Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Które Xenony ?
Autor Wiadomość
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2015, 12:51   

screen, masz taki pakiet HID'ów u siebie? Podaj mi namiary na tego diagnostę.
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 01-02-2015, 13:21   

deejay napisał/a:
ktoś ostatnio chciał homologację z kloszy spolerować... proszę gotowa nowa :mrgreen: http://hidretrofit.pl/skl...yjne-xenon-dcr/


To nie jest zły pomysł, znowu zaczynam zastanawiać się za ksenonami i poprawą widoczności standardowych świeczek w Pumie. Jakiś pomysł jak użyć tego z głową? Usunąć jakoś stare oznaczenie i przykleić tylko to czy mogą być oba oznaczenia na reflektorze? Jeżeli usunąć to w jaki sposób?
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 01-02-2015, 13:32   

Oryginalne oznaczenia są wypukłe od wewnętrznej strony i myślę, że da się je usunąć poprzez polerowanie twardym filcem. Jednak aby się tam dostać trzeba by rozkleić klosz i dlatego poszukiwałem alternatywnych kloszów aby nie popsuć własnych (jak z tylną lampą w piekarniku :mrgreen: ) Takie naklejki jak w hidretrofit można zamówić w każdej firmie zajmujących się wycinaniem na ploterze. Mam dwóch bliskich znajomych zajmujących się tą profesją więc jak będzie trzeba, mogę zamówić hurtowo ;)
 
 
screen 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 247
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 01-02-2015, 14:43   

Proszę bardzo namiary-Częstochowa ul.Ciepła 9. Diagnostów jest dwóch. Przegląd przeprowadzał starszy w okularach prawdopodobnie p. Dariusz. Jest to osoba wszechwiedząca :mrgreen: . Drugi, młodszy jest ok- prawdopodobnie właściciel .Mówi jak jest i nie ściemnia.
 
 
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2015, 15:36   

screen, chyba podziałam z tym chińskim pakietem. Dzięki za namiary. Po założeniu chyba podjadę na przegląd od razu na tą ul. Ciepłą. :lol:
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 01-02-2015, 19:51   

Panie i Panowie jest kolejna nadzieja na powiedzmy 'celowe wprowadzenie w błąd diagnosty lub policjanta' :P

http://www.magazynauto.pl...oby,nId,1098473

Chodzi o ten kawałek o ksenonach 25W.
Otóż nie wymagają one stosowania systemu oczyszczania reflektora oraz samopoziomowania, a co za tym idzie takiego 'retfofita' np. w Pumce można zdecydowanie łatwiej zaaranżować :)
Oczywiście zapewne nigdy nie doczekamy się palników HB3 w formie 25W, ale jak już wydawać te 650 zł na komplet soczewek i profesjonalne przetwornice, można po prostu umieścić na obudowie reflektora jakieś naklejki na wzór tych żółtych z dyskretnym oznaczeniem, że mamy tu (oczywiście na niby) do czynienia z ksenonami 25W :) Dokładając do tego to o czym pisałem w poprzednim poście czyli oznaczenia na przednim kloszu reflektora odpowiadające ksenonom, można w całkiem prosty sposób poradzić sobie z upierdliwym policjantem czy diagnostą :)
Jedyny haczyk to taki, że takie reflektory są produkowane dopiero od zeszłego roku więc trzeba by wymyślić kolejną bajeczkę o dobroduszności Forda i Boscha, że po tylu latach postanowili wyprodukować nową wersję reflektorów do Pumy, naprawiający błąd słabego oświetlenia :mrgreen:
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2015, 18:26   

Wczoraj diagnosta w "mojej" SKP powiedział, że podbije mi przegląd, ale niestety "światła są złe".
Zamarłam.
"Są za słabe" - dodał.
Nieco zdezorientowana powiedziałam, że tak słabe jest oświetlenie w Pumie.
Na to pan diagnosta stwierdził, że światła są tak słabe, że nawet wymiana żarówek nie pomoże, a że jazda w nocy z tak fatalnym oświetleniem jest bardzo niebezpieczna, najlepiej by było wymienić całe lampy.
Ciekawe, co by powiedział, gdybym nie miała ksenonów, a zwykłe żarówki... :)
_________________
 
 
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2015, 18:55   

Ha, Ha... dobre. Chyba będę jeździł do Ciebie na przegląd. :)
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2015, 19:45   

A pewnie, zapraszam - jakby co, to na PW podam adres tej stacji. ;)
_________________
 
 
kozii
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2015, 20:12   

E lepiej będzie jak pojedziesz ze mną. Ty przynajmniej poznasz tego Pana diagnostę. :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo