Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 23:44
kontrolka otwartych drzwi
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2008, 13:34   

Skoro nie masz przycisku na pasie przednim, to nie masz alarmu.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2008, 19:30   

ten czarny pipek co zaznaczyłem to własnie ten "przycisk"
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 31-01-2008, 12:33   

No to nie mam tego "pipka". :( :P Czyli alarmu też nie ma. A co z podwójnym ryglowaniem drzwi?

Jak podłączałem kabel zasilający od wzmacniacza do akumulatora to zauważyłem, że coś miga na czerwono, połozyłem się pod auto i mam tam przypietą dziwną czarną puszkę właśnie z czerowną diodą... Co to może być?
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2008, 23:11   

To wszystko zależy od modułu jaki masz, a występowały w różnych wersjach.
Poszperałam i znalazłam kilka:
- bez ogrzewanej przedniej szyby, z centralnym zamkiem, bez autoalarmu;
- bez ogrzewanej przedniej szyby, bez blokady drzwi, bez autoalarmu;
- ogrzewana przednia szyba, centralny zamek, bez autoalarmu;
- bez ogrzewanej przedniej szyby, z centralnym zamkiem, z IR, z autoalarmem;
- z ogrzewaną przednią szybą, z centralnym zamkiem, z IR, z autoalarmem.

Napisz w którym miejscu dokladnie miga to "coś", jak możesz zrób fotkę. Z tej puszki wychodzą kable? Jakie, ile i dokąd?. Albo to jakiś dodatkowy alarm, albo... bomba :razz:

Podwóje ryglowanie możesz sprawdzić przekręcając kluczyk w zamku tak jakbyś otwierał samochód, a później w ciągu trzech sekund trzeba samochód zamknąć. Kierunkowskazy powinny mrugnąć dwa razy, jeśli tak się stanie, znaczy, że masz podwójne rygowanie. Poczytaj instrukcję, jest na forum, jest tam opisane jak uruchomić podwójne ryglowanie (jeśli mój opis nie wystarczy).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 01-02-2008, 14:32   

Wychodzi na to, że mam tą wersję: - ogrzewana przednia szyba, centralny zamek, bez autoalarmu. :razz: Co do puszki później dodam zdjęcia i opiszę dokładniej. A ryglowanie nie działa, postępuję zgodnie z instrukcją (chyba). :mrgreen:
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 01-02-2008, 15:19   

A u mnie jest tak wszystko pokombinowane że szok ponieważ drzwi otwieram i zamykam tylko i wyłącznie na pilota.Zamki w drzwiach są poodłaczane tak więc kluczykiem nic nie zrobisz.Alarm chyba kiedys był bo puszka jest ale kabla są odłączone,a jak podłacze to awaryjki ciągle migają a autko i tak można normalnie odpalić.Chciałbym założyć alarm ale myśle że tak tam jest nakombinowane że elektryk by na głowe dostał :mrgreen:
 
 
 
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2008, 22:31   

Po pierwsze mam 98r kontrolka drzwi zapala się przy otwarciu drzwi kierowcy i pasażera oraz bagażnika ..maski nie sprawdzalam więc Morgan Ewa ma rację albo wzrok Ci nawala albo do mojej Pumci też wsiadałeś przez okno :mrgreen: a po drugie właśnie mam małą awarię bo od 3 dni kontrolka pali mi się non stop..i nie wiem jaka jest przyczyna..jak ją znajdę to napiszę..
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 16-02-2008, 15:54   

No to widze że u mnie z elektryką to jest naprawde pomieszane.Bedzie trzeba kiedyś zrobi z tym porządek.Anka a to moja wina że zawsze w sukience ze mną jechałaś więc nie dziw się że mi wzrok uciekał gdzie indziej. :mrgreen:
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 17-02-2008, 11:56   

Z ta kontrolką jest tak, ze w pumach ktore miały seryjne alarmy powinna sie zapalać, a w tych ktore miały dorabiane niestety nie działa. Anka, jeśli sie świeci ciągle to być może ze któraś krańcówka w drzwiach padła, albo przewodzik od niej ma zwarcie z masą... Tyle że wtedy chyba powinno sie świecić światełko nad lusterkiem...
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
alusia74
[Usunięty]

Wysłany: 03-05-2008, 14:55   

Witam. Pisze w imieniu Alusi - maż MichalS :mrgreen:

Właśnie jestem po walce z zegarami bo mi nie działało podświetlenie - wyciągnie tego to męka ale sie da teraz to mi chyba z półgodziny by zajęło! Jakby ktoś chciał tam grzebać to służę pomocą :cool:
Okazało sie że nie ma kilku kontrolek min. sygnalizacji drzwi ABS-U I BTC (obie sie pala jest coś nie tak - kurcze) chyba niema czujników z tyłu i będę musiał to zrobić :573:

Czy mógłby mi ktoś napisać gdzie jest krańcówka w bagażniku? ew. fotkę prosiłbym :roll: W drzwiach sprawdziłem i z przodu też i wydaje sie ok!
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 03-05-2008, 15:44   

Krańcówka w bagażniku jest chyba w okolicach tych czterech czworokątnych pomarańczowych blaszek. Jedna z tych blaszek jak by się bardziej dociska i to właśnie krańcówka z tylnej klapy. Kabli musiałabyś gdzieś w tych okolicach szukać.
W Pumach 98 nie ma kontrolki otwartych drzwi :]
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 03-05-2008, 15:51   

bartolomeo napisał/a:

W Pumach 98 nie ma kontrolki otwartych drzwi :]


Hmm... to czemu ja mam? :razz: I to nie tylko drzwi ale też klapy bagaznika i maski!
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 03-05-2008, 19:23   

Kontrolki nie mają pumy nie wyposażone w seryjny alarm. Pozatym chyba wszystkie roczniki je mają (tak wynika z TISa).
 
 
 
alusia74
[Usunięty]

Wysłany: 04-05-2008, 08:40   

Dzięki za odpowiedz BARTOLOMEO poszukam jedna z blaszek po naciśnięnicu gasi lampkę w bagażniku - może coś nie kontaktuje? poszukam :lol: A kontrolka jest - tylko nie było tam lampki - chyba że cały układ nie działa?
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 04-05-2008, 09:08   

alusia74 napisał/a:
jedna z blaszek po naciśnięnicu gasi lampkę w bagażniku

dokładnie :)
o ile się nie mylę tylko tą jedną z blaszek da się nacisnąć :) cztery blaszki małe blaszki zaraz nad zderzakiem
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo