Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CAR AUDIO
Autor Wiadomość
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 21-01-2010, 08:50   

Misiek89 napisał/a:
Seryjne radio Sony? Pierwsze słyszę

moze ma to z tych nowych focusow i mondeo tam daja serie Sony :)
 
 
Łysy1985
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2010, 18:56   

Sorki. Pomyłka, źle napisałem w poprzednim poście. Chodziło mi o to że będzie grało samo radio bez dodatkowego wzmacniacza. A co do głośników w półce to chciałem tam zamontować, ponieważ poprzedni właściciel już tam wsadził głośniki.I teraz jak je wyjmę, to zostaną dziury. Więc chyba pozostaje mi kupić nową półkę? A głośniki zamontować w bokach
A poza tym chciałbym dowiedzieć się, jak się wygłusza tylne skrzynki?
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2010, 20:04   

IMO kup nową (używaną) półkę, a głośniki zamontuj w boczkach.
Jeśli pytasz o wygłuszenie oryginalnych skrzynek pumowych, to u mnie wyglądało to tak (w trakcie zmiany głośników):

Zasadniczo w Pumie powinny być takie właśnie kolumny. Pumy z rozszerzonym zestawem audio (można było takie zamówić przy kupnie, tak miała właśne moja Puma) miały sześć głośników, w tym cztery z tyłu. "Zwykłe" Pumy mają takie kolumny, ale dół nie ma wyciętego otworu na głośnik. Gdzieś na forum jest fotka bez wyciętego dołu.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 22-01-2010, 20:15   

http://klubpumy.pl/viewtopic.php?p=85518#85518
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 22-01-2010, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 23-01-2010, 12:54   

Tutaj masz półkę do pumy.Cena jest jako taka szczególnie że jaki czas temu były po 250 zł.

http://www.allegro.pl/ite...l_odsupers.html

O znalazłem "Tubę basową do Pumy" :mrgreen:

http://www.allegro.pl/ite...uba_basowa.html
 
 
 
Łysy1985
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2010, 15:36   

Wielkie dzięki za informacje.Teraz już wiem co mam kupić, i jak zamontować.
 
 
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 02-02-2010, 23:37   

Dobra..to teraz ja mam prośbę :)
Chciałem przeznaczyć ok 500zł na radyjko...do mojego st200 :) Jako, że jestem zupełnie zielony to mam z tym wielki problem.
Od razu mówię, że umiem używać opcji 'szukaj' ale nie mogę znaleźć interesujących mnie informacji.
Kiedyś ktoś pisał coś o jakimś radyjku niezbyt znanej firmy o b.dobrych parametrach dzwięku..chyba Opoya..?? Nie pamiętam marki tego radyjka...?
Zacznijmy od tego co mam i co wiem :razz:
Przód+tył jakieś lepsze głośniku Hertza + gwizdki z przodu (też Hertza). Ładnie graja nawet na tym radyjku co mam.
Co musi mieć nowe radyjko:
- dobry dźwięk, możliwość podłączenia wszystkich głosników łącznie z gwizdkami..nie wiem jak to teraz jest podłączone więc się nie śmiejcie :) Na pewno wzmacniacza żądnego nie ma.
- wejście USB lub na karty SD, microSD...cokolwiek :)
- Odtwarzacz CD/MP3 (DVD będzie dodatkowym atutem ale nie wiem czy cenowo już da rade)
- bluetooth będzie dodatkowym atutem :)
- zielony kolor podświetlenia mile widziany.
- możliwy pilocik.

Z tych dodatkowych atrakcji jestem w stanie zrezygnować w zamian za dobry dźwięk :)


Chyba tyle...może znacie coś fajnego w tej cenie...?

[ Dodano: 02-02-2010, 23:42 ]
Aha..ten budżet 500zeta to tak maks myślę...jak będzie coś fajnego za 300zł to będzie super :)

[ Dodano: 02-02-2010, 23:44 ]
Za ok 500zł z serii TV/DVD są jakieś PEIYINGi...cokolwiek to jest...jest to coś warte uwagi?
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
 
 
 
Misiek89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: Poznań City
Wysłany: 03-02-2010, 01:51   

Na wstępie odpuść sobie wszystkie wynalazki typu Peeing :mrgreen: Szkoda kasy. Co z tego, że mają wszystkie bajery i kosztują 200 czy 300 zł jeśli konkurencyjne produkty markowych firm kosztują 2 razy tyle. Dlatego ludzie to kupują, ale potem przeklinają jak zacznie się sypać. Radia niekupuje się co miesiąc więc warto zainwestować w cos markowego by potem delektować się dzwiękiem wydobywającym się z kazdej strony :mrgreen:
Ja ze swojej strony moge z czystym sumieniem polecic produkty Clarion'a a konkretniej:
http://allegro.pl/item908...ia_rca_usb.html
Napewno nie będziesz zawiedziony. Sam niedawno wymieniałem całe audio w mojej pumce i zaczełem od radia. Na rynku obecnie jest wielki wybór, ale produkty Clariona mają coś w sobie :mrgreen: Może prostota wykonania nie robi szału jak konkurencyjne Pioneery czy Kenwood'y świecące na milion kolorów, ale przecież nie o to chodzi.
3 pary wyjść RCA są przyszłościowym rozwiązaniem. Sam kupując radio i będąc wtedy laikiem sceptycznie patrzałem na nie ( w moim modelu są 2 pary - dbb288) - lecz dla porównania konkurencyjne produkty innych firm posiadały 1xrca lub góra 1 parę.
Po drugie USB 2.0 - niby standard w dzisiejszych czasach i mało kto zwraca na to uwagę, bo przecież USB to USB. No ale musze przyznać że różnica między 1.1 a 2.0 szczególnie przy przewijaniu utworów i wyszukiwaniu jest ogromna. Ale dużo też zależy od Pendrive'a, bo sam miałem z początku budżetowego kingstona i troche muliło, ale po przesiadce na Sandisk'a daje rade :mrgreen:
Ale co najważniejsze to radyjko ładnie gra, i mimo że wydaje się trudne w obsłudze po kilku dniach obsługa jest banalna. Sam jestem takim człowiekiem, że musze wszystko wymacać w podobnej cenie i dopiero wtedy podejmuje decyzję, choć to czasem jest czasochłonne :mrgreen: A że z radiami mam do czynienia na codzień to mam dużo czasu na testowanie nowinek :twisted:
Dla przykładu - ostatnio dostaliśmy nowy model Pioneera - niepamietam dokładnie symbolu ale w cenie 999zł. Niby jedno z najdroższych radii w sklepie, ale co z tego jak uruchomienie najprostrzej funkcji by usłyszeć cokolwiek z głośnika zajęło 20 min + drugie tyle czytania instrukcji :mrgreen: Może ten ogrom funkcji jest dla jednych zaletą, ale dla mnie ważniejsza jest ergonomia obsługi, bo niechodzi o to by podczas jazdy zagłębiać się w instrukcje jak przełączyć następny kawałek :mrgreen:

A co do podłączenia to ciężko coś poradzić, ale prawdopodobnie jeśli wszystko śmiga pod radiem bez wzmaka to powinno być Plug&Play, chyba że masz seryjne radyjko to wtedy nieobejdzie się bez ramki i przejściówek Ford-ISO.
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/70792
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2010, 14:40   

Speedy, mówiłam o radiu Blaupunkt Travelpilot z GPS. Tyle, że nie ma ono żadnych bajerów typu USB, mp3, pilot czy podobne. Ale jak dla mnie jest wystarczające. Podświetlone na zielono, produkowane dla Forda, z CD (bez DVD).
Po wymianie głośników (przód szerokopasmowe, tył podział pasma z osobnymi głośnikami do niskich i wysokich tonów, aktywny sub w bagażniku), wymieniłam na chwilę radio, zamieniając na oryginalne fordowskie 7000. I byłam w szoku, bo różnica była wręcz drastyczna, na korzyść Blaupunkta.
Jak interesuje Cię temat, to daj znać, napiszę więcej.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
kolargol 


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Radom
Wysłany: 03-02-2010, 16:28   

ja ostatnio interesowałem się radiami tak w cenie do 400zl i z tego co poczytałem to najczęściej polecane były Clariony i JVC. Jako że Clarion nie odpowiada mi wizualnie więc zdecyduję się chyba na tego JVC: http://cokupic.pl/opinie/...129e5383903863c
który zbiera bardzo dobre opinie. ewentualnie wersja R401, która różni się chyba tylko tym, że nie ma zmiennego koloru podświetlenia. powinno spełnić twoje wymagania poza pilotem i czytnikiem kart SD
 
 
 
pluszek01
[Usunięty]

Wysłany: 01-08-2010, 15:55   

Hmmm radyjko::0 Jednostka sterująca to Pioneer Deh P85BT , do tego wzmacniacz sinuslive sla 1500 , kondensator 2F , tuba infinity kappa perfect 30cm . Przód 13" alpine , gwizdki alpine . Tyl półka signat ,gwizdki alpine . W boczkach z tylu nie mam pojęcia co jest . Efekt 145 Db . Falujący dach i kocioł w głowie w trakcie jazdy . Niestety wyprzedaje swoje car audio żeby zmienić nieco wygląd pumy .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo