Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
29-02-2012, 20:21
Puma VS Tigra !Wazne!
Autor Wiadomość
numberOne
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 18:48   

przesadzacie, Tigra z prodzu lepiej wyglada od Pumy, a z tylu wlasnie gorzej... Z tylu lepiej wyglada puma. Tigra jadac z przodu ma taki fajny dominujacy wzrok ;) A puma jest ulegla i to mnie troche w tym aucie irytuje. http://img.yauto.cz/photo...gra_1_4_16V.jpg

Pytacie czemu Tigra jest tansza? To Was zaskocze, NIE JEST. Konkretniej - pumy byly robione od 97roku, tigry od 94 roku, wiec proste i logiczne, ze tigre mozna dostac taniej. Jednak jesli ktos chce tigre 1,6 z 98 powiedzmy, to cena bedzie porownywalna z Puma 98, 1,6.

Tak, kupuje na wiosne, w kwietniu ;) . Wtedy bede mial wolny garaz, a nie jestem typ typem kolesia, ktory parkuje na ulicy na noc, spac bym nie mogl, ze kazdy ma dostep do mojej wlasnosci.

Czy zalezy mi na silniku? To 2gi plan. Nawet 1,4 bedzie spoko, najwazniejszy jest problem rdzy i ogolnie pojetej prezencji, nie chce miec jakiegos shitu z wygladu... Technicznie bedzie w pyte, wezme go na stacje diagnostyczna.

Bede szukal najbardziej zadbanego do 6tys (reszte mam na oplaty, rozrad itd) za ta cene nie bede wymagal turbo wypasu, bo wiadomo jak to sie konczy.

Dobrze jakby mial szyberdach + dla tigry, bo puma nie ma :(

Frajdy z jazdy same konie nie daja. Jezdzilem puma i tigra, malo tego moj ex samochod, to byl ford z 98 i az tak przesadnej roznicy nie ma, przesadzacie, chyba ze jakies trupy testowaliscie. Jezdzilem tez np. Audi 80 cabrio - tu juz byla roznica, ale puma i tigra, to jednosc... Jedyne przy czym mozna sie tu zastanawiac, to walory stylistyczne, badzmy szczerzy...

ps. ktos porownal mnie do zawalidrog ;) Nie zawalam, jak mieszkalem w NL, to wszystkich scigalem na autostradzie - smuga PL rejestracja, to bylem ja :p
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 18:56   

A jezdziłes pumą po torze?
Więc nie wciskaj nam tu kitu :)
My "starzy" pumiacze mamy swoje zdanie o tych autach i nie porównuj mocy pumy do tigry, bo tigra po prostu zostaje w tyle ;)
3/4 pum ma klimatyzację, a tigry?? - mała liczba i ten szyberdaszek nie uratuje Ciebie latem.
Jednak to Twoja opinia i tyle. Kup takie auto, które Ci sie podoba bardziej i tyle...
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 29-02-2012, 19:09   

Jak dla mnie wygląd pumy szczególnie z przodu jest milion razy lepszy niż tigry .Z tyłu z resztą tak samo :D A co do szeroko opisywanej przez Cię prezencji auta, kup sobie ładnie wyglądajace z zajechanym silnikiem i nigdy niewymienianymi częściami :D ładnie się będzie prezentowalo stojąc w garażu a ile zaoszczędzisz :mrgreen: . Skoro ma Ci się tylko podobać i nie zależy Ci na silniku... :D

No i jak dla mnie puma i tigra to żadna jedność. :evil: Jaką tą pumą jeździłeś ?

Kup może już lepiej tigrę, łatwiej znaleźć taką z szyberdachem i taniej wyjdzie :D

BTW są pumy z szyberdachem , ale trzeba by skorzystać z funkcji "szukaj" na forum by się o tym dowiedzieć :568:
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
Ostatnio zmieniony przez tusia8510 29-02-2012, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zqnetq 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 236
Skąd: Legnica
Wysłany: 29-02-2012, 19:09   

Wiem, że dużo ludzi myli Pumę z tigrą i uważa, że są podobne...

Ale proszę cię spójrz na to... PUMA TO CUDO : ) Jest piękna : )

Ja tam pod żadnym pozorem nie chce tutaj wpływać na niczyją decyzję, po prostu mam ją już ponad rok i naprawdę nie mogę nacieszyć oka tym jak ona wygląda. I jaram się za każdym razem gdy ją widzę.









Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
 
 
numberOne
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:10   

nie w tym sek... klimatyzacja jest mi centralnie obojetna, tez malo ratuje. W sumie bardziej wkurza, niz ratuje. A szyberdach nie "ratuje", tylko sprawia przyjemnosc ;) . Nie wiesz jak to jest jezdzic bez dachu - wiadomo tigra, to nie cabrio, ale brak szyberdachu to dla mnie konkretne wyrzeczenie, ale zobaczymy... Jakbym dostal pume za 6 w dobrym stanie, to bym bral ze wzgledu na swiezosc tego modelu wzgledem tigry (przebiegi, wnetrze, sam wyglad silnika swiezszy itd) najwyzej jezdzilbym z oknami na full :p

Tusia - mowiac "silnik na drugim planie" mialem na mysli pojemnosc (myslalem, ze sie domyslisz). A co do sprawnosci pojazdu pisalem, ze przed zakupem zabiore go na stacje ;)
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:13   

Jak klima może nic nie dawać? Chyba, że nie działa :P
Więc zapraszam latem, gdy na dworze +30C do pumy z włączoną klimą i pózniej do tigry z otwartym szyberdaszkiem (pomijam już słońce które wdziera się przez to "okno").
Nadal uważasz, że klima nic nie daje?
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 29-02-2012, 19:22   

Nie rozumiem jak można porównywać przyjemność jazdy Tigrą a Pumą.Patrząc na tych co lubią zwinna jazdę to puma ma właśnie to coś co przyciąga i nie chce się oderwać od posiadacza.Sam z bólem serca sprzedawałem i do teraz wspominam ten mrukkk silnika i frajdę przy każdym wdepnięciu.Nie wiem jak może Ci się bardziej podobać przód Tigry niż Pumy...ale to Twoje zdanie.W moim przekonaniu Puma wygląda dość nowocześnie na swe lata a jak ją pomalowałem to nikt nie wierzył,że to takie stare auto.
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
Ostatnio zmieniony przez cobraswiecie 29-02-2012, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 29-02-2012, 19:25   

numberOne napisał/a:
Nie wiesz jak to jest jezdzic bez dachu
skąd wiesz , że nie wie hahahhaha

Ja mam pytanie, szyber w Tigrze jest uchylny czy odkręcany tak , że robi się "dziura" ?

Co do silnika , pisząc, że chcesz wydać 6 tysia i przede wszystkim "nie chcesz shitu z wyglądu"... powaga , kup tigre , będzie boska :D
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:33   

Czy leci z nami moderator?




Niech ktoś skasuje ten temat, bo jest o wyższości świąt bożego narodzenia nad Wielkanocą.

Kolega sam wie co chce kupić, i nie ma co go namawiać.

jeszcze w tytule "ważne" :wall:
 
 
numberOne
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:40   

ale wy jestescie dziwni. Jezdzicie fordem puma, a myslicie, ze macie ferrari. Nie mowie czy kupie tigre czy pume, pisalem ze zalezy od tego wiele czynnikow, ale nie lubie sie tez oszukiwac i tak przesadna wyzszosc jaka prezentujecie jest po prostu smieszna... co do klimy - mialem w fordzie, szyber lepszy. Porownanie bozego narodzenia do swiat wielkanocnych jest wyjatkowo trafione. Nawiasem jeszcze was oswiece - na forum tigry tez sa tacy, ktorzy mieli dylemat, wybrali tigre, bo im sie puma nie podobala - do nich idzcie z problemem, ze nie podzielaja waszej fascynacji, a nie do mnie, skoro jeszcze nie wiem ktory wezme o.0
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:43   

puma 1.6 z 98 ??
hmmm dobre :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
zqnetq 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 236
Skąd: Legnica
Wysłany: 29-02-2012, 19:44   

Po tym wpisie podzielam prośbę Franka,
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:44   

numberOne napisał/a:
ale wy jestescie dziwni

Moze dlatego, że to Klub Forda Pumy?
:grin:

numberOne napisał/a:
co do klimy - mialem w fordzie, szyber lepszy

Prosze Cię, w 14 letnim aucie nigdy nie miałem awarii klimy, chodziła od przycisku, przy ustawieniu na max zimno i tylko 1 bieg wentylatora czasem było aż za zmimno (mimo, iż na zewnatrz temp przekraczała 30 stopni).
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 29-02-2012, 19:46   

haha wiele z osób z forum jeździło bądź ma zdecydowanie mocniejsze auta niż puma, ale wiedzą , że puma ma w sobie coś co poprostu przyciąga i daje mega frajde.

A Twoje pisanie o szyberdachu , że jest lepszy niż klima... po co zatem klima w autach :roll: otwórzmy okna , uchylmy szyber , niech słońce napieprza nam w głowę. Stań w lato w większym korku, otwórz szyber i okna na full i miłego pieczenia się życzę :D Ja będę się chłodzić klimą :D

KUP TIGRĘ :569:
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
numberOne
[Usunięty]

Wysłany: 29-02-2012, 19:50   

jak dostane pume za 6, to ja kupie z uwagi na bla bla (pisalem wczesniej). Ale dla mnie te auta sie UZUPELNIAJA czy wam sie to podoba czy nie ani tigra ani puma nie jest wzgledem siebie jakas MEGA WYBITNA. Badzmy szczerzy. Jak tak czytam wasze ataki, to az mnie korci, zeby olac te 2 i kupic Alfe GTV gdyby nie te awarie :/ Ten ostatni miecie oba z nawiazka

http://d.wiadomosci24.pl/...926_859b_p.jpeg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo