Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik temperatury 1.6
Autor Wiadomość
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 31-01-2016, 13:22   Czujnik temperatury 1.6

Pytanie tylko dla specjalistów od silnika 1.6.

Ile jest czujników temperatury w tym silniku i gdzie one się znajdują?

Nikt nigdzie o tym nie pisze, na projectpuma padło pytanie:

"Where is Coolant Temperature Sensor on 1.6 engine?

Where is Coolant temperature sensor on zetec se 1.6 16v 103hp engine?
Isnt under coil. So i cant find it... :roll:

Anyone know where is?"

Zgadzam się z pytającym, pod cewką zapłonową nie ma żadnych czujników tylko kable.

Jedyna odpowiedź w internetach

"On an early 1.6 it's under the coil, on the later, it's in the middle of the head on top, between the 2 centre spark plugs."

Czyli wychodzi na to, że jest jeden czujnik na środku pomiędzy świecami, który lubi się rozpadać od starości bo raz już mi się rozsypał. Czy może ktoś wie o innych jeszcze i wie gdzie są umiejscowione?
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 31-01-2016, 17:13   

Sprawdziałem w TISie ale generalnie opisali tylko czujnik w 1.7, ale po wybraniu Focusa jest trochę lepiej. W przypadku 1.6 z serii Zetec-SE czujnik temperatury głowicy (Cylinder Head Temperature Sensor) znajduje się pomiędzy dwoma środkowymi świecami. Ale w wersji Zetec-E znajduje się gdzieś za alternatorem.



 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 31-01-2016, 18:19   

Dukes, a w Focusie 1.6 napisali gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego czy to jest to samo co czujnik temperatury głowicy?
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 31-01-2016, 19:46   

Zajrzałem do schematów elektrycznych Pumy z silnikiem 1.6 i Focusa i sprawa wygląda tak. W Pumie na schemacie jest on umieszczony faktycznie pod cewką zapłonową i nazywa się Engine Coolant Temperature Sensor. Czujnik jest jeden na cały silnik, a nie jak w przypadku 1.7 gdzie mamy je dwa.
W Focusie natomiast ten sam silnik ma już wg schematu Cylinder Head Temperature Sensor i na schemacie umieszczony jest pomiędzy środkowymi świecami.
Nie wiem czy to jakiś błąd osoby dopisującej Pume z silnikiem 1.6 do TISa czy po prostu skopiowali schemat od 1.4 i wstawili w miejsce 1.6 bo to prawie identyczne silniki. W każdym razie jak widać, prawie robi wielką różnicę i w tym przypadku.
Wygląda na to, że musisz szukać czujnika między świecami i nie ma innej możliwości aby znajdował się gdzie indziej.
 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 31-01-2016, 20:36   

Wszelkie moje obserwacje i poszukiwania czujnika do tego się sprowadzają, że jest tylko ten między świecami. Jeden czujnik do temperatury na zegary i wentylatora.

[ Dodano: 11-02-2016, 20:55 ]
Czujnik został wymieniony, problem włączającego się wiatraka został rozwiązany. Teraz wg wskazań jest max 115 stopni zamiast 130.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo