Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
29-02-2012, 20:21
Puma VS Tigra !Wazne!
Autor Wiadomość
marcinsonax 
NOS=N2O


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 147
Skąd: Ostróda
Wysłany: 21-02-2012, 07:56   

Mój brat jak wsiadł w moją pumkę i się przejechal to się pytał czy to jest na turbinie bo w pewnym momencie poczuł ja się nagle zaczęła nieźle zbierać. Wysiadł i powiedział...no jak na 1,7 TD to idzie :572: . Nic nie odpowiedziałem bo mi się śmiać chciało a nie wypadało. Później mu powiedziałem, że tak działa zmienna faza rozrządu.
_________________
Wesela, bankiety oraz inne imprezy okolicznościowe. Dojedziemy w każde miejsce w Polsce. Zapraszam na www.zespolsonax.pl
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2012, 10:34   

Franek napisał/a:
Też nie spotkałem się z taką pojemnoscią w benzynie.

na przykład:
Renault 19 - 1721 cm3
Lada Niva - 1690 cm3
Volvo V40 - 1731 cm3
Mercedes-Benz W169 - 1699 cm3
Honda FR-V i Honda Stream 1668 cm3
:): )
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 21-02-2012, 11:08   

poldek napisał/a:
Pytają się jaki ma silnik :) odpowiadam 1.7 i słyszę kolejne pytanie... A to diesel ? :P

Miałem tak nie raz.
 
 
Ognisty 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 325
Skąd: Żory
Wysłany: 21-02-2012, 13:47   

Wszystko co tu zapisane to prawda, szczera prawda, "idzie" mi już 4 rok posiadania pumy i zawsze gdy jest moment jej odpalenia czy wyprzedzenia kogoś to czuje jakbym miał ją pierwszy dzień dopiero co kupiona z salonu :) . W każde auto trzeba władować trochę kasy aby było wszystko na tip top, ale w tym przypadku warto, bo mina ludzi jak sie jedzie Pumą jest bezcenna (ma mam teraz chyba pęknięty tłumi i dźwięk jest nieziemsko z tuningowany), a na Tigrę już nikt nie zwraca uwagi chyba ze jest różowa z białymi progami (jeździ u mnie taka jedna lalunia).

Co do gnijących rzeczy to sa problemy z tylnymi nadkolami, reszta to już kwestia stylizacji :) .
_________________
http://www.youtube.com/Ognisty89
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 21-02-2012, 14:36   

Też miałem ten problem Puma czy Tigra i wolałem Pumę za jej nowocześniejsze wykonanie.Nie wygląda na swoje lata...Rdza łapie tylko z tyłu a w Tigrze możesz się wszystkiego spodziewać.Dodam to,że jeszcze nigdy nie miałem takiej frajdy z jazdy samochodem jak w Pumie...Sprzedałem ją w mojej ok.32000 mieścinie i unikam jej aby się łezka w oku nie zakręciła;)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
numberOne
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 12:08   

Tigra tez robi wrazenie - nie mowcie, ze nie... Pozna jesienia kupilem sobie hot doga na orlenie, zaparkowalem i stoje i jem - zaraz obok jest myjnia i koles podjechal tigra i mieszkam w stolicy wojewodztwa (nie na jakims zadupiu), a Tigra robila duze wrazenie - wyrozniala sie sposrod reszty passatow, Kia, bet itd. Po prostu auto jest ladne, wyjatkowe i mimo wszystko nie decyduje sie na nie tak duzo osob z oczywistych wzgledow, a to daje jej unikatowosci - tak samo jest z Puma. Auta praktycznie ma ten sam target i wybor jest trudny.

Kupuje samochod na wiosne, bo nie chce jezdzic po tej soli. I jest tak:
Tigra na oplowskiej jasnej alu feldze ze skora w srodku z przebiegiem do 160tys bez rdzy w kolorze czarnym zadbana ok.6tys zl, zero tuningu
ALBO
Puma na alu-feldze bez rdzy (ew. drobne poprawki, ale bardzo drobne) zadbana przebieg ten sam kolor czarny/srebrny, bez tuningu i tez ok. 6-6,5tys...

Sie zobaczy, jak kupie, to sie pochwale :) Wrzuce jakies fotki moze :p
 
 
michalknw 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1096
Skąd: Knurów
Wysłany: 24-02-2012, 16:39   

za 6tyś będzie bardzo ciężko kupić Pume bez rdzy w dobrym stanie, ale powodzenia przy poszukiwaniach :wink:
_________________
była 1.4, 1.7 a teraz Puma 1.7 Futura
Ostatnio zmieniony przez michalknw 25-02-2012, 03:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 18:13   

mission impossible :568:
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-02-2012, 18:20   

numberOne napisał/a:
Tigra na oplowskiej jasnej alu feldze ze skora w srodku z przebiegiem do 160tys bez rdzy w kolorze czarnym zadbana ok.6tys zl, zero tuningu
ALBO
Puma na alu-feldze bez rdzy (ew. drobne poprawki, ale bardzo drobne) zadbana przebieg ten sam kolor czarny/srebrny, bez tuningu i tez ok. 6-6,5tys...

Widzę, że porównujesz głównie wygląd auta, co mnie trochę dziwi - bo zdaje się, że jesteś facetem. :P
Tak jakby oba samochody miały ten sam silnik, konstrukcję itp.
Silnik do Pumy był współtworzony przez Yamahę i myślę, że ma to spory wpływ na to, że nasze "serca" są do dzisiaj w większości w znakomitym stanie. Nawet przy dużych przebiegach.
Blacha to blacha.
A konie to konie. :mrgreen:

Kiedyś był wątek o tym, ile kosztowała nowa Puma w salonie - do dzisiaj nie wiemy, ile kosztowała Tigra. Ale obstawiam, że sporo mniej. :)
To może trochę wyjaśnia, dlaczego używane Pumki są dzisiaj droższe od Tigr.

Co do wyglądu, to Tigra I ma dość fajny tył - przód niestety jest już mocno przestarzały.
Tigra II wygląda zdecydowanie lepiej, ale jej za takie pieniądze raczej nie kupisz. :)
_________________
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 18:43   

numberOne napisał/a:
Kupuje samochod na wiosne, bo nie chce jezdzic po tej soli.


:572: :572: :572:
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 18:48   

numberOne czyli zimą sprzedajesz ? :mrgreen:
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 22:04   

za 6 tys to napewno w tigre tez sporo wlozysz.

na wyglad patrzac, to bierz tigre , ale uwierz bedziesz sie czul gorzej niz w corsie, bo jest mniej miejsca.
przejedz sie puma i stwierdzisz ze chcesz pume, bo jezdzi swietnie, super skrzynia i jest duuuuzo wiecej miejsca. chyba ze jezdzisz jak emeryt i osiagi oraz przyjemnosc z jazdy schodza na dalszy plan. . .

p.s. duzo tigr jest bez klimy, a puma chyba prawie kazda. . .
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24-02-2012, 22:32   

?

Puma
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 25-02-2012, 02:55   

Moja żona jest typowym przykładem osoby, która chciała Tigrę.

Pojechaliśmy do Radomia, bo tam w kilku komisach ogłaszających się na Allegro stały Tigry. Każda z nich okazała się złomem. Zawiedzeni wychodziliśmy z ostatniego komisu, który zaplanowaliśmy odwiedzić a tu nagle... gdzieś w szeregu stała sobie nasza Puma. Fakt, sporo inna od tych które w większości jeżdżą po ulicach, bo "porobiona" nieco (brewki, progi, spojler z tyłu, rura 2x80 z nierdzewki, sportowe felgi i opony... no wyróżnia się - bez żadnego wiejskiego tuningu, wszystko z klasą). Wizualnie zakochaliśmy się. Poprosiliśmy o przejażdżkę. Pomyśleliśmy sobie... pewnie jak Tigra. Będzie trzeszczało, terkotało, przy wciśnięciu gazu trochę przyspieszy. A tu... niespodzianka. Facet odpalił, wyjechaliśmy i zaskoczenie na maxa. Samochód rwał do przodu jak rumak. Aż wierzyć się nie chciało.

Chcesz toczydło... kup Tigrę. Masz jaja i lubisz sobie trochę poszaleć fajnym samochodem za małe pieniądze... kupuj Pumę. 125 kucyków w Pumie wystarcza na większość kolegów w BMW, Passatach, Golfach i innych popularnych wśród młodych ludzi samochodów. Robią oczy aż miło :)
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2012, 12:10   

bariwo napisał/a:
"porobiona" nieco (brewki, progi, spojler z tyłu, rura 2x80 z nierdzewki, sportowe felgi i opony... no wyróżnia się - bez żadnego wiejskiego tuningu, wszystko z klasą)


:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z całym szacunkiem Kolego... i żeby nie było że się czepiam, ale IMO to co wymieniłeś to w przypadku niektórych aut, a już tym bardziej Pumy, to jest właśnie szpecenie jej pieknej sylwetki.
Ale to moje zdanie. jeśli się Wam podoba to luzik. :) Mówi się "najważniejsze by właścicielowi się podobało"... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo