Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nawigacja
Autor Wiadomość
JBJ
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2008, 16:13   

Widzę, że temat już troszkę siwawy :) - to odświeżę...
Własnie zamierzam kupić jakiś zestaw do nawi. Interesuje mnie dobra mapa Polski - najlepiej z adresami na Śląsku oraz niezła mapa Europy - ze wskazaniem na wschodnią (Słowacja, Węgry, Chorwacja). No i powstał dylemat - brać dedykowane nawi czy palmtopa... Wiem, że SiRFStar 3 nieźle sobie radzi z ogrzewanymi szybami, więc nie powinno być problemu w pumce np z Garminem Nuvi 250W - GPmapa na Polskę i CNE2008 na Europę - całkiem nieźle się uzupełniają (np GP ma nieźle z adresami, natomiast CNE2008 więcej nazw ulic w wioskach). Moim ideałem byłoby posiadanie Automapy Europe (niezła mapa np Chorwacji) i Mapamap (GPmap) stąd, zastanawiałem się np. nad MIO P350... Z wcześniejszych postów widzę, że posiadacie palmtopy - może będzie w stanie mi coś doradzić :) ? Wybierając Palma przekrocze chyba budżet na "zabawkę" - z tego co widzę mapy na pocketa są ciutkę drogawe... Ale znowu nie jest się ograniczonym tylko do konkretnej... Zatem co proponujecie :) ?
Pozdrawiam
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10-01-2008, 20:28   

Mam Automapę 4 Polska + Europa, w Polsce i w Niemczech sprawdza się super, jak inne kraje nie testowałam.
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 11-01-2008, 15:05   

polecam jak wyzej...zadnych dedykowanych.....
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 11-01-2008, 20:20   

Co do odbiorników mam zewnętrzny na bluetootha I-TECa, działa nawet po włożeniu do kieszeni (nie gubi satelit) a w pumie sprawuje sie dobrze nawet włożony do popielniczki - swojego czasu przetestowała to Marta w drodze do Poznania. MIO sprawuje sie dobrze w uchwycie na szybie. Jeśli zasłonisz mu satelity gubi zasięg. Próbowałem na MIO P550 w drodze do borek :sad: Co do oprogramowania navi, używam w tej chwili tomtom na nokii E50 - sprawuje sie wyśmienicie. Auto Mapa wer. 4 też jest rewelka :wink:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
JBJ
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2008, 23:34   

Snaco napisał/a:
polecam jak wyzej...zadnych dedykowanych.....


Właśnie mam dylemat co wybrać :) . Dedykowana wychodzi znacznie taniej... Rozumiem, że na palma da się wgrać więcej map, ale oryginały są choooolernie drogie :) , a z dedykowaną masz już mapy...
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 14-01-2008, 13:39   

JBJ, Palmtop....to nie tylko nawigacja..... Pomysl sobie ze jadac w trase i idac do knajpy (np mc donalds) mozesz za [pomoca wifi polaczyc sie z internetem.... mozesz sobie wlaczyc ulubione mp3...... albo czekajac na kobiete w samochodzie pograc w jakas gierke....... albo uzyc jako zestawu glosnomowiacego w samochodzie.......co ja tu bede wymianial....to minaturowy laptok...... a dedykowany szajs.... masz tylko do jednej mapy..... i to nie zawzse najlepszej.......... z uproszczonym sterowaniem (uzywasz palucha) i do niczego innego tego nie użyjesz....
co do oprogramowania.................... rusz glowa.............. a nie bedziesz mial zadnych kosztów....
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 14-01-2008, 14:57   

Snaco napisał/a:
co do oprogramowania.................... rusz glowa.............. a nie bedziesz mial zadnych kosztów....


Ja ruszylem i mam TOMTOMA :cool:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
JBJ
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2008, 16:52   

Snaco napisał/a:
JBJ, Palmtop....to nie tylko nawigacja..... Pomysl sobie ze jadac w trase i idac do knajpy (np mc donalds) mozesz za [pomoca wifi polaczyc sie z internetem.... mozesz sobie wlaczyc ulubione mp3...... albo czekajac na kobiete w samochodzie pograc w jakas gierke....... albo uzyc jako zestawu glosnomowiacego w samochodzie.......co ja tu bede wymianial....to minaturowy laptok...... a dedykowany szajs.... masz tylko do jednej mapy..... i to nie zawzse najlepszej.......... z uproszczonym sterowaniem (uzywasz palucha) i do niczego innego tego nie użyjesz....
co do oprogramowania.................... rusz glowa.............. a nie bedziesz mial zadnych kosztów....


No wiesz - jako prawnikowi nie wypada mi tak "ruszać głową" :) . Kolejna sprawa, że mapki pochodzące z "ruszania głową" są już dość starawe i nieraz problematycznie chodzą... Co do reszty bajerów to w sumie nie wiem czy się przydadzą - MP3 w odtwarzaczu, zestaw głośnomówiący jest... Wiadomo również, ze palm będzie wolniej pracował z mapką... W każdym razie na coś się muszę w najbliższym czasie zdecydować - w pracy mam jazdę do klientów nieraz na takich ulicach, o których nawet nei śniłem - i to u siebie w mieście - a co dopiero w innych :D
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 14-01-2008, 17:25   

Oki to może ja zapytam o coś podobnego jak to wygląda z nawigacją do laptopa?Mam w aucie LCD i mam możliwość podłączenia do niego laptopa.Myślałem o jakimś programie z nawigacją wtedy bym był bardzo zadowolony no i chyba koszt byłby mniejszy niż normalna nawigacja a do tego mam 7" LCD wiec i widoczność z niego była by lepsza.nie znam się na tym wogóle wiec wypowiedzcie się specjaliści co bym mógł zrobić.
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 14-01-2008, 18:50   

JBJ napisał/a:
Kolejna sprawa, że mapki pochodzące z "ruszania głową" są już dość starawe i nieraz problematycznie chodzą...


Bardzo sie pomyliłeś :wink:

morgan napisał/a:
jak to wygląda z nawigacją do laptopa


Najnormalniej w swiecie i tomtom i automapa jest na laptopa... PS. na kraj polecam najnowsza automape...
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 15-01-2008, 11:15   

morgan napisał/a:
do tego mam 7" LCD


a mozesz sterowac nim dotykajac palcami lub rysikiem? jesli nie to dup* biskupa.... chyba ze mini myszke i klawiature pod to wszystko podlaczysz
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 15-01-2008, 13:20   

to jest bezdotykowy ale ja bym sobie jakoś poradził!
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 15-01-2008, 14:16   

jak? pytam z Ciekawosci....
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 15-01-2008, 15:59   

Bym zawsze woził jakąś długonogą piękność co by dusiła gdzie trzeba.
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 15-01-2008, 16:01   

Ja woże krótkonogą, ale spisuje sie na 6+, chyba ze czasem sie zamota :twisted:


BTT!
Ostatnio zmieniony przez Opoya 16-01-2008, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo