Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
11-02-2013, 11:43
Puma z silnikiem 1.6 na gaz
Autor Wiadomość
bohun 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Colorado Red
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-02-2013, 11:17   Puma z silnikiem 1.6 na gaz

Zainteresowało mnie ogłoszenie http://www.gumtree.pl/cp-...bany-449527817. Wczoraj umówiłem się z właścicielem na wstępne oględziny, podczas których moim oczom ukazała się rzeczywiście zadbana sztuka (zarówno na zewnątrz jak i w środku). Nabyła co prawda kilka rys (normalne); rdza w zasadzie nie występuje (na lewym tylnym nadkolu - 2 niewielkie bąble, na prawym - jeden; okolice wlewu paliwa i progi - czyściutkie). W bagażniku - 90l butla z gazem (2006r.; kosztem miejsca można wybierać lepsze stacje lpg). Właściciel twierdzi, że jest to instalacja fabryczna (dane z VIN nie wspominają o niej); samochód kupił 2 lata temu w Niemczech (dla córki, której powiększyła się rodzina - stąd sprzedaż), przyjechał nim do Polski, gdzie zrobiono ok. 15000km; posiada jedynie letnie opony na alufelgach; był lekko stuknięty (brak śladów po uszkodzeniu, nowa przednia lewa lampa); wymienione sprzęgło; klima - sprawna. Poważnie rozważam jego kupno; wydaje mi się jednak, iż ma nieco wygórowaną wyjściową cenę. Niestety ciężko znaleźć osobnika z takim silnikiem i instalacją gazową, stąd nie mam porównania. Jestem umówiony na wizytę w warsztacie znajomego; przy okazji - porównam oryginalne wyposażenie z aktualnym. Jak myślicie, warto kupić tę Pumę?
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-02-2013, 17:41   

Może akurat tak jest zdjęcie zrobione, ale maska jakoś jest dziwnie spasowana, po prawej stronie jest mniejsza szczelina niż po lewej... Nie miała żadnej przygody?
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 11-02-2013, 17:53   

milka612, Kolega napisał że miała przygode :D
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-02-2013, 18:03   

Pietia, bohun, a sorry... jestem trochę nieprzytomna dzisiaj... ;) ale chyba nie lekko była stuknięta ;)
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 11-02-2013, 18:17   

ale może to być tylko złudzenie, mogło sie tak światło załamać że nie widać tak dobrze tej szczeliny :) bohun, niech ją obejrzy i niech powie czy są mniej więcej równe czy jest po jednej stronie 0,5 cm a po drugiej 0,1 cm. Po tych fotkach nie widać nic takiego żeby się do niej docepić, wręcz powiem że jako mnie się bardzo podoba :)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 11-02-2013, 18:26   

I miała przygodę i ją już, z tego co napisal bohun, oglądał :P

BTW mało zdjęć, cieżko coś powiedzieć. Nie widać tego co pod maską. Tak to wygląda nieźle, no ale co z tą instalką gazową... Czy to ściema z tą fabrycznością??

A tak swoją drogą jeśli ktoś zakłada instalkę z taką dużą butlą to chyba z zamysłem, że będzie śmigal dużo km.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
bohun 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Colorado Red
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-02-2013, 19:19   

Cytat:
maska jakoś jest dziwnie spasowana, po prawej stronie jest mniejsza szczelina niż po lewej

W świetle dziennym wyglądało to na uszczelnienie (coś silikonopodobnego), co występuje też przy drugiej lampie, z tym że nie w takiej ilości.

Cytat:
co z tą instalką gazową... Czy to ściema z tą fabrycznością??

Dobre pytanie; nie wiem jak to rozpoznać, a tak twierdzi właściciel (VIN nie wspomina o lpg). Uważa też zresztą, iż samochód jest w stanie idealnym... a wg mnie - zadbany jak na swój wiek.

Na razie dokonałem wstępnych oględzin auta i wyraziłem dalsze zainteresowanie nim. Podczas następnego spotkania porównam wyposażenie oryginalne z obecnym i oddam do przeglądu u znajomego mechanika (wstępnie ustaliliśmy, że najprawdopodobniej w tym tygodniu).
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 11-02-2013, 20:46   

Fabryczne, czyli być może dołożyli co najwyżej w salonie sprzedaży jako akcesorium.

Moim zdaniem auto zadbane. Potarguj się trochę z ceną. Jak sprzeda za 8000 to bierz.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2013, 22:15   

bohun, podaj mi nr VIN (może być via PW), to sprawdzę jakie wyposażenie miała wychodząc z fabryki.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
bohun 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Colorado Red
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-02-2013, 22:49   

Cytat:
Moim zdaniem auto zadbane. Potarguj się trochę z ceną. Jak sprzeda za 8000 to bierz.

To jest maksimum, które sobie założyłem dać za Pumę wraz ze wszystkimi opłatami. :razz: Nie sądziłem nawet - obserwując ceny innych Pum - że te z silnikami mniejszymi niż 1.7 mogą osiągnąć taką kwotę. Zastanawia mnie tylko, czemu oferta nie pojawiła się na portalach motoryzacyjnych. Być może coś jest na rzeczy... okaże się po wizycie u speca.

Cytat:
podaj mi nr VIN

Informacje z VIN-u już mam w polskiej wersji. :razz:

Przy okazji: dysponuje ktoś polską instrukcją w wersji cyfrowej do takiego egzemplarza? 1.7 mam jako "obrazkowy pdf", a tego niestety nie znalazłem. :oops:
 
 
Wiolcia 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2013, 11:51   

bohun, zerknij w papierach tego auta, gdzie był zakladany gaz..Jesli jest fabryczny (w co nie chce mi sie wierzyc) to tak czy inaczej, zeby samochod z lpg przeszedl w PL przeglady, instalacja musi miec homologacje inaczej nikt Ci przegladu nie podbije :( Ja mam takie auto, tzn. 1.6 z lpg ale butla ma 36l (wchodzi 28l gazu) wiec 90l to albo sciema albo ktos robil naprawde duzo km.. Ja na swoim baku przejezdzam ok. 330-350km.
_________________
http://www.car4events.pl
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2013, 12:40   

Homologacja powinna być wystawiona na daną instalację i na dane auto. Poza tym Butle LPG mają atest na 10 lat, po tym czasie się ją albo powtórnie wysyła do legalizacji (tego się nie praktykuje ze względu na koszta) albo wymienia na nową, więc powinna być wymieniona i sprzedający powinien przekazać ci jej papierową homologację, która teoretycznie jest wymagana przy przeglądzie. (data produkcji butli jest też na tabliczce znamionowej, sprawdź, bo butla z wielozaworem to kolejne kilka stówek)

Ps. Pierwsze słyszę o fabrycznej instalacji w aucie sprzed dwunastu lat
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2013, 12:45   

bohun napisał/a:
Informacje z VIN-u już mam w polskiej wersji. :razz:
I jest tam info o gazie? Wątpię.

bohun napisał/a:
Przy okazji: dysponuje ktoś polską instrukcją w wersji cyfrowej do takiego egzemplarza? 1.7 mam jako "obrazkowy pdf", a tego niestety nie znalazłem. :oops:
Niestety mamy tylko to co zamieszczone na forum.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 12-02-2013, 13:26   

Ja mam instrukcję taką samą jak na forum ale w jednym pliku pdf.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
bohun 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Colorado Red
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-02-2013, 14:08   

Cytat:
Pierwsze słyszę o fabrycznej instalacji w aucie sprzed dwunastu lat

Ja też; gdybym jednak umiał rozpoznać typ instalacji nie byłoby problemu. Po prostu ta informacja w połączeniu z kolejnymi (o idealnym stanie auta pomimo stłuczki) i ceną, której nie mam do czego porównać, co powoduje że zapala się u mnie ostrzegawcza lampka. Co innego gdyby właściciel był św. Mikołajem, ale to już... (nie wiem czy zaglądają tu dzieciaki :razz: ) ...coś dawno go nie spotkałem. :cry:

Cytat:
I jest tam info o gazie? Wątpię.

Takowej brak; zresztą ta informacja od początku wydawała mi się dziwna, choć właściciel przy oględzinach zapewniał, że tak jest. Może po prostu miał na myśli to, iż nabywając auto w Niemczech, instalacja była gotowa.

"Dokumenty gazowe" widziałem, butlę także - zajmuje niemal cały bagażnik (widnieje na niej 2006r.). Czyli w lpg samochód został wyposażony jeszcze w Niemczech. Może rozmiar wynika najzwyczajniej z mniejszej popularności tego paliwa za naszą zachodnią granicą i rzadszego rozmieszczenia stacji tego typu?

Cytat:
Ja mam instrukcję taką samą jak na forum ale w jednym pliku pdf.

Ucieszyłbym się z niej jak dziecko w dzień św. Mikołaja. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo