Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Które Xenony ?
Autor Wiadomość
slawek535 
RBR+g27+TV51"


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 740
Skąd: koniaków
Wysłany: 20-01-2015, 23:43   

regflash, jak długo masz pume?
_________________
“Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, że wygrywa jadąc najwolniej jak to jest możliwe”
 
 
 
regflash 
REG IB69


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Regen
Wysłany: 20-01-2015, 23:55   

3 tygodnie ale co to ma do rzeczy?
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 20-01-2015, 23:56   

Świeżaczek :mrgreen: Pojeździsz nocą w deszczu to sam zaczniesz się zastanawiać nad kupnem ksenonów :P
 
 
regflash 
REG IB69


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Regen
Wysłany: 21-01-2015, 00:00   

To ze puma ma kiepskie swiatla wiem tez od 3 tygodni i juz cos zrobilem w tym kierunku. Napewno nie bede montowac jakichs chinskich wynalazkow bedacych w niezgodzie z prawem, tym samym ryzykujac utrate dowodu rejestracyjnego i narazajac innych uzytkownikow drog na niebezpieczenstwo.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 21-01-2015, 13:41   

Montaż dobrych ksenonów w Pumie o barwie zbliżonej jak najbardziej do zwykłej żarówki czyli 4200 lub 4300 stopni Kelvina to tylko i wyłącznie poprawa bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników na drodze. Jeżeli światła są dobrze ustawione nie mają prawa oślepiać innych. A jeżeli auto jest z tyłu obciążone to ręcznie opuszczamy strumień światła w dół (poprzez regulację z lewej strony kierownicy wg wskazówek w instrukcji :arrow: http://s248.photobucket.c...af93.jpg.html). Sam miałem ksenony sporo czasu i wiem co mówię. Niestety musiałem je zdemontować ze względu na upierdliwych Policjantów w mojej okolicy. Zatrzymanie dowodu to łagodna kara, do tego może dojść jeszcze mandat za niesprawne/niewłaściwe oświetlenie (chyba nawet 300 zł). Podsumowując jeżdżę teraz zgodnie z prawem ale co z tego jak praktycznie nic nie widzę? Najgorzej jest w ciemne, deszczowe dni, na nieoświetlonych drogach. Co tu robić, co tu czynić? Pozostaje tylko jechać wolniej z nosem przyklejonym do szyby przedniej. :/
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 14:23   

sharky napisał/a:
Montaż dobrych ksenonów w Pumie o barwie zbliżonej jak najbardziej do zwykłej żarówki czyli 4200 lub 4300 stopni Kelvina to tylko i wyłącznie poprawa bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników na drodze.

Otóż to.
Z tego, co mi wiadomo, jest to jedyna przyczyna, dla której pumiarze montują ksenony.
Nie głupia moda, chęć szpanu czy nadmiar gotówki.

sharky napisał/a:
Podsumowując jeżdżę teraz zgodnie z prawem ale co z tego jak praktycznie nic nie widzę? Najgorzej jest w ciemne, deszczowe dni, na nieoświetlonych drogach. Co tu robić, co tu czynić? Pozostaje tylko jechać wolniej z nosem przyklejonym do szyby przedniej. :/

Ale żeby nie było - ksenony owszem, znacznie poprawiają widoczność, ale wciąż "szału ni ma".
Powyżej 60 km/h bez długich świateł chyba nie jeżdżę (w deszczu jeszcze wolniej).
My już może tego tak nie widzimy, ale na pasażerach, którzy na co dzień poruszają się innymi samochodami, zazwyczaj widoczność w Pumie robi niemałe wrażenie.

A tak poza tym, to zazdroszczę tym, których żadne światła innych samochodów (w tym te fabryczne i prawidłowo ustawione) nie oślepiają, naprawdę.
_________________
 
 
Kania 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 199
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 21-01-2015, 16:52   

Z tego co wiem można dokonać naprawy "usterki" na miejscu jeśli zatrzyma nas policja przy oświetleniu bez homologacji i mamy gadane.
Ja się tak wygadałam, że potrójny zakaz wjazdu zamieniłam na wyjazd z policją, która nie dała mi nawet pouczenia a poprowadziła poprawną drogą ;)
Pozdrawiam policjantów z centrum Katowic.

Też myślę nad ksenonami tylko powiedzcie mi jak trudne i długie jest naprawienie tej "wady" w razie zatrzymania? Bo wozić drugie zawsze można ;)
_________________
Śląska grupo łączmy się!
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 21-01-2015, 18:55   

Wyjmowanie lamp możesz opanować do perfekcji w kilka minut :mrgreen: To naprawdę proste i szybkie. A co do podmianki, wyciągając lampę z palnikiem ksenonowym i tak musisz rozłączyć palnik od przetwornicy więc na dobrą sprawę, otwierasz tylną klapkę w lampie, wyjmujesz palnik, wkładasz żarówkę, podłączasz kostkę i montujesz lampę do auta :) Myślę, że w nawet w warunkach drogowych jesteś w stanie uwinąć się z tym w 10 minut ;)
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 19:39   

Phi, Kania wygląda na kumatą, więc obstawiam 5 minut. ;)
_________________
 
 
regflash 
REG IB69


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Regen
Wysłany: 21-01-2015, 20:27   

Kania napisał/a:
Z tego co wiem można dokonać naprawy "usterki" na miejscu jeśli zatrzyma nas policja przy oświetleniu bez homologacji i mamy gadane.
Ja się tak wygadałam, że potrójny zakaz wjazdu zamieniłam na wyjazd z policją, która nie dała mi nawet pouczenia a poprowadziła poprawną drogą ;)
Pozdrawiam policjantów z centrum Katowic.


:mrgreen: Mnie sie to nie uda, nie mam TAKICH oczu!
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gaydek 22-01-2015, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ożdżu 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21-01-2015, 20:51   

Temat na 70stron wcześniej i znowu to samo :razz: , wytłumaczcie mi, w jaki sposób ksenon zwiększa bezpieczeństwo? Przecież jest ustawiony jak standardowe hb3 - nie oświetli więcej, od tego są światła drogowe a wątpię żeby ktoś tam wkładał ksenon, z resztą nie potrzeba drogowe są w porządku. Ja jeździłem na ksenonach bo auto wygląda o niebo lepiej i mają większą żywotność, świeci trochę jaśniej ale szału nie ma. Do tego wyobraźcie sobie taką sytuację: macie kolizję (nie mówiąc o wypadku) nie z waszej winy, za to w drugim samochodzie był cwaniak i twierdzi, że go oślepiliście. Żegnacie się z ubezpieczeniem i cieszcie jeśli wam winy nie przypiszą :razz: Bezpieczniejsze są markowe żarówki a nie jakieś chińskie pseudo ksenony. Ogólnie, chcecie to zakładajcie, ale nie piszcie że to dla bezpieczeństwa.

Co do usuwania usterki na miejscu, co zrobisz jak policjant powie: "Były ksenony, ciągle mam podejrzenie że założone żarówki nie spełniają norm, musi to zbadać diagnosta, zabieram dowód" I co? Będziecie się kłócić czy narzekać na policje?
 
 
regflash 
REG IB69


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Regen
Wysłany: 21-01-2015, 20:57   

Za "mniejsza zbrodnie" moge uznac wstawienie xsenonow do swiatel drogowych, sam tak mialem w pugu 306, wiadomo ze jesli cos jedzie z przeciwka to i tak trzeba przelaczyc na mijania. zastanawialem sie czy w pumie nie zrobic tego samego ale ze wzgledu na te "dekielki" zamykajace reflektory od tylu dam sobie spokoj. Za duzo kombinowania jak dla mnie.
_________________

 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 21:25   

Ożdżu napisał/a:
Ogólnie, chcecie to zakładajcie, ale nie piszcie że to dla bezpieczeństwa.

Ożdżu, tak arbitralnie się wypowiadasz - twierdzisz, że kłamię mówiąc, że założyłam ksenony dla bezpieczeństwa?
To Ty sięgnąłeś po ksenony, "bo auto wygląda o niebo lepiej i mają większą żywotność", ja i parę innych osób mieliśmy zgoła inne powody.

Powtórzę to, co napisałam na tym forum ponad 4 lata temu: przestałam przejmować się nielegalnością ksenonów, kiedy o mały włos nie zrobiłabym komuś krzywdy (ledwo dostrzegłam rowerzystę na drodze, a wcale nie jechałam szybko).

Przypomnę fotki z 2010 roku - niestety słabe, bo robione starym aparatem.

Po lewej to i tak nie seryjne żarówki, ale śjakieś lepsiejsze Philipsy.
Na żywo różnica była odczuwalna jeszcze bardziej.
_________________
 
 
Ożdżu 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21-01-2015, 21:35   

Magenta, nie zarzucam nikomu kłamstwa, chodzi mi raczej o to że poprawa bezpieczeństwa jest marna a można sobie tylko kłopotu narobić. Na zdjęciu to mi wygląda jak 6000K, dodatkowo śnieg? i inna okolica?
Chodzi mi o to że zdjęcia nie oddają różnic, poza tym też miałem i wiem jak jest.
Ostatnio zmieniony przez Ożdżu 21-01-2015, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-01-2015, 21:41   

Nie wiem, jaki sens miałoby porównanie, jeśli zdjęcia byłyby robione w różnych miejscach.
Okolica jest oczywiście ta sama, pierwsze foto robione 30 listopada 2009 roku, drugie 5 dni później.
Śniegu nie było, a temperatura barwowa ksenonów to 4300 K.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo