Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puma na drugi samochód dla dziewczyny
Autor Wiadomość
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2016, 07:28   Puma na drugi samochód dla dziewczyny

Witam, tak jak w temacie jestem na etapie poszukiwania Forda Pumy dla dziewczyny. Jest świeżo upieczonym kierowcą (prawko od 9 mieś) i dotychczas jeździła Citroenem Xsarą 1.6, ale jest koniec zbliża się wielkimi krokami :/ Jak zdążyłem się zorientować, to budżet 4-4,5 tyś myślę, że pozwoli na zakup czegoś sensownego. Bardziej zależało by mi na bardzo dobrym stanie blacharskim, bo z mechaniki większość rzeczy mogę zrobić sam, chociaż myślę, że ta kwota pozwoli na zakup zadbanego egzemplarza zarówno blacharsko, jak i mechanicznie. Jeżeli chodzi o kolor to preferuje jasne, więc w przypadku pumy w grę wchodzi czerwony, albo srebrny. Co do wyposażenia, to musi być wspomaganie, klima, oraz elektryczne szyby. Lepiej żeby auto nie było dotknięte jakimkolwiek tuningiem, tylko było w orginale (mam zboczenie w tej kwestii - jestem fanem youngtimerów, sam jeździłem dłuższy czas Peugeotem 205 GTI) Wiec jeśli ktoś coś słyszał o jakimś zadbanym egzemplarzu to będę wdzięczny za info. Ewetualnie, może ktoś coś powie więcej niż jest napisane w ogłoszeniach na temat poniższych aut, może są Wam znane, albo ktoś już był je oglądać?

http://olx.pl/oferta/ford...html#d783204e14 - chyba najładniejszy egzemplarz jaki udało mi się znależć
http://olx.pl/oferta/ford...html#d783204e14 - też bardzo ładny egzemplarz, tylko, że 1.4
http://olx.pl/oferta/ford...html#d783204e14 - ze zdjęć ok, natomiast opis mówi niewiele
http://olx.pl/oferta/ford...html#d783204e14 - oferta też godna uwagi, natomiast, nie wiem o co chodzi z reflektorami (jeden przezroczysty, a drugi już matowy) no i niewiarygodnie niski przebieg...
z góry dziękuję za wszelkie sugestie bardziej doświadczonych userów Pum ;)
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 07-06-2016, 08:37   

Pierwsze wrażenie? Nr 1 :)
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 07-06-2016, 09:06   

^^^ bezsprzecznie ! :razz:
Na przełomie 1999/2000 Puma miała lift, i między innymi zmieniono licznik kilometrów na elektroniczny. Analogowy ma tylko 5 cyfr, więc przed to 89 498km dopisz co najmniej 1, a może i 2. Sprawdź przed zakupem ---> TUTAJ a może prawdy się dowiesz.
Poproś, postaraj się o WIN a ---> TUTAJ sprawdzisz fabryczne wyposażenie konkretnego -->np egzemplarza. Fajnie się potem porównuje ze sprzedażowym opisem i tiuningowymi innowacjami :razz:
Może mi się wydaje, ale nawet pozycja "1" ma do roboty tylne nadkola, ale tego nie przeskoczysz, taka przypadłość Pum'ek. Jest to jednak do opanowania!
I ... powodzenia, bo warto!
 
 
Venom_4x4 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2016, 11:41   

A ja zapytam tak:
- Siedziała kiedyś w pumie? Jeżeli nie to przed zakupem polecałbym to zrobić. Widoczność do tyłu jest w pumie bardzo słaba i naprawdę niełatwo ją wyczuć. Pomiędzy xarą a pumą w tej kwestii jest przepaść.
- 1.7 to fajny silnik. Mocy sporo, dodatkowo sprzężony z krótką skrzynią. Nie wiem jaki styl jazdy ma przyszła właścicielka, ale jeżeli agresywnie obchodzi się z autem to zdecydowanie nie radzę. Te zawrotne 9 miesięcy doświadczenia mogą być niewystarczające :razz: Paradoksalnie, z moich obserwacji wynika, że 1.4 są w lepszym stanie niż 1.7

Nie polecałbym również super zadbanych egzemplarzy. Pierwsza puma w rękach młodego kierowcy nie utrzyma się w dobrym stanie. Będzie ci żal na to patrzeć (serce boli jak się patrzy na taki "proces", wiem z doświadczenia) Można kupić coś co jeszcze wygląda za te 3000, ale nie jest to igła. Kilka nowych wgniotek czy urwane lusterko już nie bolą tak bardzo. Za jakiś czas, kiedy wgnieceń i rys przestanie przybywać można kupić ładniejszą. :wink:
_________________
Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
 
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2016, 13:13   

siedziała kiedyś w pumie. Jej przyjaciółka jeździła kiedyś Puma i jako pasażerka jeździła nią kilka - kilkanascie razy w mieś, a jako kierowca kilka razy. 9 mieś prawka może nie jest jakimś zawrotnym czasem, ale naprawdę przez ostanie 1/2 roku rys na xsarze nie przybyło. Na samym początku kupiłem Jej Peugeota 205 1.0 45KM za 2 moje dniówki ;) wlaśnie do obijania na start. Faktycznie przez pierwszy mieś tych rys na 205 trochę przybyło, ale teraz jeździ i parkuje bardzo poprawnie. A między Xsarą a 205 też jest przepaść jeżeli chodzi o widoczność ( 205 byla swego czasu samochodem o najlepszej widoczności na świecie, i jako jedyny samochód osobowy miała tylną szybę większa od przedniej ) a w xsarze z tą widocznością szczególnie do tyłu jest już gorzej. Odbyłem z dziewczyną już jazdę próbną Nissanem 100NX i po 15 min przejażdżki odpadł ( za nisko, za twardo, widoczność do tyłu prawie żadna, z przodu bardzo długa maska, której nie widać nawet 1cm) czyli nie dla niej. Puma wydaje się być świetnym kompromisem. Jeżeli chodzi o styl jazdy to jeździ bezpiecznie i przepisowo, nie ma żadnych ciągot, żeby czasami depnąc, więc 1.4 w Pumie to też będzie aż nadto.
 
 
Venom_4x4 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2016, 13:23   

Skoro tak to nic tylko szukać ładnej. :)
Ja szukam 1.7 od pewnego czasu ale większość jest nędzna. nawet za sporą kasę niektóre (oczywiście na handel wyszykowane ładnie) niewiele sobą reprezentują. Za to 1.4 ładniejsze są.

Pozbędę się swojej czarnej to przytulę jakiś ładny egzemplarz do wyszykowania.

A co do kolorów to zobacz ten wątek: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=6045
Jest kilka jasnych jeszcze :P
_________________
Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
 
 
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-06-2016, 09:30   

eeehh...miał być jasny i z klimą...:/ wszystko na odwrót. Jutro jedziemy w okolice Wrocławia na cały dzień i obejrzymy 3 egzemplarze, z naciskiem na ten pierwszy (czarny i bez klimy)
http://allegro.pl/czarna-...6230751072.html

http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6ymXmx.html

http://allegro.pl/ford-pu...54.html#thumb/8
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 08-06-2016, 19:38   

Jak sie konkretnie zdecydowałeś na poszukiwania, to jeszcze raz moje trzy grosze :wink:
Poz1. Sam anons "CZARNA PERŁA" to dla mnie, takie szukanie (sorki!) bezmózgowego idioty. Do tego 8 zdjęć które chyba mają pokazać nicość. Ciemność widzę. A w opisie; .." Napęd : Na tylne koła.." WOW! Konsekwencją powinno być ; Skrzynia biegów: 5 do tyłu i jeden do przodu :razz: I ten szyberdach ?! Poczytaj -->min.tutaj i jak nie jest to fordowski szyber to.... . Być może jak to zobaczysz w realu, wszystko będzie OK'i, ale z neta, z ogłoszenia ja Ciemność widzę
Poz.2 Jak już w drugim poście tego tematu, Guru Forum napisało....Nr1
Jedynie ta książka serwisowa. Taka jakoś wielokrotnego wypełniania, jak by na siłę stworzona do udowodnienia czegoś. Po co? Może się dowiesz.
Poz.3 Bez oględzin trudno powiedzieć. Jak masz kupić tanią Pumkę do zajechania, przy min. kosztów utrzymania, to może być ta. W opisie nie ma nawet info że ma klimatyzację, a wg mnie chyba ma (może jest ona nie sprawna to i się nią nie chwali?), są dodatkowe zimowe buty, ale za to, jest to tylko 1.4 i przednia szyba nie ogrzewana, lusterka manual.. trudno powiedzieć.
Na koniec moja sugestia. Jak będziesz oglądał, zapisz z każdej Pumki WIN i to najlepiej ten który jest "wybity"obok drzwi pasażera. Przy okazji sprawdzisz stan progów i podłogi :mrgreen:
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 09-06-2016, 10:09   

Auto bez klimy wziąłbym, ale do upalania na KJSach.

Srebrną na dzień dobry bym odpuścił.

Ponownie, ja skupiłbym się na czerwonej. Na oko robi najlepsze wrażenie. Książka być może kombinowana, ale tę traktowałbym raczej poglądowo. Jeśli nie jest popsuta, to ja bym ją kupił. Po zakupie i tak coś wyjdzie nieplanowanego. Ja moją trzecią Pumę kupiłem tanio i liczyłem się z niespodziankami. I nawet pęknięta sprężyna mnie nie zmartwiła, bo w garażu na montaż oczekiwał gwint.
 
 
Yojimbo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 131
Skąd: Oppeln
Wysłany: 10-06-2016, 06:18   

Za 4,500 mysle ze Magda by puscila swoja, ale na stalowkach :) jest w dziale ogloszen. No i jest dosc niska wiec trzeba uwazac, ale jest gwint wiec mozna podniesc.
 
 
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-06-2016, 07:12   

Kupiliśmy tę "czarną perłę" :-) - naprawdę zadbany egzemplarz. Baaardzo dużo rzeczy zostało w niej zrobione, pozostały tylko pierdoły takie jak niedziałające pokrętło od nawiewu ciepło-zimno, spinki od boczku drzwi kierowcy itp. Ale co najważniejsze niedawno została zrobiona blacharka (reperaturki nadkoli tył) i zostało to zrobione naprawde super. Blacharz naprawde się postarał i odwalił kawał dobrej roboty. Mierzyłem to miernikiem i mimo wspawów, szpachli, nowego lakieru który wygląda naprawe dobrze miernik pokazywał w tym miejscu 280-380 mikronów. A tak pozatym calutka jest naprawdę bezwypadkowa, wymieniany był tylko przedni zderzak z dokładką tuningową, który jest słabo spasowany do przedniego pasa, ale z tym to już się chyba nic nie da zrobić bo to jakiś tani zamiennik zaszeroki o ponad 0,5 cm. Trzeba go wymienić na oryginał i będzie cacy :-) do tego dostaliśmy 2 kpl alusków lato - zima. Więcej napiszę coś jak dojdę do siebie: wyjechaliśmy wczoraj koło południa a wróciliśmy dziś o 4:30 rano, także padam jeszcze na pysk. Zrobiłem prawie 1000km za kółkiem. Ale czego się nie robi dla zachcianek drugiej połówki <3 hehe
 
 
Darkdog89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 328
Skąd: Barcin
Wysłany: 11-06-2016, 11:38   

To gratuluje i życzę bez awaryjności :)
 
 
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-06-2016, 12:21   

ej nie wiem o co chodzi: nie mogę dodawać żadnych postów w temacie gdzie się witają nowi, ani założyć tematu, żeby przedstawić naszą nową Pumę :/ wywala komunikat, że dodawać posty w tym temacie mogą tylko moderatorzy.
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 11-06-2016, 14:46   

A teraz? :mrgreen:
 
 
jadak 
youngtimer fun

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-06-2016, 19:21   

a teraz jest gitarka :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo