt z klubowiczów jeszcze nie robił takich zakupów :razz:
_________________

 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2011, 18:23   

pusia zadalas ciezkie pytanie.
rafalski spr jest to co pisalismy z miskiem ;-)
a zrobisz jak uwazasz
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 09-05-2011, 20:43   

rafalski69 napisał/a:
a ja go kupuje i złomuje na własny koszt


tylko nadal oznacza to, że musisz go fizycznie zezłomować, a więc oddać na złomowisko. nikt CI ot tak nie wystawi kwita, że go oddałeś, jeśli nie oddałeś, bo w ten sposób poświadczyli by nieprawdę, a to już KK.
jeśli nie zezłomujesz pojazdu, to masz obowiązek zarejestrować go w terminie 30 dni, jeśli zaniedbasz - wykroczenie

pamiętaj też, iż jesli nie rozwiążesz umowy OC na czas 9lub nie złóżysz kwitu ze złomowania), to ona się przedłuży i ubezpieczyciel skasuje CIę na składkę.

po co tak kombinować.
_________________
Puma - była od IX 2004 do IX 2012
była Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio
jest Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtdm 170 km
www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 09-05-2011, 22:08   

Kombinujecie jak wczasach PRL-u, ludzie, jadę do pierwszego lepszego sklepu z częściami samochodowymi i daną rzecz mam już na drugi dzień, nowe idealne.
Po co tak kombinować, rozumię jeśli ktoś chce z 2-3 aut zrobić jedno to tak, ale dla kilku części, nieopłacalne, chcesz jeździć tym samochodem jeszcze przez 10 lat to trzeba trochę w niego włożyć.
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-05-2011, 22:41   

głównie to chodzi mi o klimatyzację i o kilka innych rzeczy do tego mojego kota. A raczej będę dalej polował na rozbitą 1.7 w przyszłości przekładka będzie. Wszystkie wiadomości co tu są zawarte to będą mi potrzebne i przydatne na pewno innym. A z drugiej strony to kupić pumę z nie za bardzo rozbitym przodem za 1500zł - ( pomyślałem dlaczego nie ?)
Ognisty, części tzw eksplatacyjne to u mnie zawsze idą nowe. Jak już kupię taką pumę to też chcę sie podzielić z częściami z innymi użytkownikami :razz: Mieć drugą pumę na stanie to fajna sprawa. A tak cały czasz piszecie że jej nie zezłomuje nie oddając jej na złom. Akurat z tym nie mam problemu wiem gdzie to załatwić. :twisted:
_________________

 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2011, 23:05   

rafalski69 a ja Ci życzę, aby udało Ci się kupić i załatwić wszystko, tak abyś był zadowolony. Mi też się marzą dwie Pumy, tylko w trochę innej konfiguracji. Jedna 100% oryginał, taka jak wyszła z fabryki, a druga to totalny potwór, ale fajnie i z gustem poprzerabiana :grin: nie realne, ale jakieś marzenia trzeba mieć :564:
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 10-05-2011, 10:30   

rafalski69 niech zgadnę, chodziła ci po głowie 1,4 z Bytomia zolto czarna...?

wlasnie ta kupilam z tym ze...kilogramy szpachli,zle poskladana etc... napisze w dziale nasze wasze pumy...i zrobie kilka dokladniejszych fot "tjuningu" ;p

Puma No2-dawca... jakby ktoś coś chciał-PW
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2011, 17:57   

ktos napisal ze w 30 dni trzeba zarejstrowac . . .
hmmm tylko tak sie mowi, ale nie trzeba i nikt Ci nic nie zrobi. . .
 
 
Grabelny
[Usunięty]

Wysłany: 03-06-2011, 22:13   

można jeszcze inaczej zrobic, przynajmniej ja słyzsałem o takim sposobie i nie potwierdzam go w 100%.

Można sie ugadać z gościem od złomowania - wyciąć mu blachy z numerami i dopłacic 150 - 200 zł. każdy dostaje to co chce i wszyscy są zadowoleni, chociaż nie wiem czy każdy autozłom na takie cos idzie... zawsze można ich tam spytac - do odważnych świat nalezy

co do waszego pijaczka - niedaleko mnie był taki przypał że teoretycznie koleś miał okolo 50 aut kupionych ww sposobem, praktyczne - nie miał żadnego. Z tego co pamietam wyciagali z niego jakieś konsekwencje prawne
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 05-06-2011, 11:50   

Witajcie.
rafalski69 każdy jest kowalem swojego losu(oni wyznają zasadę aby żyć trzeba pić)
a za przysłowiową flaszkę zrobi dosłownie wszystko
każdy jakieś hobby ma,tak jak my :wink:
Pusia taki człowiek nawet jak by miał nieprzyjemności,to nawet gdyby chcieli od niego coś wyegzekwować to fizycznie szans nie ma,bo nie ma z czego(jak jeszcze dodatkowo jest bezdomny tym bardziej)
Hadzi umowy podrobić nie radzę bo wtedy cię sprawdzą i ty masz przechlapane,jeśli dowód jest podrobiony jesteś kryty.Nie jest w Twym obowiązku sprawdzanie czy dany dokument jest autentyczny bo fizycznie nie jesteś w stanie tego sprawdzić.
Czy Ciebie jako sprzedającego interesuje co kupujący zrobi z kupionym autem lub na co mu jest potrzebny.
Tak jak pisał lewadzki fizycznie człowiek jest,nawet i bezdomny(bo ty wcale nie musisz wiedzieć,że taki status ma,w dowodzie tego nie piszą) :razz:
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
 
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 05-06-2011, 22:24   

no no no ja w tym tyg zalatwiam zlomowanie swojej Pumy... :roll:
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo