Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić samemu podświetlenie nóg?
Autor Wiadomość
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 05-06-2012, 15:54   

Hadzi napisał/a:
A nie lepiej użyć taśmy LED?


Jak pisałem "pasek" to właśnie taką taśmę miałem na myśli :P . To bardzo wygodne i łatwe w montażu rozwiązanie.
 
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 05-06-2012, 17:21   

trojan6 napisał/a:
Dobra, a może ma ktoś z tyłu??

Jasne ze miałem :mrgreen:
_________________

 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2012, 12:22   

U mnie to wygląda tak:






Specjalnie jest na zielono, bo radio, zegary itd też jest na zielono, a poza tym ponoć ten kolor uspokaja :) Od poniedziałku mam inne podłączenie. Wcześniej było to tak podłączone, ze po włączeniu pozycji świeciły sie też te taśmy LED, ale w długiej trasie stawało sie to męczące, zaś w ciągu dnia na darmo sie świeciło. Teraz mam zrobiony wlącznik i polączone tak ze nawet jak auto jest wyłączone to moge sobie zapalić tylkoi wyłącznie podświetlenie w nogach.
 
 
crxdor 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 190
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-06-2012, 17:42   

trojan6, dokładnie coś w tym stylu
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 10-08-2012, 01:47   

Po czasie długiego namysłu przyszedł czas na projekt. Pomierzyłem, sprawdziłem możliwe miejsca montażu, pokalkulowałem. Oto one:

:arrow: Bezpieczniki, wiadomo gdzieś trzeba się podłączyć. Mam nadzieję, że lampka w podsufitce jest sterowana minusem i obejdzie się bez przekaźnika. Który lepszy?



:arrow: Przód, od strony kierowcy. Tutaj widzę trzy warianty.

Najbardziej prawdopodobny. Podoba mi się. Potrzeba paska LED 50cm + 35cm.
Ma minus, bo światło diód nie padało by bezpośrednio na diody. Trzeba by było zastosować chyba jakąś trójkątną plastikową listewkę. Potrzeba paska LED 50cm.
Oszczędnie, ale czy to będzie dobrze świecić? Wydaje mi się, że będzie się zasłaniać nogami. Potrzeba paska LED 30 cm.




:arrow: Przód, od strony pasażera. Wszystko praktycznie identyczne jak w wariancie od strony kierowcy. Wariant "na czerwono" nieco lepszy, gdyż nie ma wypukłości na prostej jak w przypadku swego odpowiednika od strony kierowcy.



:arrow: Oświetlenie z tyłu. Również widzę 3 warianty.
Najlepszy wydaje mi się taki, że przykleję taśmę LED do foteli, a kabel puszczę przy kablu od poduszek. Trzeba 40cm x 2 LED.
Wariant wydaje mi się w miarę ok. Łatwo będzie kable schować. Oczywiście pasażer będzie zasłaniał LED nogami. Trzeba 45cm LED.
O tym rozwiązaniu sam nie wiem co myśleć. Szpetnie pewnie będzie wyglądać, ale raczej będzie dobrze świecić.




:arrow: Bagażnik. Tutaj sprawa wydaję się mi prosta. Niewiadome - jak poprowadzić kable oraz czy zostawić żaróweczki te co były w standardzie z podmianką na LED czy je wogle wyjąć. Potrzeba 90cm +50cm taśmy LED.

Jedno zdjęcie bagażnika zostało lekko ocenzurowane, ze względu na pewne przedmioty znajdujące się nim.. :P



:arrow: Pod maską. Pewnie wyda się to dla niektórych abstrakcją, ale chcę takie mieć. Choćby ze względów praktycznych - ksenony. Oby nie trzeba było ich nigdy wyjmować...

Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem dwie możliwości puszczenia kabli. Zastanawiam się która lepsza. Krótsza, ale przez skrzynkę bezpieczników itp. czy też dłuższa z pominięciem. Jeden i drugi wariant planuje zawierać wyłąćznik manualny. Na wypadek gdyby trzeba było pod maską w dzień grzebać.
Zastanawiam się czy nie trzeba tu użyć lepszych diód, czy po prostu się nie stopią?

PS. Nie pamiętam jaki był symbol wyłącznika <LOL>

Odcinki te mają po 25cm. Do rozważenia dodatkowo odcinek środkowy 20cm, ale nie wiem czy nie będzie się zduszał klapą. Co myślicie?



:arrow: Oświetlenie drzwi. Tu zdjęć nie pstryknąłem. Potrzebne odcinki LED 2 razy po 90cm. Paski mają znajdować się prostopadle stroną świecącą do wewnętrznego progu auta. Tak, aby po otwarciu świeciły prostopadle do ziemi podświetlając ją kierowcy/pasożytowi. Rozkminka jest tylko czy jak wsadzę 5mm pasek LED pomiędzy próg, a drzwi to nie będę miał problemów z domykaniem/otwieraniem.



Podsumowując. Kolor diód ma być zimy biały. Diody chyba będą w sylikonie. Łącznie wg moich najlepszych wariantów potrzebuję około 900cm LED!!! Oszalałem??

Oceńcie moje widzimisie, komentujcie.
Bo coś mi się śni że biała choinka może wyjść..
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2012, 09:27   

trojan6, szczerze to moim zdaniem będzie niezły festyn :D
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2012, 10:47   

IMO deejay, ma racje. Ty chyba też sie domyślasz co wyjdzie:
trojan napisał/a:
Bo coś mi się śni że biała choinka może wyjść..

Dobrze Ci się śni :)

W nogach u kierowcy i pasażera wystarczą paski po max 30mx lub nawet dla każdej strony po 2 paski po 10cm oddzielone od sie. Wg mnie to w zupełności wystarczy tym bardziej ze chcesz zimna biel. Ja mam zielone a mocno świeci, zaś przy białym to już w ogóle bedzie dawało.
Z tyłu wystarcza paski po 10 cm i najlepiej pod fotelem kierowcy i pasażera to zamontuj.
Ogólnie moja rada jest taka byś to montował tak by nie było ich widać a jedynie swiatło jakie dają. Ledy SMD mają kąt swiecenia 120 stopni. Jeśli chcesz to możesz kupic taśme gdzie 3 diody sa na odcinku 2,5 cm a nie 5cm.
W bagażniku bym zamontował pod tymi plastikami po prawej i lewej stronie, tam gdzie masz lampke, czy tez te przeprofilowania na uchwyty pólki.
Pod maską bym chyba w ogóle nie dawał.
aha, pod drzwiami wystarczy 25cm max 30zm
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 10-08-2012, 11:07   

Hadzi, jakiej długości masz drzwi i jakiej długości dawałeś paski??
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2012, 15:43   

Hmmm... nie wiem jak długie są drzwi, ale mam dane 25cm paski z diodami gęsto zamontowanymi i powiem ze mocne daje to światło, mogłem kupić zwykle taśmy z 3 diodami na odcinku 5cm
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2012, 17:13   

trojan6 napisał/a:
Bo coś mi się śni że biała choinka może wyjść..
Niestety tak będzie. Ale to Twoje auto, możesz sobie zrobić i choinkę. Mi aż takie nagromadzenie świateł pewnie by przeszkadzało.
Pod nogami kierowcy i pasażera przydaje się, na dole drzwi też, reszta IMO zbędna.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 10-08-2012, 17:29   

Chyba zostałem poniekąd przekonany do zmniejszenia ilości diód.

- maska - zostaje 2x 25cm
- oświetlenie tył - zostaje 2x 40cm
- drzwi - skracam do 2 x 50cm
- bagażnik - tylny plastik przy zamku zostaje 50cm + 2 x 10cm koło miejsca na fabryczne żaróweczki

:arrow: Biję się z myślami jak ugryźć przód, żeby nie było widać diód
Jeżeli nakleję na czarny plastik - niebieskie kreski, to będzie się zasłaniać nogami, trzeba jeszcze jeden gdzieś. Do tego podświetlę zakamarki których nie powinno raczej widać. Plusem jest, że diody będą słabo rzuć się w oczy. Ale gdzie drugi pasek wsadzić, żeby nogami nie zasłaniać i nie było specjalnie widać go??!!

:arrow: Zastanawiam się czy nie dorzucić diód na podsufitce dla tyłu
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2012, 11:01   

trojan6 napisał/a:
:arrow: Zastanawiam się czy nie dorzucić diód na podsufitce dla tyłu

Mimo że Twoje to auto, to prosze Cie nie rób tego :572: :roll:
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 13-08-2012, 11:11   

Hadzi napisał/a:
prosze Cie nie rób tego :572: :roll:


Hadzi, Podaj 5 sensownych argumentów dlaczego nie, to nie zrobię:P
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2012, 11:18   

Musisz mie az piec? jeden typu, ze wiocha to bedzie zajezdzało nie wystarczy? :lol:
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 13-08-2012, 11:24   

Wiesz, wiocha przy podświetleniu na niebiesko to się zgodzę, ale, że na biało zimno to ja wiem. Grunt by nie wsadzić mam metra LED a jakieś 10cm
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo